Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak vyřešit škodnou událost, kde poškozený je pedagog?
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 21:21:56 
Dobrý den,prosím,poraďte zkušenější,nejlepe kompetentnější v otazkce pojištění škol.Pracují jako vychovatelka v družině a v praci mi žák rozbil bryle,citila jsem,pochopitelně jako poškozená a nahlasila jsem to jako pojistnou událost(poškození osobní věci při vykonavání pracovních povinnosti).Ale za par týdnů dostala jsem od České pojištovny,u které škola je pojištěná, odmitnutí proplatit uvedenou částku za opravu bryli.Velice mně to překvapilo,navíc nebyla to žádná závratná častka a 500kron by měla zaplatit škola jako spoluúčast.Napsala jsem na jméno ředitele žadost o pomoc při rešení teto zaležitostí,ale poveřený z ČP podtvrdil,že v tomto připadě se nejednalo o umyšlené poškození osobní věci a během pracovní doby jsem zodpovedná za chování svěřených žáků(doposud jsem si myslela,že za újmu,kterou zpusobí nezletilý ,je zodpovedný,a to i finančně, jeho zakonný zastupce).Pan z pojištovny zavrhl nabidku 50% spoluúčast rodičů+50%spoluúčast školy a řekl,že jediné řešení je individuání pojištění samotného učitele nebo vychovatele.Nechapu,proč je škola v takovém připadě je pojištěná,jestli každý pracovník ve školství bude odškodněn z vlastní pojistky... :( Připada mi to jako neferové a diskriminujicí vůči kantorům.Neví,co dál podniknout...Předem děkují za odpověď,Šťastná


Naposledy upravil Jana Kneřová dne pát 23. dub 2010 12:05:10, celkově upraveno 1
úprava názvu příspěvku


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak vyřešit škodnou událost, kde poškozený je pedagog?
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 12:16:42 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den,
toto je opravdu nepříjemná událost. Ono jednou to může být dražší a určitě by bylo dobré vědět, jak v takových situacích postupovat. Proto Vám děkujeme za dotaz.

Budeme se vyptávat, jak na to.

Setkal jste se již někdo s podobným problémem? Jak jste ho u vás vyřešili?

_________________
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Jak vyřešit škodnou událost, kde poškozený je pedagog?
PříspěvekNapsal: úte 27. dub 2010 19:18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
Dobrý večer,
pokusím se Vám odpovědět na Vaše otázky. Vzhledem k tomu, že pracujete na pozici vychovatelky neměla jste vůbec záležitost řešit s pojišťovnou Vy sama. Prakticky to funguje tak,že je nutné způsobenou škodu nahlásit zaměstnavateli (řediteli, popřípadě nadřízenému zaměstnanci) - a to do 14 dnů. Pak by totiž v souladu se zákoníkem práce Vám škodu( v plném rozsahu) uhradil zaměstnavatel,a to bez ohledu na to kdo ji způsobil. Neuhradit by ji mohl jen v případě, že by Vám prokázal to, že jste si ji způsobila úmysleně sama - což bude zřejmě nemožné.
Je pak na samotném zaměstnavateli, aby popř. vymáhal náhradu škody od pojišťovny.
Snad je to srozumitelné, pokud se vše událo ještě v limitu 14 dnů určitě použijte popsaný postup.
S pozdravem

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: