Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: sob 24. črc 2010 18:40:55 
Děkuji za odpovědi, pomáhá mi o tom s někým mluvit. Už jsme se objednali do spec. centra, které se zabývá komplexní péčí o takto handicapované děti. Zajímalo by mne ještě, co si myslíte o domácím vyučování.
M.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: ned 25. črc 2010 13:27:13 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Dobrý den,
budete mít více informací z různých zdroj, při tom věřím v objektitivitu SPC. Nejsem zastánce domácí výuky- myslím si, že děti mají mít kolem ostatní, že se musí naučit překonávat různé překážky a to jim domácí výuka nenabídne- navíc asi v případě Vašeho syna je potřeba realizovat speciální postupy, využívat speciální pomůcky a ty jsou dost drahé. Byla by to zátěž hlavně pro Vás. Ale jistě se najdou zastánci. Ale zrovna ve Vašem případě by to asi nebylo lehké. Potřebujete mít někdy klid a jistotu, že je o děti postaráno ( tím myslím pobyt ve škole a případně v družině). Počkejte, co Vám poradí v SPC- tam by měli být na vyšetření nejméně dva odborníci a u nás v kraji jde o skvělé lidi, což přeji i Vám.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: úte 14. pro 2010 10:45:46 
Dobrý den, nevím, zda si to ještě někdo přečte, již dlouho tu není žádný příspěvek. Psala jsem o prázdninách ohledně svého syna. Dostali jsme se s ním do speciálního centra k psycholožce. V čekárně jsem si přečetla článek o dysfázii a zjistila, že příznaky přesně sedí. Objednali mě tedy ke klinické logopedce a ta diagnózu potvrdila. Jedná se o poruchu, která je prý zatím málo známá, je to porucha příjmu řeči, je tedy vlastně cizincem ve své mateřštině. Od září pravidelně trénujeme analýzu a syntézu slov a makáme i na nově diagnostikované dyskalkulii. Dřívější vyšetření vždy ukazovala nízký intelekt = odůvodnění pro problémy v matematice. Během těch dvou měsíců však pomocí speciálních metod udělal tak ohromný pokrok, že se to zdá až nemožné. Umí příklady zpaměti, orientuje se v číselné řadě, lépe teď rozumí a celkově se zklidnil. Jen mě mrzí, že tolik odborníků to nerozpoznalo, pídíme se po tom již od tří let, kdy stále ještě pořádně nemluvil. Vždy mi řekli, to bude dobré, to se spraví, nebo že je prostě v pásmu defektu a že s tím moc nesvedeme. Komunikace s učitelkou i asistentkou je vynikající, obě jsou výborné. Má samé jedničky. Je pravda, že opakuje, ale i tak by měl bez odborného zásahu problémy. Je veselý, spokojený.
Chtěla bych vás tímto povzbudit ve vaší práci, k hledání správné diagnózy a případné integraci, chápu, že ne vždy je to možné, ne vždy rodiče spolupracují, ale zkusit udělat maximum.
Děkuji Markéta


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: stř 15. pro 2010 10:58:44 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Dobrý den, Markéto
je skvělé, že se našlo řešení a syn je spokojený. Jen je mi divné, že logoped nepoznal problém mnohem dřív - dysfázie je velmi výrazný logopedický problém, se kterým se podle mého názoru každý logoped potkává. Myslím, že by pro vás mohl být zajímavý tento blog, který píše maminka a zároveň pedagožka o práci se svým dysfatickým synem. Přeji další úspěchy a pokroky :) a hlavně spokojené dítě.

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: stř 15. pro 2010 12:50:42 
Moc dík, hned na to kouknu. Na logopedii jsme byli ve 2,5 letech na můj podnět. Jeho slovník vlastně tvořilo jen pár zkomolených slov a napodobování zvuků. Oni mu ukázali knížku, on věděl, jak všechno co dělá, a tak řekli že je vše v pořádku. Od 6 let jsem chodila kvůli špatné výslovnosti jinam, to byla doktorka před důchodem, jen nám dala trénovat slova. Docházení jsem ujkončila poté, co na něj křičela, že nesedí v klidu a šahá jí tam na věci. Neměli jsme holt štěstí na dobrého doktora.
Dík za ten odkaz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: stř 15. pro 2010 19:55:02 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Myslím, že je to hezký dárek k Vánocům- konečně cesta. Moc Vám to přeji a doufám, že cestička nebude moc klikatá.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Integrace žáků s postižením na běžnou ZŠ
PříspěvekNapsal: pon 03. led 2011 18:48:05 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Celkem náhodou jsem dnes v článcích objevila hodně zajímavý příspěvek, zabývající se výchovou k různosti, konkrétně k osobám se zdravotním postižením. Možná v předvánočním shonu unikl i vám, a tak bych tady na něj ráda upozornila.
Nepřehlédněte přílohu, je zde výborná ukázka z kapitoly o mentální retardaci, ale ne pouhé teroretizování, ale úžasné vyprávění s příběhem a konkrétními dětmi. Projekt má také své webové stránky.

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jaké máte zkušenosti s integrací žáků ve vaší škole?
PříspěvekNapsal: ned 27. bře 2011 16:49:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 8:40:03
Příspěvky: 530
Tip pro pedagogy z kraje Vysočina:
Pozvánka na květnovou konferenci "Inkluzivní vzdělávání" v Jihlavě.

_________________
LenkaRi
http://www.i-sen.cz


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne ned 15. kvě 2011 12:47:06, celkově upraveno 2
úprava názvu tématu - refresh


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jaké máte zkušenosti s integrací žáků na vaší škole?
PříspěvekNapsal: pon 30. kvě 2011 18:52:10 
Dobrý den,
v naší škole integrujeme žáky s Downovým syndromem, je to poněkud obtížné, jejich mentální postižení je natolik rozsáhlé, že to činí značné potíže nám kantorům, ale i spolužákům.
Pro integraci jsem, ale s rozvahou a individuálně.
S mentálním postižením to je snad nejsložitější. Speciální školy mají svá opodstatnění.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron