Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Brána hrdinů e-learningového kurzu Klíčové kompetence
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě 2010 20:34:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Petro, díky za postřehy. Ruku na srdce - jít odučit hodinu někam, kde jsi před tím nikdy nebyla, mezi budoucí kolegyně a nechat se u toho ještě natočit...no...to chce odvahu. Gratuluji ti k ní.

Včera proběhl závěrečný tutoriál. Mám z něj hodně dojmů, pro tuto chvíli tedy jen jeden - zaujala mne debata o tom, zda jsme ty klíčové kompetence "už dávno dělali, nebo ne". Odpověď studentů? Šikovní kantoři je jistě někdy a nějak rozvíjeli, ale vědomi si toho vždy nebyli (natož žáci). Smysl to má tehdy, když se "to" dělá cíleně. A co je cíleně? Plánovat, přemýšlet, reflektovat... Jedna kolegyně to vystihla pěkně: kurz byl pro mě takový "úklid v učitelské duši" ;) . Vypadá to jednoduše, ale je to docela fuška. Je prima, že jsou učitelé, kteří do toho jdou (a mám pocit, že na portále je jich mnoho).

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Brána hrdinů e-learningového kurzu Klíčové kompetence
PříspěvekNapsal: pát 04. čer 2010 8:48:38 
Připojuji se ke kladnému hodnocení celého dlouhého kurzu.
Jestli se někdo nový rozhoduje, zda do toho také půjde, tak mu vzkazuji, že to stojí za to. Dostaneme přehled o tom co to klíčové kompetence jsou, budete si konečně umět představit, jak je do svých hodin řadit a jak je vyučovat. Přestanete tvrdit, že je vlastně všichni plníte a začnete se na kompetence dívat jako na dovednosti, na kterých se dá soustavně a smysluplně v jednotlivých hodinách pracovat. Uvědomíte si, co všechno našim žákům chybí a čeho jsou schopni při systematickém vedení dosáhnout.
Našim Tutorkám se obdivuji a děkuji. Daniela


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: