Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Individuální studium
PříspěvekNapsal: pon 19. kvě 2014 11:55:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. led 2011 11:21:38
Příspěvky: 1
Dobrý den, prosím o radu-doporučení při řešení této situace:
Bývalá kolegyně žije s manželem kvůli koncertním závazkům v Anglii, kde porodila dvě děti. Děti mají trvalý pobyt v ČR v Děčíně, mají individuální studium základní školy v ČR a několikrát v roce přijedou na přezkoušení. Při tomto pobytu chtějí rodiče poskytovat i výuku u nás. Výtvarné oddělení, hru na klavír, na klarinet, hudební nauku. Jedná se dohromady tak o čtyři až pět týdnu během celého školního roku. Nevím zda mohu umožnit individuální plán, komisionální přezkoušení a hlavně jak řešit úplatu za vzdělání. Měsíčně u nás stojí např. klavír, klarinet po 290,- Kč. Tento dotaz jsem vznesla už dvakrát na různých seminářích ale nikomu se nechtělo do konkrétní podoby odpovědi.
Daniela Jetelová
ředitelka ZUŠ Děčín
tel. 731 577 672


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Individuální studium
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě 2014 17:57:02 
Zdravím, paní ředitelko. Aniž bych měla v tomto směru náležitý přehled, možná pár postřehů pro inspiraci, nevím, zda budou k něčemu.
K platbě školného: před časem jsem byla informována o možnosti mimořádných lekcí pro žáky ZUŠ, ale i pro ty zájemce, kteří žáky ZUŠ nejsou, čili pro kohokoliv na základě přespisu MŠMT o Doplňkové činnosti.
http://aplikace.msmt.cz/HTM/Pravni_vyklady_03_04.htm
Jsem "stará škola" /zažila jsem ještě školné na LŠU měsíčně 30 Kčs/, proto mě tento způsob platby /a zejména její výše v konkrétním případě, jak jsem se dopátrala/ za výuku docela /mírně řečeno/ nepotěšil.
Předpokládám ale, že jako ředitelka školy o této možnosti určitě víte.
Inspirace pro Vaši kolegyni v Anglii:
Pro české děti, které žijí v zahraničí, existuje možnost výuky českého jazyka českými pedagogy v Českých školách bez hranic. Vím ale i o výuce klavíru a houslí v Bruselu, která je zavedena na základě zájmu a iniciativy rodičů a funguje asi 2-3 roky.
Odkaz na tuto školu i kontakty jsou zde:
http://www.csbh-brusel.be/
Česká škola bez hranic je zřízena i v jiných státech, je možné propátrat internet.
Pokud kromě Bruselu není na těchto školách /zatím/ zavedena i výuka hudby, domnívám se, že na základě iniciativy Čechů /a Slováků/, kteří žijí v cizině, je možné tuto výuku zřídit - viz model Brusel.
K.S.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron