Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikovaná nebo nekvalifikovaná
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 18:05:15 
Dobrý den,
po delším hledání na Vašem fóru jsem bohužel nenašla odpověď na svou otázku týkající se kvalifikace. Nastoupila jsem po MD na novou pouzici učitelky MŠ pro žáky se zdravotním postižením. Mám vystudovanou Speciální pedagogiku - vychovatelství ve speciálních zařízeních, bakaláře. Zpočátku mi zaměstnavatel tvrdil, že jsem pro tuto práci dostatečně kvalifikovaná. Nyní si však nechal posoudit mou kvalifikaci z kraje, kde tvrdí, že kvalifikovaná nejsem. Najde se někdo kdo mi poradí? Jsem a nebo nejsem kvalifikovaná?
A pokud ano, jak se mohu proti rozhodnutí z kraje bránit? Předem děkuji za odpověď. Ono ten rozdíl dělá na výplatnici skoro 5 000,- (což je naprosto neuvěřitelné - za stejnou práci). :roll:


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikovaná nebo nekvalifikovaná
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 18:18:56 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Milý návštěvníku,
zákon 563/2004 o pedagogických pracovnících §6:
2) Učitel mateřské školy, který vykonává přímou pedagogickou činnost ve třídě nebo škole zřízené pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na speciální pedagogiku

Podle tohoto zákona se domnívám, že vaše vzdělání je dostatečné. Můžete se ale pro informaci obrátit na karajský úřad (odbor školství) nebo přímo na MŠMT.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikovaná nebo nekvalifikovaná
PříspěvekNapsal: úte 11. říj 2011 12:29:16 
Znovu dobrý den, a děkuji za odpověď. Myslím si totéž, teď ještě přesvědčit vedení. Samozřejmě, že jsem na kraj také psala a jsem vcelku zvědavá zda a co mi odpoví. Problém je v tom, že už jedno zamítavé stanovisko poslali (viz.víše). Zkouším to o i na MŠMT. Tak uvidíme.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikovaná nebo nekvalifikovaná
PříspěvekNapsal: čtv 20. říj 2011 20:19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24. kvě 2011 19:30:43
Příspěvky: 39
Dobrý večer,
řešili jsme tento problém s kolegyní při výběru VŠ, obor speciální pedagogika - vychovatelství. Obrátila jsem se s problémem na MŠMT. Zároveň objasnili kvalifikaci Vyšší odborné školy Svatý Jan. Nezáleží jen na čísle oboru, ale i na programovém zaměření studia.
Velmi ochotně mi odpověděli, překopírovala jsem odpověď:

Dobrý den,
k Vašemu dotazu, který byl přeposlán odboru 25 MŠMT, Vám sdělujeme, že po získání vysokoškolského vzdělání bakalářského nebo magisterského: speciální pedagogika (pozn.: zákon požaduje VŠ vzdělání zaměřené na „speciální pedagogiku“ je tedy jedno jestli vychovatelství nebo učitelství), budete splňovat odbornou kvalifikaci učitelky MŠ (speciální) pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Jestliže je Vaše kolegyně absolventkou studijního oboru 76-97-7/04 Pedagogika vychovatelství, který od roku 1995 realizuje Vyšší odborná škola pedagogická ve Svatém Janu pod Skalou, splňuje podle § 6 odst. 1 písm. b) zákona č. 563/2004 Sb., o pedag.pracovnících odbornou kvalifikaci učitelky mateřské školy běžné. Název výše uvedeného studijního oboru vyšší pedagogické školy přesně neodpovídá jeho obsahovému zaměření, je však zaměřen na přípravu učitelů mateřských škol a vychovatelů obdobně jako maturitní obor 75-31-M/005 Předškolní a mimoškolní pedagogika. Pokud kolegyně učí v MŠ speciální, nesplňuje OK a musí si svoje vzdělání doplnit studiem na VŠ v CŽV vzdělání zaměřené na speciální pedagogiku (cca 250 hod.).
S pozdravem
Vyřizuje:
Mgr.J.Ondrejčeková, odděl.250-25 MŠMT
oddělení péče o pedagogické pracovníky[/i]

Klidné spaní, Marta.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: