Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Práce s 3letými dětmi
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 9:03:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. čer 2010 15:20:47
Příspěvky: 3
Dobrý den, jelikož letos nastupuji do MŠ jako pedagog(teprve po absolvování SPgš a VŠ) jsem z toho celkem logicky nervózní. A ještě ke všemu jsem dostala ty nejmenší prďolky a nedokážu si zatím dost dobře představit jak s nimi pracovat...je mi jasné že to nebudou žádné horentní výkony a výtvory, které bychom mohli předvádět, ale nedělat s nimi nic - to taky nebude to pravé. Je mi jasné, že začátky budou spíše o tom zvládnout režim, nové prostředí, zvykat si na kamarády a na kolektiv jako takový, také na pedagogy a další personál MŠ, ale i přesto bych byla velmi vděčná za nějaké osvědčené rady nebo nápady - jak na to :)

za jakýkoliv podmět, radu a nápad předem děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Práce s 3letými dětmi
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2010 11:28:35 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Mila Romano,
prace s prdolky je narocna a hezka. Verim, ze jste nervozni, ale take myslim, ze hned jak se vrati nasi ucitele z prazdnin, tak vam napovi. Zkuste se zatim podivat do svp skolky, kde budete ucit. ;)
Mozna najdete take inspiraci v koutku napadu a koutku pomucek.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Práce s 3letými dětmi
PříspěvekNapsal: pon 27. pro 2010 14:41:02 
Milá Romano,
po vystudování VŠ jsem se ocitla ve stejné situaci jako vy. Ale nic není tak strašné, jak to vypadá. Děti jsou úžasné a velice spontánní, ikdyž první měsíce pro ně není nástup do MŠ jednoduchý, budete to právě vy, kdo s nimi bude zdolávat první krůčky školkou. Vůbec se toho nebojte, už po prvních dnech zjistíte, že s těmi prďošky je úžasná spolupráce a že vás jen tak v něčem nenechají. Volte si jednoduché činnosti na podporu spolupráce mezi dětmi a později, jak už je poznáte, zařaďte i individuální činnosti. Velice se mi osvědčilo zařazení rituálů, aby si zvykly na režim dne (např. svolávání do komunikativního kruhu písničkou, vytváříme si jednoduchá pravidla apod..). Abych pravdu řekla, když zvolíte vhodnou a pečlivě připravenou motivaci jednotlivých činností, tak máte většinou vyhráno, děti se totiž do toho tolik vžijí, že s vámi budou dělat (a to s velikou radostí) cokoliv. Největším přínosem pro děti, je výuka prožitkem. Uvidíte, že poté si děti více věcí pamatují a nejsou pro ně i těžší věci záhadou. Proto zařazuji více pokusů, dramatizace, vyrábím si spostu pomůcek na podňěcování hmatu, chuti, zraku, sluchu, protože tím si děti spoustu věcí snáze zapamatují. Zde na portále naleznete spoustu nabídek činností, které mám i já vyzkoušené a i po malé úpravě jsou velmi efektivní.
Tak čerpejte a přeji hodně zdaru.
S pozdravem Petra


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: