Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: úte 24. srp 2010 15:58:17 
díky za odpověd
každopádně je to tak,že vím,co můžu dělat po studiu,které mě čeká:-)asistentku pedagoga,ve spec. školách vychovatelku,...uhradila jsem školu samozřejmě až po těchto zjištěných informacích-kdo by to jinak platil,když by nevěděl:-D to je jasná věc:-))) ale díky za cennou radu:-)
práce ve školce se mi naskytla neočekávaně,a to před 2 týdny,tušila jsem ,že tato formy specky asi stačit nebude,jen jsem si říkala,co kdyby....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: stř 25. srp 2010 20:22:17 
Dobrý den Moniko, děkuji za zájem a odpověď. Ano, skutečně se jedná o tuto školu a i když potvrzení o kvalifikaci z ministerstva školství mám, tak toto vzdělání některé ředitelky MŠ i inspektorky ČŠI neakceptují. Jinak studium na této škole je sice náročné ale zajímavé.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 26. srp 2010 15:14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Dobrý den, Jano, já jsem tohle studium skončila v denní formě v roce 2001. Bylo pro mne hodně obohacující i z toho důvodu, že nemám středoškolské pedagogické vzdělání, takže vše bylo pro mne nové. Taky jsem byla v kolektivu výborných lidí, i učitelů, což byla další výhoda. S uplatněním po škole jsem se tehdy příliš nezabírala a až po čase jsem taky narazila. Jsem toho názoru, že záleží na vedení školy, jakého absolventa přijme a zda si umí před inspekcí obhájit kroky svého rozhodnutí. Pokud máte v rukou papír z MŠMT, je to pro vás velká výhoda. Zbývá jen najít správného zaměstnavatele. Určitě své dvouleté studium nevzdávejte, byla by to škoda. Třeba se potom ještě pustíte do studia VŠ. Hodně štěstí!


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: sob 04. zář 2010 20:54:40 
Pro práci v MŠ musíte mít vystudovaný obor učitelství pro MŠ a ne vychovatelství. Obor vychovatelství neopravňuje k tomu pracovat jako učitelka ve školce! Já mám vystudovanou SpgŠ-obor učitelství a vychovatelství a pracuji v MŠ. Kamarádka má vystudovanou stejnou střední školu ve stejném městě/stejné předměty nás učili stejní profesoři/, ale bohužel má tu smůlu, že má pouze obor vychovatelství a pracuje také v MŠ, ale není kvalifikovaná pro tento obor. Proto musela zahájit ještě 3.leté studium na vysoké škole s názvem Učitelství pro MŠ. Toto studium vede k titulu Bc a pokud ho dostuduje už je kvalifikovaná. Je to trochu postavené na hlavu. Ale pozor! Spousta lidí si myslí, že když má třeba gymnázium a potom si udělá vysokou školu, kterou jsem zmínila tak ho všude přijmou, tak chyba lávky!Většinou totiž z vlastní praxe vím, že pokud prostě nemáte střední pedagogickou, tak vás často nechtějí ani s touto vysokou.Prostě Střední pedagogická škola-obor učitelství je 4.letý základ, na který se vás zeptá každý! Tímto jste kvalifikována!To, že máte vysokou,ale už málo koho zajímá.Bohužel, je to tak.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: stř 22. zář 2010 17:18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
Dobrý den,
dovolím si reagovat a přidat svou vlastní zkušenost. Před pěti lety jsem byla postavena do situace, kdy jsem se měla rozhodnout zda půjdu studovat na VŠ obor Učitelství pro MŠ - nebo jako vychovatelka zůstanu nekvalifikovaná pro mou práci v mateřince. Bohudík jsem začala studovat a jsem za to moc ráda. Své praktické dovednosti jsem doplnila o zkušenosti teoretické ve všech oblastech. Rozšířily se mi "obzory", ale především mohu dělat práci, kterou mám ráda. Není pravda, že kolegyně, které neměly vystudovanou střední ped. školu by byly nějakým způsobem handicapované. Některé ze spolužaček byly vystudované zdravotní sestry, jiné měly gymnázium. Po absolvování VŠ byly přijaty do MŠ nebo tam již pracovaly. Pravdou je, že se trochu praly s výchovami, metodikou, ale nakounec to zvládly. Velice jsem je za to obdivovala. My jsme to měly v tomto směru mnohem jednodušší, protože jsme si tím již jednou prošly.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: sob 25. zář 2010 10:40:34 
Také se připojím k diskuzi. Z příspěvku nevyplynulo, zda budete učit na běžné MŠ nebo opět na speciální. Ale v běžné MŠ neuznávají Bc. speciální pedagogiku (pokud není opět zaměřená na předškolní věk). Osobně mám SPgŠ a bakaláře specky a uznatelné studium mám jen SpgŠ. Alena


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: sob 25. zář 2010 18:44:35 
Dobrý večer, přidám se do diskuze. Podle výkladu zákona o pedagogických pracovnících je pro práci učitelky MŠ ( speciální i běžné) kvalifikovaný i ten, kdo má vystudovaný studijní program zaměřený na speciální pedagogiku. Stačí se podívat na starší příspěvky zde v sekci, kde je i přesný výklad zákona... Sama mám podobnou zkušenost,mám vystudovanou Střední zdravotnickou školu, poté speciální pedagogiku ( Mgr.) a učila jsem ve speciální a nyní i v běžné MŠ a kvalifikaci splňuji ( dle školského úřadu i zaměstnavatele). Zákon hovoří jasně, důležitý je správný výklad.. Hezký víkend. M.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 17. led 2014 22:37:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. pro 2009 17:26:31
Příspěvky: 6
Tuhle otázku řeším právě, mám asi špatné informace o tom, že pro školky musí být vychovatelství. Před dvěma týdny jsem dodělal vysokou školu v oboru vychovatelství, bakalářské studium. Asi to vypadá, že je potřeba mít speciální pedagogiku nebo jiný obor?

Budu rád za Vaše odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 19:06:35 
Pro všechny ještě jednou.Je to takhle.Pokud chce někdo učit v MŠ (nevím jak u speciálních, ale v normálních je to takto), tak musí buď mít "pajdu" s oborem předškolní výchova nebo Bc. opět s tímto zaměřením.Nic jiného není možné. Pokud máte obor jako jsem měl já na "pajdě" obor výchovná a hum. činnost...či jiný obor než zde uvádím, může vás ředitel/ka ponechat v MŠ do konce roku 2014 s tím že pokud si do 31.12. 2014 neuděláte jednooborovou maturitní zkoušku zaměřenou na předškolní věk, která vás udělá kvalifikovaným k začátku roku 2015 pro MŠ nebo nenastoupíte na VŠ alespoň Bc. s tímto zaměřením, tak Vás ředitel/ka "musí" propustit.Tedy pokud nechce mít problémy :)Takže máte rok na to si to dodělat.Bohužel v tomto případě si troufám říct že pokud chcete učit v "klasické" MŠ, byly pro Vás 3 roky na VŠ ztrátou s daným oborem, který máte.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 19:09:46 
Slečna/Paní Marie splňuje kvalifikaci pro "klasickou" MŠ, ale pouze do roku 2015.A vzhledem k tomu, co uvádí, má vystudováno,měla by myslet na jednooborovou mat. zkoušku pro předškolní věk.Kvalifikovaní jsme všichni i bez ohledu na obor co jsme vystudovali, ale pouze do 31.12. 2014


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron