Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: pon 07. lis 2011 21:33:09 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Rozhodněj ale není zanedbatelná skutečnost dramatického poklesu (viz průběh předcházejících "kol") zájmu o diskusi. To by nemělo Zadavateli uniknout. V čem bude asi příčina?

P.S. Proč odděleně oslovovat fakulty? Tam snad o portálu nevědí??? Obesílal snad někdo základní školy?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: úte 08. lis 2011 13:09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář 2010 7:38:16
Příspěvky: 8
Nejde-li hora k Mohamedovi... Položme si otázku: co je důležitější - dokazovat si kdo je aktivnější v diskusi, kdo je víc "in" nebo se seriozním způsobem postavit k navrhovaným změnám? Ano, fakulty jsou ignorantské, ignorují portál, ignorují legislativu, úroveň oborových didaktik je všelijaká... Ale pořád jsou to důležité instituce, které mají jakýsi étos a měli by mít zájem na formulaci vzdělávací politiky. Navíc disponují odborníky, kteří jsou (či alespoň měli by být) kvalifikovanější k takové diskusi. Takže je důležité je do té debaty zatáhnout, třeba i tím, že je (VÚP) obešle. Protože stávající diskuse je svou účastí skutečně naprosto nereprezentativní.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: úte 08. lis 2011 17:15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 04. pro 2009 10:09:24
Příspěvky: 30
Zdravím všechny aktivní přispěvatele do diskuse, ačkoliv se my didaktici VÚP do diskuse zapojovat nemáme, abychom neovlivňovali diskutující, přesto si dovolím zareagovat na kolegu Pinkase s jeho požadavkem na obeslání akademických pracovišť. Sice jsem neobesílal zdaleka všechny fakulty, ale avízo jsem dal členům expertního týmu didaktika dějepisu VÚP a myslím, že takto postupovali všichni kolegové-didaktici VÚP. To, že je prakticky nulová reakce na tyto výzvy, je věc jiná a zřejmě souvisí s koncepčním nastavením (?) a celkovým postupem prací na tvorbě standardů pro ZV, o čemž jste se, pane Pinkasi, již zmínil v této diskusi na jiném místě. Vždyť jste ostatně před nedávnem byl v Telči a vyslechl jste si tam názory kolegyň a kolegů ze ZŠ i z VŠ na standardy, takže asi tušíte, jaký mají postoj k současné podobě (nejen) dějepisných standardů. A právě tyto postoje se odrážejí v malé ochotě účastnit se této diskuse a přispívat tak k něčemu, co se jim v aktuální verzi jeví jako zcela nevyhovující.
Aleš Franc


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 6:57:16 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 16:16:00
Příspěvky: 721
Dnes vyšel na idens.cz tento článeko tom, že žáci si nebudou moci volit školu s maturitou, pokud v testech neuspějí.
Vůbec mi to ale neodpovídá tomu, co se zde dozvídám, že standardy jsou tvořeny pro úroveň čtyřkaře. Pak je nezvládne jen pětkař a ten se tedy nebude moci přihlásit na střední školu ...
Ti se čtyřkami na střední školu půjdou ...
To má být nějaký výrazný pokrok?

_________________
Petra


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 12:47:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro 2010 15:17:05
Příspěvky: 606
Pokud jsou standardy opravdu určeny pro čtyřkaře, měli by žáci zvládnout odpovědět správně na 100% otázek v návazných testech, aby nedostali za pět...

_________________
prezident spolku Pedagogická komora


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 12:58:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. zář 2010 13:12:36
Příspěvky: 202
Tento portál býval přeci jen víc nad věcí, než aby se zabýval zkratkami, jimiž hovoří media a jejich tiskoví mluvčí :)
Jiná věc je, že koncepční zásah typu standardů, by určitě žádal určitou péči a napření určitých zdrojů odborné komunity na revizi nárnodního kurikula... Je otázkou pro Vás pro všechny, zda k takovému společnému napření úsilí a schopností těch nejlepších došlo. Ovšem, že mám na mysli zkušenost s tvorbou standardu doteď. Napravit některé chyby lze a není to problém.
Cituji k tomu Kláru Samkovou z dnešního FB: AD babiš a ostatní, kdo chtějí "vyhrát volby pro dobrou věc." Nejdříve by měli nastudovat sv. Jana od Kříže, resp. Tomáše Akvinského a zjistit, jak to vlastně je s tím "činným životem". ČINNÝ ŽIVOT JE ŽIVOTEM V DOBROČINNOSTI. ČINNOST JE BEZPEČNÁ JEN PRO TY, KDO USPĚLI V UMĚNÍ VNITŘNÍ MODLITBY. Já chápu, že to nechápou. Ale mohli by se pokusit alespoň pochopit, že to nechápou. I to by byl pokrok...


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: sob 12. lis 2011 0:16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář 2010 7:38:16
Příspěvky: 8
Mgr. et Mgr. Aleš Franc píše:
Zdravím všechny aktivní přispěvatele do diskuse, ačkoliv se my didaktici VÚP do diskuse zapojovat nemáme, abychom neovlivňovali diskutující, přesto si dovolím zareagovat na kolegu Pinkase s jeho požadavkem na obeslání akademických pracovišť. Sice jsem neobesílal zdaleka všechny fakulty, ale avízo jsem dal členům expertního týmu didaktika dějepisu VÚP a myslím, že takto postupovali všichni kolegové-didaktici VÚP. To, že je prakticky nulová reakce na tyto výzvy, je věc jiná a zřejmě souvisí s koncepčním nastavením (?) a celkovým postupem prací na tvorbě standardů pro ZV, o čemž jste se, pane Pinkasi, již zmínil v této diskusi na jiném místě. Vždyť jste ostatně před nedávnem byl v Telči a vyslechl jste si tam názory kolegyň a kolegů ze ZŠ i z VŠ na standardy, takže asi tušíte, jaký mají postoj k současné podobě (nejen) dějepisných standardů. A právě tyto postoje se odrážejí v malé ochotě účastnit se této diskuse a přispívat tak k něčemu, co se jim v aktuální verzi jeví jako zcela nevyhovující.
Aleš Franc


Dobrý den,
neberte si to prosím osobně, tak to nebylo myšleno. Obeslání vysokých škol jsem nezamýšlel jako osobní iniciativu pracovníků VÚP, ale jako oficiální inciativu jeho vedení. Nehraje se o nic menšího než o kurikulární reformu. Nerad bych to samozřejmě házel jen na VÚP. V Telči bylo jasně dohodnuto, že se do diskuse zapojí všichni členové skupiny pro dějepis, moc jsem jich tady nezaregistroval...


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Diskuze o standardech obecně
PříspěvekNapsal: pon 14. lis 2011 11:21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 04. pro 2009 10:09:24
Příspěvky: 30
Jaroslav Pinkas píše:
Mgr. et Mgr. Aleš Franc píše:
Zdravím všechny aktivní přispěvatele do diskuse, ačkoliv se my didaktici VÚP do diskuse zapojovat nemáme, abychom neovlivňovali diskutující, přesto si dovolím zareagovat na kolegu Pinkase s jeho požadavkem na obeslání akademických pracovišť. Sice jsem neobesílal zdaleka všechny fakulty, ale avízo jsem dal členům expertního týmu didaktika dějepisu VÚP a myslím, že takto postupovali všichni kolegové-didaktici VÚP. To, že je prakticky nulová reakce na tyto výzvy, je věc jiná a zřejmě souvisí s koncepčním nastavením (?) a celkovým postupem prací na tvorbě standardů pro ZV, o čemž jste se, pane Pinkasi, již zmínil v této diskusi na jiném místě. Vždyť jste ostatně před nedávnem byl v Telči a vyslechl jste si tam názory kolegyň a kolegů ze ZŠ i z VŠ na standardy, takže asi tušíte, jaký mají postoj k současné podobě (nejen) dějepisných standardů. A právě tyto postoje se odrážejí v malé ochotě účastnit se této diskuse a přispívat tak k něčemu, co se jim v aktuální verzi jeví jako zcela nevyhovující.
Aleš Franc


Dobrý den,
neberte si to prosím osobně, tak to nebylo myšleno. Obeslání vysokých škol jsem nezamýšlel jako osobní iniciativu pracovníků VÚP, ale jako oficiální inciativu jeho vedení. Nehraje se o nic menšího než o kurikulární reformu. Nerad bych to samozřejmě házel jen na VÚP. V Telči bylo jasně dohodnuto, že se do diskuse zapojí všichni členové skupiny pro dějepis, moc jsem jich tady nezaregistroval...


Hezký den,
v žádném případě si to neberu osobně, jen jsem cítil potřebu blíže osvětlit své praktické kroky, jakožto didaktika dějepisu, týkající se standardů ZV. Tyto mé kroky vycházejí z aktuálních pokynů vedení VÚP. Samozřejmě chápu, že se nejedná "o nic menšího než o kurikulární reformu", ovšem v tomto případě se obávám, že "pláčeme na nesprávném hrobečku", jestli mi rozumíte... Co se týká zapojení členů dějepisné skupiny MŠMT do této diskuse, sice to takhle bylo dohodnuto, avšak s drobným přípodotkem některých jednotlivců, kteří deklarovali nesouhlasné stanovisko k aktuální podobě dějepisných standardů a kteří tak z tohoto úhlu pohledu nemají zřejmě potřebu se k tomuto dále vyjadřovat.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: