Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Domácí vzdělávání a doporučení ŠPZ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Domácí vzdělávání a doporučení ŠPZ  Odpovědět s citací
Přidávám odpověď od Renaty Votavové z NÚV:

Dle ustanovení § 41 odst. 10 novely školského zákona (zákona č. 82/2015 Sb.), s účinností od 1. 9. 2016 výdaje spojené s individuálním vzděláváním hradí zákonný zástupce žáka sám s výjimkou učebnic a základních školních potřeb podle § 27/ odst. 3 a 6, speciálních učebnic a speciálních kompenzačních pomůcek a speciálních učebních pomůcek podle § 16 odst. 2 písm. d) a výdajů na činnost školy, do níž byl žák přijat k plnění povinné školní docházky.

Pomůcky, které byly žákovi přiznány a zakoupeny, jsou sice v majetku školy, ale jejich využití je možné v případě individuálního vzdělávání pouze v domácím prostředí. Jejich zprostředkování je možné řešit například zápůjčkou.
Příspěvek Napsal: čtv 30. bře 2017 17:11:22
  Předmět příspěvku:  Domácí vzdělávání a doporučení ŠPZ  Odpovědět s citací
Dobrý den,
žákovi, který byl vyšetřen v PPP, byly doporučeny speciální učebnice a zakoupení PC.
Rodiče tohoto žáka se však rozhodli pro individuální (domácí vzdělávání). Chtěla jsem se zeptat, jak postupovat. Zakoupit tyto věci a propůjčit domů? Vždy nám bylo doporučováno žákům pomůcky domů nedávat.. Máme vůbec nárok na peníze na tyto pomůcky, když se žák vzdělává doma?
Máte někdo podobnou zkušenost?
Příspěvek Napsal: pon 20. bře 2017 12:32:30


Přejít na: