Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plničky vs. Tornáda - dotaz na elementaristky
PříspěvekNapsal: pát 26. zář 2014 15:51:15 
Dobrý den, podělte se se mnou prosím o Vaše zkušenosti. Je stále více dětí, které mají větší či menší grafomotorické potíže. Jedním z "viníků" je neuvolněná ruka, děti do papíru tlačí, psadla drží křečovitě a písmo podle toho potom vypadá.
Moje otázka ale míří k prvním perům - jaká dětem po "tužko-pastelkovém" období doporučujete? Jsem zastánce klasické plničky, která podle mně dítě nenutí tlačit do papíru na rozdíl od Tornád, která jsem zjistila, že jsou poměrně dost rozšířená jako první psací náčiní. Tím, že má Tornádo hrot s kuličkou, dítě často musí pero natáčet víc na špičku a "tlačit", aby inkoust mohl ven (totéž si myslím o mazacích Pilotech, ty ale beru na milost u dětí, které často přepisují, škrtají a jinak sešit "dozdobují" :-).
Prosím o Vaše postřehy a argumenty.
Děkuji, Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Plničky vs. Tornáda - dotaz na elementaristky
PříspěvekNapsal: pát 26. zář 2014 20:44:36 
Plně s vámi souhlasím, klasické plnící, je nejlepší. Tornáda jsou nevhodná stejně jako Piloty (ani ty bych nebrala na milost). Dokonce mě velice překvapuje, že tyto pera doporučují některé učitelky prvních tříd. Rodič si mnohdy rady neví a doporučení učitelky - odbornice, vnímá jako nejlepší.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Plničky vs. Tornáda - dotaz na elementaristky
PříspěvekNapsal: sob 27. zář 2014 5:42:15 
Mám výbornou zkušenost s perem Schneider Breeze. Narazila jsem na něj na portále grafomotorika.eu, kde je test různého psacího náčiní.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Plničky vs. Tornáda - dotaz na elementaristky
PříspěvekNapsal: sob 27. zář 2014 13:25:37 
Děkuji za rychlé odpovědi - kupuji pro syna pouze Schneidery se špičkou. Učím letos poprvé třeťáky a jsem překvapená, že opravdu jako první pera dostali Tornáda... ale předpokládám, že měla paní učitelka svůj důvod, když je doporučila. Je fakt, že dítě, které nemá s psaním potíže bude psát čímkoli dobře, ale problém je u dětí s dysgrafií čí grafomotor.obtížemi, ti s Tornády ryjí, jsou prostě zvyklí tlačit. Podle mě je to kontraproduktivní.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: