Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 14:20:14 
Dobrý den, měla bych také dotaz ohledně kvalifikace pro učitelky v mš,dálkově studuji VOŠ PEDAGOGICKOU OBOR PEDAGOGIKA-VYCHOVATELSTVÍ,je tento obor postačující pro práci učitelky v mš? Ve škole kde studuji a na MŠMT mi bylo řečeno že ano,ale paní inspektorka a některé paní ředitelky MŠ tuto kvalifikaci neuznávají.Jsem už zoufalá.Děkuji


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 05. srp 2010 20:38:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Jano, děkujeme za dotaz.
O kvalifikaci učitelky MŠ se debatovalo již ZDE, možná že byste tu našla odpověď i pro sebe.

Ale i tak - máte někdo zkušenosti s tím, zda stačí na práci učitelky v MŠ vystudovaná VOŠ pedagoická, obor pedagogika-vychovatelství? Kam by se mohla Jana obrátit, aby měla přesné informace?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 12:41:11 
Dobrý den,
bohužel zaměření musí být na předškolní pedagogiku ( pro běžnou MŠ), pro speciální MŠ pak to nebo zaměření na speciální pedagogiku. Před ČŠI nic jiného ani neobstojí. Mimochodem- už teď mají několikastránkový soupis, co se bude a jak letos kontrolovat. Opět většinou jen soulad v papírech- jak to běží ve skutečnosti je zase mimo mísu. Honza


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: sob 07. srp 2010 21:55:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Honzo,
díky za odpověď pro Janu. Tak to vypadá, že pro ni to není dobrá zpráva - neexistuje nějaká cesta, jak z toho ven?

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 10:12:42 
Pokud se nezmění legislativa, tak nejspíš ne- kromě hrdinství vedení, které si obhájí tzv. nekvalifikovaného ( byť na svém místě) a snese černý puntík ve zprávách. Několikrát jsme měli nekvalifikovanou, ale vynikající učitelku tělelm i duší a naopak stalo se, že majitelka několika titulů byla naprosto k ničemu- v toerii i praxi :)
To je výzva pro legislativce a zdravý rozum- kdo na ísto patří, ať tam je, kdo se prostě minul povoláním, ať má možnost odejít bez ztráty kytičky.
Honza


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: ned 08. srp 2010 10:28:52 
Děkuji za odpověď.Na MŠMT mi tvrdili, že kvalifikaci tímto studiem splňuji .Nechápu jak je možné, že ministerstvo a školní inpekce mají odlišný názor.Myslela jsem, že školní inspekce se musí řídit rozhodnutím ministerstva.Nebo tomu tak není?
Honzo, myslím si, že máš pravdu.Práce s dětmi je mým koníčkem , pořád něco vymýšlím i teď o prázdniny myslím na školku a těším se na nový školní rok.Kvalifikovaně kolegyňky za mnou chodí pro radu, což mě těší, ale paní ředitelka by se za mě asi nepostavila ,a proto jsem se přihlásila ke studiu abych byla kvalifikovaná, ale jak zjišťuji studuji dva roky špatnou školu.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 20:13:06 
Je důležité si pročíst předpisy k pedagogickým pracovníkům. Měli jsme dokonce paní vychovatelku, která po revoluci začala studovat nový akreditovaný obor na pedagogické škole!!!! Absolventi měli být připraveni pro práci v MŠ, pro práci s dětmi se speciálními potřebami a také pro práci v družinách. Rok se s rokem sešel, změnila se legislativa, akreditace taky a studium jí bylo k ničemu- v ústavech, školkách i družině. Když začala snaživě studovat tutéž!!!! školu- dálkové doplňující studium, psychicky neunesla to, že brali přesně to, z čeho maturovala. Vzdala to a zaplatila si soukromou školu, vzdělání formálně má, ale většinu získala už dříve.
Opravdu- prostudovat legislativu a nespoléhat na to, co řekne nějaká úřednice- to není směrodatné pro nikoho. Je to poradní hlas.
Honza


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 18:35:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Dobrý den, souhlasím s Honzou. V platné legislativě najdeme odpověď na to, jaký obor máme vystudovat, chceme-li působit v MŠ apod. Sice se legislativa mění, ale ne tak razantně. Základ zůstává - vystudovat obor předškolní pedagogika, učitelství pro MŠ nebo speciální pedagogika (postačí bakalář). Před lety jsem řešila stejný problém jako Jana. Nakonec jsem se po tříletém vystudování VOŠky ještě dala na kombinované studium VŠ a udělala jsem dobře.
Pro Janu: Myslím, že ty 2 roky, které již máte vystudované, nebyly zbytečné. Asi se jedná o tuto školu: http://www.svatyjan.yellowmedia.cz/aktu ... ke-koleje/


Naposledy upravil M. Josefíková dne úte 24. srp 2010 14:52:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: ned 22. srp 2010 20:58:24 
Všechny moc zdravím :)
tohle je moc zajímavé téma a děkuji za něj Janě ;) ,taky budu pracovat ve školce,ted od září,předtím jsme pracovala ve speciální škole,ale touha být s předškoláčky byla silnější.
Docela jste mě uklidnili-mám SPgŠ obor vychovatelství,ale práce se školáky mě nenaplňovala a tak začínám nyní od září studovat speciální pedagogiku,na Pedag fakultě,celoživotní vzdělávání,3semestrální,není to Bc,bude mi i toto k mé práci stačit?
Prý je i nějaké roční studium na SPgŠ v Krnově-učitelství pro MŠ,ale nemám to ověřené :?:
díky a mějte se tu krásně :)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pon 23. srp 2010 19:37:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Pro Valiu: Myslím si, že Spgš s oborem vychovatelství na profesi učitelky MŠ nestačí. Je nutné vystudovat učitelství pro MŠ (Spgš, VOŠ nebo VŠ) nebo speciální pedagogiku, alespoň bakalářskou formu. Celoživotní vzdělání ve vašem případě je málo. Na Spgš v Krnově nějaká zkrácená forma studia v minulých letech byla, tak si to zjistěte. Viz: http://www.spgs-szs.cz/studium/uchazec/
Jedna rada závěrem: Než začnete studovat a platit nějaké studium, zjistěte si dopředu, zda tím získáte požadované vzdělání - ve vašem případě, že máte kvalifikaci učitelky MŠ. Vycházejte z toho, co již máte vystudované a co je nutné dodělat.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron