Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co děláme se žákem, který nenosí pomůcky?
PříspěvekNapsal: stř 05. bře 2014 18:58:05 
Asi jsem přísná potvora, ale moji žáci ve 4. ročníku mají domácí úkoly skoro každý den z matematiky a českého jazyka. Jen zřídka se stane, že jsou bez úkolu. Musím ale podotknout, že úkoly nejsou nijak obsáhlé - tak 5 - 10 minut času na vypracování. Za nevypracovaný úkol píšu poznámku do žákovské knížky - za 10 poznámek v ŽK padne napomenutí TU, za dalších 10 důtka TU atd. Zapomenuté učebnice a sešity moc neřeším, také někdy něco zapomenu. Žák se ale musí na začátku hodiny omluvit. Často se mi stává, že když zapomenou sešit, tak na začátku hodiny mají již připravený papír. Také nezjišťuji, jestli si některé pomůcky nepůjčili v jiné třídě - myslím tím na geometrii, pracovní výchovu, důležité je, aby mohli pracovat.
Pracovní výchovu neučím, ale jiná kolegyně je nechala výrobek udělat doma. Pokud ani z domova nic nepřinesli, dostali pětku.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Co děláme se žákem, který nenosí pomůcky?
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2015 16:00:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 15. zář 2015 15:38:30
Příspěvky: 1
Čárky zcela změnily postoj naší rodiny k napomenutím. To, co jsem dřív brala vážně, je mi dnes naprosto jedno. Toto opatření je nesmyslné a nic neřeší, nikoho nemění ani nevychovává. Ani děti, ani rodiče.
Např. nerozumím tomu, proč si děti mohou ve třídě nechávat výtvarný kufřík, ale rýsovací potřeby ne. Kromě zapomínání by se zamezilo i kradení pravítek ze strachu před napomenutím. Loni syn nanosil do školy 5 pravítek a i přesto získal několik napomenutí. Ráno ho měl, v geometrii už ne. Takže zmíněná lhostejnost k čárkám byla úspěšně vybudována i v mém synovi, takže se jimi více netrápí a máme klid.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron