Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žáci si dělají, co chtějí
PříspěvekNapsal: úte 25. dub 2017 14:39:21 
Hezký den všem kolegům.
Před pár dny jsem začala učit tělocvik na jedné škole. Učím první,druhou a čtvrtou třídu. Můj problém je ten,že si děti v tělocviku dělají,co chtějí.
Jelikož učím v zahraniční škole,tak mým prvním problémem je řeč-umím ji jen trochu, a samozřejmě to snižuje mou autoritu,když se nejsem schopná vyjádřit. Ale s tím nic neudělám,proto bych ráda vyřešila jejich nekázeň, se kterou můžu něco dělat. Ještě dodám,že se jedná o zvláštní školu, čili z 25 dětí má nějakou diagnózu 20.
A teď konkrétně:děti přijdou do tělocvičny,začnou řvát,všude běhat,skákat,prostě jak divoká zvěř. Ale koukala jsem,že ostatní učitelé je nechají takto 10 min vyblbnout jako zahřátí, a poté zapískají,sednou si s dětmi do kruhu,pobaví se s nimi o hře,co bude následovat a následně ji hrají. Učitelé usměrňují žáky,hlídají pravidla, a vše funguje. Když jsem s nimi ale já,tak je bez šance si s nimi sednou,vymyslet hru... Prostě se mlátí,dělají co chtějí a mě absolutně neposlouchají. Zkoušela jsem vše-stát,být potichu a čekat(vše se zhoršilo), postupně si je po jednom brát k sobě a promlouvat(což je vůči mé jazykové bariéře složité, navíc to na onoho žáka zabere tak 5 min).... Koukala jsem a hledala na netu různè rady,avšak nezabrala žádná. Shrnuto:ať udělám cokoli,děti si dělají,co chtějí,nejsem schopna ani říct,jakou hru budeme hrát,natož abychom ji hráli a drželi se pravidel. A opravdu jsem vymýšlela co nejzábavnější hry,aby to dětičky bavilo. Ovšem byla jsem vystavena kruté realitě a vůbec si s nimi nevím rady.
Mám vždy dvě hodiny za sebou a je to pro mě tak psychicky náročné,že pak přijdu domů a jen koukám ,,do blba".
Má někdo podobnou zkušenost a pokud ano,co vám zabralo?

Děkuji moc za každý názor.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Žáci si dělají, co chtějí
PříspěvekNapsal: úte 25. dub 2017 19:24:35 
Já s tím nemám tolik zkušeností, učím v lesní školce, mám jen 15 dětí a nejsou postižené. I tak ale po půl roce v práci musím říct, že spoustu záležitostí s autoritou a tím, jak děti vést se za tu dobu zlepšilo, právě skrze tvrdé nárazy. Takže nemám konkrétní rady, jen vás chci podpořit. Určitě tuhle těžkou dobu v budoucnu oceníte jako mohutný zdroj pro sebeposun.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Žáci si dělají, co chtějí
PříspěvekNapsal: stř 26. dub 2017 11:12:24 
Dětem me nedivte, nenávidí dlouhé sezení, proto běhají, skákají a perou se. To jim zlepšuje zanedbamou kondici. Vemte si míč nebo raději tři a běhejte s nimi.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron