Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dětský domov - přímá a nepřímá práce
PříspěvekNapsal: čtv 08. říj 2015 20:59:04 
Jsem vychovatelem v Dětském domově. Chci se zeptat jestli mi zaměstnavatel může za mou odpracovanou 12 ti hodinovou směnu(SO + NE) s dětmi započítat pouze 10 hodin přímé práce a 2 hod. nepřímé???? A každý doprovod s dítětem k lékaři a na vyšetření jako nepřímou dobu služby???
Děkuji moc za pomoc.


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne pát 09. říj 2015 9:16:50, celkově upraveno 1
úprava předmětu tématu


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dětský domov - přímá a nepřímá práce
PříspěvekNapsal: pon 12. říj 2015 12:37:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 16:31:06
Příspěvky: 49
Dobrý den,
odpověď na otázku vyplývá z právního výkladu MŠMT, z něhož vybírám:
"Stanovená týdenní pracovní doba (odpovídající tzv. „plnému úvazku“) je pro pedagogické pracovníky určena v § 79 odst. 1 zákoníku práce na 40 hodin týdně. Podle § 22a odst. 1 zákona pedagogičtí pracovníci vykonávají v pracovní době přímou pedagogickou činnost a práce související s přímou pedagogickou činností. Příkladmý výčet prací souvisejících s přímou pedagogickou činností je uveden v § 3 odst. 1 písm. b) vyhlášky č. 263/2007 Sb., kterou se stanoví pracovní řád pro zaměstnance škol a školských zařízení zřízených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, krajem, obcí nebo dobrovolným svazkem obcí (dále jen „pracovní řád“). Mezi práce související s přímou pedagogickou činností, a tedy mezi standardní činnosti pedagogických pracovníků, patří nejen příprava na přímou pedagogickou činnost, hodnocení prací dětí a žáků (dále jen „žáci“), ale také dohled nad žáky ve škole a při akcích organizovaných školou, spolupráce s dalšími pedagogickými pracovníky a zákonnými zástupci žáků, péče o kabinety a sbírky, účast na školních poradách a studium a účast na dalším vzdělávání pedagogických pracovníků."

Z uvedeného plyne, že není možné posoudit vámi uvedené započítání přímé výchovné činnosti bez znalosti toho, jaké činnosti jste v průběhu směny vykonával. Nicméně z textu výkladu plyne, že například doprovod žáků nebo dohled nad nimi je práce související s přímou pedagogickou činností (kterou zřejmě označujete jako nepřímou).

Celý výklad MŠMT je k dispozici na http://www.msmt.cz/dokumenty/pravni-vyk ... acovnicich


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron