Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Před spaním...
PříspěvekNapsal: stř 14. bře 2012 19:19:10 
Dobrý den,v moji třídě Koťátek máme masírovací rituál.Děti se uloží na lůžko,dětičky které chtějí( většinou jsou to všechny děti)se otočí na bříško a já je lehce masíruji po zádíčkách masážním dřevěným prasátkem( každé dítě chvilinku, jen pár vteřin ).Děti se hezky zklidní a pak je čas na pohádku. Nejraději mají pohádky ,,Z hlavy", To znamená, že si děti vymyslí téma(dnes to bylo např. O hodném drakovi) a já na toto téma vyprávím pohádku. Někdy je pohádka i na pokračování.

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

PříspěvekNapsal: ned 03. úno 2013 18:01:34 

Bc. Radka Mašková píše:
Zdravím jmenovkyni Radku.
Také zpívám ukolébavky, bohužel ale poslední dobou nezabírá už nic. Od té doby, co kvetou kaštany jsou děti nějaké čilé :lol: Skoro nikdo z dětí nespí a tak po půl hodince vstávají téměř všechny děti ke klidovým činnostem. 3-4 spáči zatím v klidu dospí. Jak bych si to někdy ráda vyměnila ;) .

Zdravím tě Radko,uvažovala jsem nad tím,proč tolik dětí u vás nespí.U nás spí většina a to mám děti starší.Mám odpozorováno,že když jsme měli ve školce kroužky od 13 hod.,tak nespala většina dětí.Nemůže to být tímto? ;) Nyní odpočíváme,relaxujeme při relaxační hudbě,po přečtené pohádce a uspávací básničce,pohlazení maňáskem(stejný rituál) se svým plyšáčkem z domu.Každý pátek je "Pohádkový páteček"s pohádkou,kterou děti donesou z domu na DVD.Stejné rituály děti hodně zklidňují.
Pěkný den

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: úte 05. úno 2013 20:28:48 
Dobrý den,
mě osobně se osvědčilo číst dětem dlouhé pohádky.
Většina usne během čtení, ostatní si počkají na ukázku
obrázků, ale je to spolehlivé uspávadlo.

Pohádky z přehrávače takový efekt nemají. Až na ukolébavku "Hajej můj andílku" - i na tu je spoleh. ;)

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: úte 21. kvě 2013 13:02:16 

Pořád se nemůžu rozhodnout, zda "nutit" děti ke spánku (odpočinku), nebo jim vymýšlet odpočinkovou činnost u stolečku. Ve třídě mám děti od 3 do 5 let. Někdy se mi stane, že spí všichni děti, jindy spí jen někdo. Většina dětí, ale spí. Máme jednu velkou třídu, kde jíme, hrajeme a odpočíváme. Nechci aby se mi stalo, že děti raději nebudou spát a budou rušit u stolečku. Na druhou stranu nechci ale děti nutit k odpočinku, když opravdu neusnou. Máte nějaké zaručené odpočinkové činnosti, které by nerušily ostatní děti co zrovna spí? Po jaké době si myslíte, že dítě už určitě neusne?

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pát 05. úno 2016 10:25:25 

I tak ale spí čím dál méně dětí, nemají prostě potřebu, rodiče si to nepřejí :o -protože večer nechtějí brzo do hajan.

Je to sice delší čas, kdy jste diskutovali na téma usínání, ale zaujala mne tato část jedné z odpovědí. Vracím se k němu z jiného úhlu. Nejde o to jakým způsobem, ale zda děti spí. Stále častěji se v praxi setkávám s tímto problémem. Pedagogové poukazují, že rodiče nechtějí, aby děti spaly. Nejvíce mne trápí, když se jedná o nejmenší děti. Přitom tyto děti opravdu odpočinek ve formě spánku zpravidla nutně potřebují. Pedagogům doporučuji, aby o tom s rodiči mluvili. Vysvětlili jim náročnost programu v mateřské škole a s tím spojenou potřebu spánku. Pro večerní nespavost velmi často pomůže pravidelnost v domácím režimu (večeře, večerníček, hygiena, pohádka, dobrou noc). Vše ve stejném pořadí a stejnou dobu. Sama jsem s tím měla ve své praxi dobrou zkušenost. Rodiče mi postupně dávali za pravdu. Je to ovšem běh na dlouhou trať. Jak to máte u vás?

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3