Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hudební kroužek v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 15. lis 2011 8:05:23 
Zdravím, jsem začínající pedagog (pracuji cca 3 měsíce) a vedu v MŠ hudební kroužek pro děti předškolního věku. Chtěla jsem se zeptat, zda má někdo z vás s tímto zkušenosti, o které by byl ochoten se podělit. Kroužek má dobu trvání 90 minut, což mi přijde hodně dlouhá doba, při které není až tak možné udržet dětskou pozornost stoprocentně. Uvítala bych rady ohledně hudebně-pohybových aktivit, případně doporučení nějaké odborné literatury, do které bych mohla nahlédnout pro inspiraci. Mockrát děkuji za odpovědi.

Pavlína Š.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hudební kroužek v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 15. lis 2011 10:15:21 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den Pavlíno,
90 minut :!: :!: :!: je opravdu mnoho. Běžně kroužky v MŠ trvají 45 - 60 minut, a to už je pro některé děti dost.
Také jsem vedla hudební kroužek, kromě "klasického" zpívání jsme hráli hry na rozvoj rytmického cítění, rozvoj sluchu (hry se zavázanýma očima - poznej podle sluchu), hodně jsme využívali hudebně pohybové činnosti (inspirace například zde). Můžu také doporučit knihu Lidové písničky a hry s nimi. Výborné jsou také CD s dětskými muzikály - jde tak nacvičit divadlo, v rámci hudebního kroužku si můžete vyrobit kulisy (máte na to času dost ;) 8-) ). Inspiraci možná najdete také zde. Námětů je opravdu mnoho, stačí se porozhlédnout (nejen) po Metodickém protále.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Hudební kroužek v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 15. lis 2011 19:02:18 
Paní Marcelo,
mnohokrát děkuji za Vaši odpověď. Ani jsem nečekala, že bude tak rychlá! :-) Hned se jdu podívat na Vámi doporučené stránky.

Pavlína Š.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: