Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hodnocení učitele
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis 2012 20:27:52 
Dobý den, jsem studentka třetího ročníku na gymnáziu. Už od prvního ročníku mám problém s hodnocení náší učitelky na český jazyk. Několikrát se mi stalo, že mi u testu bez odůvodnění strhla bod s celovýho počtu a tím pádem se mi změnila známka na horší stupen. Přijde mi, že vždy udělá vše pro to, abych neměla líp jak za tři. Minulý týden jsme měli nahlášený test z Máje. Den pře testem, učitelka říkala, že kdo nepsal ještě test z Ktice, taky si ho dopíše následující den a bude psát i z Máje. Já jsem také měla dopisovat kytici, ale když to říkal, nebyla jsem bohužel celý den ve škole a neměla jsme se to jak dozvědět. Přesto, když jsem přišla do školy, psala jsem v jednu hodinu test z Kytice i z Máje. Má na tohle učitel právo, dát studentovi dva testy v hodině? její hodnocení mě opravdu trápí a nevím co s tím dělat. Když mi má napsat pěknou známku tak to se neobtěžuje.Například když jsem měla referát na knihu. Rozebrala moje hodnocení i se třídou, měla jsem dostat jedna méně, ale tuto známku si vubec nezapsala. Chtěla bych Vás porosit o rádu. Co mohu udělat pro to, aby mě známkovala objektivně? Bojím se, že když to budu řešit, tak to bude ještě horší, ale nechci to tak nechat. Moc Vás prosím o radu. Děkuji.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodnocení učitele
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 18:05:55 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Dobrý den Terezo,
podobné situace lze řešit především komunikací. Komunikací mezi Vašimi rodiči a paní učitelkou, popř. s přizváním dalších osob (vedení školy, třídní učitelka apod.).
Domnívám se, že nějaký obecný návod na řešení podobných situací neexistuje.
Držím palce při dalších jednáních.

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodnocení učitele
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 19:20:35 
Pokud by se stejný problém vyskytoval u skupiny žáků, je možné, aby za ně vystupoval tř. učitel nebo vých. poradce a oni zůstali více méně v anonymitě. Jsi-li jediná, pak je každé jednání samozřejmě už trochu osobní konfrontace. Tř. učitel ovšem může při jednání stát jasně na straně svého žáka a podporovat jeho stanovisko.Určitý kompromis by mohlo představovat osobní jednání rodičů na rodičáku (tam nejde o mimořádné jednání) tradičním stylem "víte ona se tak snaží, ale asi úplně neví, jak na to. Poraďte nám. (Ještě lze dodat: Má Vás moc ráda, pořád o Vás doma mluví.)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodnocení učitele
PříspěvekNapsal: ned 18. lis 2012 21:43:45 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. úno 2011 17:29:04
Příspěvky: 818
Terezko, přečtěte si po sobě svůj příspěvek a zkuste se oznámkovat. Jste si jistá, že Vám češtinářka "ubližuje"?
Já sice učím na ZŠ, ale chci po svých žácích, aby si zjistili, co se ve škole odehrálo, když chyběli (viz Máj a Kytice), tím spíš bych to očekávala ve třetím ročníku na gymnáziu.
Zkuste nedat Vaší učitelce příležitost. A když to bude pokračovat, požádejte rodiče, ať to řeší. Držím Vám palce.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hodnocení učitele
PříspěvekNapsal: pon 19. lis 2012 6:26:12 
Připojuji tip na řešení situace:
Terezko, požádej paní češtinářku o rozhovor. Řekni, že by jsi chtěla být úspěšnější a zeptej se, co pro to máš konkrétně udělat. Zjisti, v čem jsou podle paní učitelky Tvé slabé stránky, na co se máš zaměřit více, projev snahu a ochotu spolupracovat. Výuka je vždy smysluplná pouze tehdy, pokud existuje spolupráce a vzájemné naslouchání. Naslouchat lze pouze tehdy, pokud existuje komunikace. Při rozhovoru s paní učitelkou máš příležitost pochopit i její stanovisko - možná Tě chce podnítit způsobem známkování k větší aktivitě a sebereflexi. Každá situace nás něčemu učí - takto je to během celého života, neustále jsou nám kladeny nějaké "úkoly", které za nás nikdo jiný nevyřeší. Vždy je příležitost k poznávání sama sebe, svých schopností a možností, zároveň si vytváříme a seřazujeme své životní hodnoty. Nelituj se, každá situace Tě posouvá a může hodně posílit.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: