Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mám kvalifikační předpoklady pro práci v mš?
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě 2010 14:21:44 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den Jano, nevím jestli v současné době mš mají dostatek finančních prostředků, aby zaměstnávaly sociálního pedagoga. To asi bude záležet na konkrétní školce.

Pokud uvažujete o práci učitele, tak najdete odpověď snad v předešlých příspěvcích.

Určení platové třídy a stupně je složitější. Je potřeba znát přesně kolik let a dní jste kde pracovala, studovala, byla na mateřské. Různými koeficienty se pak doba, která neodpovídá plné kvalifikaci krátí. je to velmi individuální a dokáží to spočítat účetní školek, pokud jim dáte podklady.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2010 18:19:18 
Dobrý den,

pracuji jako učitelka v mš, mám vystudovaný obor speciální pedagogika (mgr.) a chtěla bych se zeptat zda je má kvalifikace dostačující pro práci ve školce. Jaké je další vzdělávání a finanční ohodnocení.

Předem děkuji všem za odpověď,

Lenka


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne pon 13. pro 2010 18:28:38, celkově upraveno 1
doplnění jména uživatele


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: stř 19. led 2011 13:56:54 
Dobrý den,
prošla jsem již hodně diskuzí na téma "co musím vystudovat, abych mohla pracovat jako učitelka MŠ". Bohužel, komentáře se hodně liší. :( Chtěla bych se této práci věnovat, ale..... Mám maturitu na průmyslovce, oděvní návrhářství, vlastním certifikát z jazykové školy, nyní studuji posledním rokem "učitelství pro 2.stupeň ZŠ, obor ČJ-NJ". K práci s dětmi mám velmi blízko, již 6 let pracuji jako chůva, s dětmi od 6 měsíců do 5 let, snažím se je učit, vzdělávat, hrajeme na klavír, zpíváme, tvoříme.... Sama se vzdělávám knihami předškolního věku. Na předškolní jsem se nepřihlásila, jsem klavírista samouk, což mi nestačí a na pěvecký kroužek jsem chodila asi před sto lety :lol: . Vím, že mi bohužel tohle všechno nestačí. Velmi mě láká speciální pedagogika (státnicovala jsem z ní, bohužel ani to nestačí) a podle zákona je kvalifikovaný pracovník ten, kdo vystuduje tento obor. Chtěla bych se na tenhle obor letos přihlásit. Stačil by mi z tohohle oboru bakalář, aby mohla jako učitelka do MŠ? Může být normální speciální pedagogika, nebo musí být vyloženě speciální pedagogika pro předškolní věk? Díky za odpověď, Blanka. ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: pát 21. led 2011 16:28:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Pro Lenku a Blanku: na straně 1 této diskuze je citován zákon s požadavky na vzdělání učitelky MŠ. Mj. je tam uvedena možnost vysokoškolského vzdělání ve speciální pedagogice (není tam napsáno speciální pedagogika předškolního věku), tudíž magistr, ale postačí i bakalář.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: úte 08. úno 2011 21:54:14 
Jsem učitelka mateřské školy. Mám vystudovanou Střední pedagogickou školu-mateřinky a Vyšší odbornou školu - obor Veřejnosprávní činnosti.Pokud si v tomto oboru dokončím bakaláře, bude mi škola v Mš uznána?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 8:04:50 
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Ráda bych učila v mateřské školce, mám vystudovanou psychologii(Mgr.), budu si dělat diplomovaný kurz montessori vzdělávání. Co bych potřebovala vystudovat, abych byla kvalifikovaný pracovník pro mateřskou školku? Děkuji moc za rady. ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě 2011 13:45:41 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Janko. Odpověď naleznete hned ve třetím příspěvku této diskuze.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne úte 24. kvě 2011 16:41:51, celkově upraveno 1
úprava odkazu


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace učitele MŠ
PříspěvekNapsal: ned 12. čer 2011 21:57:50 
Dobrý den,

v současnosti řešíme podobný problém, jako v diskuzi, ale je přeci jen trochu odlišný. Učitelka v MŠ na kterou se chci přeptat již pracuje, ale poněkud ji neuznávají její odborné vzdělání.

Má střední školu, která není přímo pro mateřské školy ani vychovatelství ani speciální pedagogika. Vystudovala VŠ v oboru vychovatelství, a protože získala místo učitelky v MŠ, usilovala o získání odborné kvalifikace kvůli platu.

Na střední škole v Odrách absolvovala dodatečné večerní studium o jednotné maturitní zkoušce - tj. taková škola na čtvrt roku v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika. Na webu této školy jsem se dozvěděl že skutečně stačí tento dodatečný kurz absolventům oboru vychovatelství - ALE UVÁDĚJÍ POUZE ABSOLVENTY STŘEDNÍ ŠKOLY!

Zdravě uvažující člověk by uznal i Vychovatelství z vysoké školy, ale údajně jsou v tom jakési problémy. Pokud víte jak to je tedy ve skutečnosti, dopředu za přítelkyni děkuji.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron