Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Řekni, co čteš...aneb doporučte kulturu
PříspěvekNapsal: pon 22. srp 2011 13:20:11 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. zář 2009 8:05:15
Příspěvky: 610
Tato diskuze není jen "čtenářská", a tak bych ráda upozornila na Mezinárodní festival DIVADLO, který se v Plzni koná již podevatenácté!
Každým rokem se tu představují mimořádné a pozoruhodné inscenace zahraniční a dále výběr českých inscenací, a to v široké škále tematické, stylové i žánrové (činohra, hudební, taneční, loutkové i pouliční divadlo).

Nejen odborníkům ale i laikům jsou zde představeny moderní divadelní trendy jakož i u nás neobvyklé divadelní styly a inscenační postupy evropského a světového divadla.
Je to jedinečná šance vidět a porovnat různé divadelní přístupy a také se vám často určitě nepodaří vidět a zažít špičková evropská představení či performance.
Zde program.
(Ode dnešního rána se dají rezervovat vstupenky.)

Z minulých ročníků mám dodnes silné zážitky z některých představení:
například z inscenace Soňa režiséra Alvise Hermanise z rižského divadla - to byl "nářez" a při tom téma vážné - leningradská blokáda nebo Vše pro národ podle novely Boženy Slančíkové-Timravy (Divadlo A. Bagara, Nitra) či z opery Zítra se bude, což je divadelně působivé zpracování nechvalně známého soudního procesu s Miladou Horákovou a z mnoha jiných...

_________________
Jarka P.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Řekni, co čteš...aneb doporučte kulturu
PříspěvekNapsal: ned 18. zář 2011 19:40:24 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. dub 2010 15:57:34
Příspěvky: 103
Dlouho už se mi při čtení nestalo, že bych se ve vlaku musela krotit, abych se nesmála nahlas. Znáte-li humor Douglase Adamse, autora jedné z nejznámjěších sci-fi, knihy Stopařův průvodce po galaxii, určitě alespoň nahlédněte do dílka Smysl životic (Douglas Adams a John LLoyd) Jedná se o humorně výkladově-místopisný slovník.

Ač se to zprvu nezdá takovou POTEČ už určitě potkali všichni:
Je to louže ukrytá pod uvolněným kusem dlažby, kterou objevíte až poté, co na tuto dlaždici šlápnete a voda z kaluže vám cákne do nohavice nebo pod sukni.

_________________
IVa


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Řekni, co čteš...aneb doporučte kulturu
PříspěvekNapsal: čtv 03. lis 2011 16:51:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. lis 2011 15:27:04
Příspěvky: 4
Joseph A. Tainter - Kolapsy složitých společností. Dost náročné čtivo plné citací a místy na hranici srozumitelnosti. Ale prezentovaná teorie rozpadu historických civilizací mi přijde geniální. O to větší hrůzu mám z toho, co vidím denně v novinách - podle mě nás to čeká taky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Pod Habsburským orlem
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 22:22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. čer 2011 13:20:35
Příspěvky: 55
Nejsem velký čtenář. Vlastně beletrii čtu víceméně jen z donucení. Ráda mám ale naučné knihy. Po dlouhé době jsem se zase začetla do jedné takové. Jmenuje se Pod Habsburským orlem a vypráví o době Rakouska-Uherska na přelomu 19. a 20. století z pohledu českých zemí. Právě o tuto dobu se zajímám ve svém volném čase a tato populárně-naučně psaná kniha mě nabudila novou energií do tohoto mého koníčku. Autor Jiří Pernes představuje různá témata - rodinný život císařské rodiny, vlastenectví Čechů pod nadvládou jiných národů, konkrétní osudy konkrétních lidí. Zvláště pro dějepisce jistě zajímavý materiál. Myslím, že si třeba žáci rádi zapamatují, že císař František Josef nerad jezdil výtahy ani auty, neměl v lásce tyto "vymoženosti" :-D


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Řekni, co čteš...aneb doporučte kulturu
PříspěvekNapsal: ned 20. kvě 2012 9:58:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět, a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.

Tolik malé nahlédnutí do knihy, která mě zaujala v knihovně a za víkend jsem ji přečetla.
FRANCISCO X. STORK: Marcelo ve skutečném světě. Nakladatelství CooBoo, Praha 2012.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Řekni, co čteš...aneb doporučte kulturu
PříspěvekNapsal: pon 14. led 2013 11:46:09 
Zajímavý komiks je Logikomiks http://baila.net/kniha/27710314/logikomiks-apostolos-doxiadis


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: