Pravidla fóra


Fórum pro témata ze školství a vzdělávání, která se nevejdou do jiných tematických fór.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dozor na mimoškolních akcích
PříspěvekNapsal: pát 17. říj 2014 14:12:47 
Dobrý den, existuje závazný předpis, kolik pedagogů má být jako dozor na mimoškolních akcích? Např. divadlo, výlet (jednodenní i několikadenní).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozor na mimoškolních akcích
PříspěvekNapsal: úte 21. říj 2014 7:15:22 
Zřejmě by bylo možné aplikovat ustanovení o počtu žáků ve třídě nebo pracovní skupině (například při odborné praxi, nebo při výuce ve třídě dělené na skupiny).

Je možné diskutovat i o termínech dozor, dohled, doprovod.

Dozor - přímý dozor vyučujícího na žáky při pracích vyžadujících zvláštní opatrnost (v chemické laboratoři, při práci s elektrickým zařízením pod napětím, apod.), nebo důležitost (například písemné práce a testy).

Dohled - občasný dohled na samostatně pracující žáky zda dodržují pracovní postupy, bezpečnost práce, školní řád a jiné řády a ustanovení (například při práci ve skleníku, jazykové učebně, ve školní knihovně, v jídelně, na chodbách, atd.).

Doprovod - doprovod žáků na různé akce mimo školu, například při cestě na školní hřiště nebo do plaveckého bazénu mimo školu, na divadelní, filmové představení nebo koncert, kterého se žáci v rámci výuky účastní.

Poznámka: použití termínů dozor a dohled je převzaté z definic bezpečnosti práce v elektrotechnice (například i při laboratorních pracích z fyziky), stanovených příslušnou vyhláškou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozor na mimoškolních akcích
PříspěvekNapsal: úte 21. říj 2014 18:55:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
V podstatě existují jen obecná ustanovení vyhlášek - např. vyhl.č.48/2005Sb. (§3)-jinak vše je v kompetenci ředitele školy.Vznikl Metodický pokyn k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví dětí,žáků a studentů ve školách a škol.zařízeních zřizovaných MŠMT č.j.37014/2005-25 - ovšem je závazný pouze pro školy zřizované MŠMT,ředitelé ostatních ho ale mohou použít jako "vzor"

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Dozor na mimoškolních akcích
PříspěvekNapsal: úte 21. říj 2014 18:59:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. říj 2007 23:26:01
Příspěvky: 169
Dobrý den, doplním informaci o dohledu.Tento termín je definován ve vyhl.č.263/2007Sb.,kterou se stanoví pracovní řád pro zaměstnance škol a škol.zařízení... - §6.

_________________
Jitka Krausová, moderátor


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: