Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prázdniny v Římě
PříspěvekNapsal: ned 17. črc 2011 19:40:10 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Jako rodinnou diagnózu máme odpor k organizovaným zájezdům, tak jsem si dcerou koupily letenky, zamluvily bydlení a zmizely na pár dní do Říma. Před mnoha lety, v době toho prvního okouzlení z cest do zahraničí, jsem tam sice byla, ale právě nepovedená organizovanost toho zájezdu mi mnoho nedala. Tak jsme si to letos opravdu vynahradily.

Pečlivě jsme se připravily shlédnutím našeho milovaného filmu "Prázdniny v Římě" a začaly se těšit. Jenže u Úst pravdy stál dav fotících se a cupitajících Japonek. Ony fotku mají, my ne. Pod Andělským hradem se asi taky tančit nebude, i když restaurací je tam opravdu hodně, ale Tibera nás k posezení fakt nelákala. Na Španělských schodech bylo taky kupodivu víc lidí než ve filmu. A úplně stejné to bylo i u fontány di Trevi, tu skoro nebylo vidět. No, na italské policii jsem nebyly, to jsem si odpustily, tak moc jsme Audrey zase napodobit nechtěly. Vlasy jsme stříhat nepotřebovaly, takže holič se taky nekonal. U mne už skoro není stříhat co a Lenka své vlasy po pás ostříhala těsně před odjezdem. Další velké přání bylo projet se v Římě na Vespě. Tak to taky nedopadlo. Po shlédnutí římského provozu jsme to raději taky vypustily. Stačila cesta autem s naším "domácím" na nádraží. To byla ta prává "itálie" plná "stupido!" a troubení.

Ale teď vážně, bylo to hrozně fajn. Viděly jsme ty nejdůležitější věci, které se asi mají v Římě vidět a možná i něco navíc. A už vymýšlíme, kam to bude příště :)

A vy kupte průvodce a vyražte taky. Je to teď tak strašně jednoduché!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2011 16:41:46 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. zář 2009 8:05:15
Příspěvky: 610
V minulých dnech, kam jsem se podívala, všude "dávali" Rabí. A výhled přes kamennou zídku zahrady v Žichovicích, kde jsme pobývali s přáteli, se mi nikdy neokouká...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Jarka P.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: pon 18. črc 2011 21:33:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
8. a 9. července

Cílem naší cesty se stalo francouzské letovisko Port Grimaud nedaleko St. Tropez.

V Hradci jsme nastoupili do pidibusu a vyrazili jsme směr Brno. „Už tam budeme?“ ptal se od Pardubic Honzík. Bohužel nemyslel jen Brno. Ptal se na moře. Ach jo, to teda bude cesta. V Brně jsme vyčkávali příjezd našeho hlavního busu celkem netrpělivě. „Ten náš stejně přijede až jako poslední,“ prorokoval manžel. A taky že jo. A nebyl to bus, ale další pidibus. „Tak tímhle pojedeme až do Francie?“ ptalo se opět starší dítko. Ano, přesně tímhle. To bude ještě veselejší cesta, než jsme doufali. Bez záchodu uvnitř dopravního prostředku s dětmi, které obvykle letí na poslední chvíli. „To jsem zvědavá, jak stihnu hlásit dopředu, že potřebujeme zastavit,“ zajímalo mě. „Kam dám nohy,“ zajímalo manžela.

Příloha:
bus.jpg


Děti se staly překvapivě hodnými. Čůraly, když měly. Spaly jako polena. Jedinou náhlou událostí byl Katčin pokyn „ci čůat“ někde uprostřed Rakouska. A tak mezi tunely a výhledy na Alpy našel řidič vhodné odpočívadlo, kde Katka za padesát centů vyrobila bobek a ostatní se mohli kochat výhledem na pěkný hrad na protějším kopci. Pak už se zase jen v klidu cestovalo a spalo a ráno jsme ještě prosvištěli několika tunely a byli jsme ve Francii - v osm hodin ráno dokonce přímo v Port Grimaud.

Příloha:
hrad.jpg


Ubytovali nás celkem rychle, takže po obědě jsme mohli vyrazit směr pláž. Větší kachna skočila do vody hned. Menší kachna volala „maminko, dž mě požádně.“ Nakonec se nechala do vody ponořit. Nakonec se vrhala hlava nehlava do vln, aby zachránila vodní bomby a mohla je zase po někom mrsknout. „Já eště neci z vody,“ tvrdila. „Já mám hvaaaaad,“ následovalo. „Neci se spchovat,“ řvali oba, když bylo nutné odsolit malá tělíčka.

Po večeři jsme se vydali na malou procházku do Port Grimaud. Celé městečko se skládá z krátkých ulic, dlouhých kanálů, něco domů a hodně lodí. Prohlíželi jsme, která se nám nejvíc líbí. Vybírali jsme, na které bychom asi tak mohli jezdit a hlavně jsme postupovali podle šipky na džipině, abychom našli jediný místní poklad. S nápovědou „na úpatí oleandru“ jsme stáli na břehu jednoho z kanálů a hledali jsme mikrokeš. Nakonec ji děda objevil a já vytáhla. Do změti zamotaných papírků jsme přidali ještě jeden a pak jsme měli problém, je zamotat zpátky, aby se do trubičky vešly.

Příloha:
grimaud.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: úte 19. črc 2011 20:13:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Pondělí 11. 7.
Obětovali jsme odpolední cachtání a vyrazili jsme na výlet.

Výlet lodí je výlet lodí. Houpe to. Když kormidelník blbne, tak to houpe hodně. Když máte na stolku postavenou skleničku s pitím, tak se kupodivu i v ní hladina pohupuje. A když kormidelník blbne, pohupuje se hodně i kola. A tak ta jedna naše skončila na stolku a na zemi. Během cesty jsme ale nápojů spotřebovali mnohem víc. Ne proto, že byly v ceně cesty a prostě jsme chtěli ten lodní lístek propít. Hlavně proto, že bylo neskutečné vedro a ač na lodi, vlasy nám tedy nevlály.

Projížděli jsme zátokou milionářů za neustálého brebentění průvodce o tom, kde která celebrita tráví léto. Drby drby drby.

Příloha:
sttrop2.jpg

Konečně jsme přistáli v St. Tropez, do džipiny jsme pípli souřadnice kotviště lodi, abychom se mohli vrátit zpět a vyrazili jsme do starého přístavu. Rychlost skupiny však nesvědčila délce kroku našich malých dobrodruhů. Proto jsme se u četnické stanice odpojili a začali jsme tohle přímořské městečko poznávat sami, po předchozím zatančení České besedy a malé chvilce trdlování. Dnes by těžko Louis de Funés hopnul do četnického auta a uháněl by chytat zločince. Narazil by hned do rozestavěného hotelu, díky kterému bude tahle četnická stanice asi rychle pohřbena.

Příloha:
sttrop4.jpg

Postupným procházením uliček jsme došli k tomu, že kdybychom ubrali polovinu lidí a všechny silniční dopravní prostředky, mělo by St. Tropez docela fajn atmosféru. Takhle jsme museli neustále kličkovat mezi lidmi a lepit se na zeď domů, když chtělo projet auto. Co by řekli současní architekti na dvacet centimetrů široký chodník? Džipina nás bezpečně vedla, kličkovali jsme mezi domy a došli jsme na nábřeží pod počmáranou zeď. A našli jsme druhou francouzskou keš. Byla stejně divná jako ta minulá. Bez jakéhokoliv popisu nebo vysvětlení v malé krabičce namotané lístky papíru. Tu další místní už jsme ani nelovili. Zmrzlina byla přednější.

Po dosednutí na zadní palubu lodi zapadlo slunce.

Příloha:
zapad.jpg


PS: Francouzští námořníci jsou strašně proradní. Při kontrole u vstupu na loď nám zabavili lodní lístek, a tak ho nemůžu do deníčku přiložit.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: úte 19. črc 2011 20:47:01 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Středa 13. 7.

Ve středu ráno se lehce zasáhlo a protože nebyl nikde na blízku ani na drátě zpravodaj informující o tom, jak dlouho se mrak nad hlavou udrží, svolali jsme válečnou radu. Domluvili jsme se na plánu B nebo spíše plánu G a vyrazili jsme v deset vláčkem do Grimaud, 5 km vzdálené vesničky (městečka) podle něhož nese název celá oblast.

Cestou vláčkem začalo docela dost pršet a tak jsme si říkali, že se pěkně ochladí vzduch. Voda jen tak zašuměla a byla zase pryč. Naše první cesta vedla na hrad. Moc hezké výhledy, moc hezká ruina. Možná trochu necitlivě opravovaná. Naši památkáři by řičeli vzteky nad použitými materiály i technologiemi. Prolezli jsme hrad a v úplném jeho centru, které je plné lidí asi pořád, jsme našli první kešku. Díky džipině houpající se na Honzíkově krku jsme byli identifikováni zahraniční kačerkou jejíž jméno si teda fakt nikdo nepamatujeme. Rozhodně ale měla radost, že nás vidí. Kešku jsme zase děsně nenápadně vrátili, prolezli jsme hrad a konstatovali jsme, že by se na něm dala umístit mnohem lépe, tak aby její odlov byl méně nápadný.

Příloha:
grim.jpg

Pokračovali jsme k větrnému mlýnu, kde byl daší pidipoklad, tentokrát umístěný opravdu stranou od lidí.

Příloha:
moulin.jpg

Třetí plánovaný odlov se nám nezdařil. V pravé poledne jsme prudce klesali do lomu a pak zase jak kamzíci stoupali po krkolomných chodníčcích vzhůru. Díra ve skále byla někde v okruhu dvaceti metrů a pro nás zůstala schovaná. Opravdu spaření jak čuníci před zabíjačkou jsme se vrátili k odjezdovému místu vláčku a po dvou hodinách jsme tohle pěkné městečko opustili. A tentokrát se mi podařilo uchovat tohle:

Příloha:
listky.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: pát 22. črc 2011 16:52:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
22. července 2011
Zatímco já si na cestách deníček píšu, mé děti si ho kreslí. Myslím, že je celkem zřejmé, co je ve Francii nejvíce nadchlo.

Příloha:
lodě.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 8:42:39 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 18:02:04
Příspěvky: 295
Tento týden jsme měli dovolenkové plány. Zapíchneme prst do mapy, zavoláme na nějaké ubytování a na pár dní někam vypadneme. Nakonec jsem musela být v pondělí i v pátek doma a na zbytek týden byly hlášeny deště a povodně. Prostě pro dovolenou ideální situace!

Tak jsem vždycky využili okamžiků, kdy nepršelo a vyráželi jenom na krátké výlety. Jednou na sever, jednou na jih, jednou kousek za západní hranice. Podívali jsem se na místa nová i známá, ale dlouho nenavštívená. Dokonce jsem se i úspěšně vyhýbali i dešti, takže podle fotek by nikdo neřekl, že to byl deštivý a studený týden.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
JitkaRa
http://cojsemvyzkousela.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: LÉTOPIS 2011, aneb Kronika léta na portálu a kolem
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 8:53:45 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Šumavu, Řím, Francouzskou riviéru - to vše najdete ve čtvrtém díle LÉTOPISU, které právě vyšlo!
Všechny díly si můžete prohlédnout >>zde<<.

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Malé zastavení v ostravské ZOO
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 10:02:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 16:06:56
Příspěvky: 32
Každý rok mířím o prázdninách hlavně na Moravu. Letos jsem nejdřív zavítala do ostravské ZOO za novým slůnětem. A bylo skutečně na co koukat a co fotit, skvěle jsem se pobavila.Přiznávám, že nejvíce času jsem nakonec strávila právě se slony...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Léto s gepardem - 1
PříspěvekNapsal: ned 24. črc 2011 10:14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. zář 2010 16:06:56
Příspěvky: 32
Už tradičně jezdím deset let v létě za svými přáteli ze společnosti Zayferus do lednického parku. Během ukázek předvádějí na louce pod zámkem lety a lovy s dravými ptáky, takže se tu můžete setkat s orly, sokoly, rarohy, sovami, po tribuně běhá karančo a nad ní létá obrovský sup...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: