Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2. stupeň ZŠ vs. nižší stupně gymnázia?
PříspěvekNapsal: úte 17. úno 2015 13:28:48 
Dobrý den, chci se tímto optat zkušených a těch, co mají v tomto ohledu praxi nebo osobní vzpomínku - je opravdu rozdíl mezi druhým stupňěm na zš a mezi stejně starými dětmi na gymnáziích? Je to jen fáma, nebo se s dětmi na gymnáziu pracuje lépe a více v klidu? Kolegyně pracuje na sídlištní škole na 2. stupni a občas je unavená, nikoli kvůli tomu, že by děti nebyly tak bystré, to je věc nepodstatná - každý má jiné kapacity, ale trpí především tím, že děti jsou hlučné, nesoustředěné a ona už je starší. Tvrdí, že na gymnáziu by to nebylo lepší, ale žádné nezažila. Děkuji předem za odpovědi.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: 2. stupeň ZŠ vs. nižší stupně gymnázia?
PříspěvekNapsal: stř 18. úno 2015 15:17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. led 2014 12:04:26
Příspěvky: 1
Musím souhlasit, i když ...
Pracuji na škole, kde je vedle sebe základka a osmileté gymnázium. Učím tam i tam dějepis a opravdu se obecně lépe učí na gymnázium, kde jsou děti lépe soustředěné, je tam méně dětí s poruchami učení a soustředění, totiž pardon, se specifickými potřebami, atd.
Ale jsou i výjimky. Naše letošní 9.A je naopak o 100% lepší, než kvarta (ale ještě jeden údaj musím dodat - 9.A - 17ks, kva 32 :P )


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: 2. stupeň ZŠ vs. nižší stupně gymnázia?
PříspěvekNapsal: stř 17. čer 2015 11:51:56 
Dobrý den, chci se zeptat - mám možnost přejít na gymnázium, jsem vak mladá učitelka a nemám srovnání..

+ pro gymnázium:
-na gymnáziu bych učila "svůj" obor - aprobaci, které mám zde minimálně..ale na druhou stranu v něm právě kvůli tomu nemám velkou praxi.
-možná by byli studenti klidnější, méně problémoví a v hodinách bych tolik neřešila věci jako vyrušování, házení papírků a vlaštovek po třídě, odmlouvání atd. jako teď - meně rozčilování?
-absence maličkých z prvního stupně - menší hluk?(to mě poměrně vadilo)
-možná (jen odhaduji!) bych se dostala do prostředí, kde mezi kolegy nepanuje taková frustrace a vyhoření a kde lépe zapadnu (snad)
-možná nějaké osobní ohodnocení? v souč. době beru pouze čistý plat, což na prahu není zvykem a na zš je to zkrtka málo..


+ pro současnou zš:
-milé a vstřícné vedení, není problém jít kdykoli k lékaři a vzít si volno, když to potřebuji (nevím, zda je to standart)
-žádná "buzerace" ze strany vedení, tj. málo papírování, řešení domluvou, podpora při konfliktech s rodiči, důvěra, tj. téměř žádné hospitace v hodinách a podobné rozbory
-není nutno setrvávat v kabinetě 8 pracovních hodin, pokud neučíme, můžeme si po obědě jít opravovat písemky domů!
-kabinet JEN PRO SEBE!
-připojení k internetu v kabinetu
-jsem u zvyklá, za těch pár let jsem si udělala vešk. přípravy, nemusím začínat "od nuly". I co se respektu dětí týe.
-jsem a působím velmi mladě (je mi 30, ale vypadám tak na 25), tak se možná lép hodím k studentům do 15 let..(?)
.....................................................
jak byste se rozhodli vy? :mrgreen:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron