Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Pravidla fóra


Fórum pro témata ze školství a vzdělávání, která se nevejdou do jiných tematických fór.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přestávky na práci na SŠ
PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 19:27:03 
Dobrý den,

s nástupem nového školního roku a té hrůzy místo rozvrhu, co jsem obdržela, bych se chtěla zeptat, kolik hodin v kuse může pedagog vyučovat. Učím na vyšším stupni gymnázia. Kupříkladu já mám letos v pondělí hodiny od nulté po šestou včetně. To je tedy sedm vyučovacích hodin. Prošla jsem Zákoník práce, ale ten s prací pedagoga neoperuje, nebo to spíš neumím najít. Druhý dotaz související - kolik hodin denně může pedagog odučit, nesmí-li pracovat přesčas jako v mém případě, jsem těhotná. Ani pan ředitel, ani zástupce mi nejsou schopni na tento dotaz odpovědět.

Mnohokrát děkuji

Mgr.Petra Švajdová


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne úte 31. srp 2010 19:48:37, celkově upraveno 2
Přesun tématu do sekce GV


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Přestávky na práci na SŠ
PříspěvekNapsal: úte 21. zář 2010 9:35:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
Dobrý den,
pokusím se Vám pomoci. Rozvržení pracovní doby je plně v kompetenci zaměstnavatele, samozřejmě za dodržení pravidel daných některými právními předpisy. Zákoník práce (ZP)např.řeší pracovní dobu a dobu odpočinku v §§ 78 a následujících, konkrétně pak minimálně pro Vás platnou přestávku v práci - § 88 - je to ona známá přestávka "na oběd", v § 89 pak bezpečnostní přestávku, která se spíše vztahuje na THP a jiné pracovníky ( práce s PC, chemickými prostředky apod., vyplývá z NV č. 361/2007 Sb.).ZP se zabývá také pracovními podmínkami těhotných žen ( § 238 a další). Ovšem doporučila bych spíše rozumnou domluvu s ředitelem školy.
Doporučuji webovou stránku: htttp://www.x-pertconsult.cz/.
S pozdravem

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: