Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: K dokumentu obecně
PříspěvekNapsal: pát 12. zář 2014 21:19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. zář 2014 21:16:41
Příspěvky: 10
Pavel Sodomka píše:

Vec z ktere bych vychazel je, ze nevime....
Nevime jak bude IT za 6 let vypadat, nevime, na co zaky pripravovat, nevime ani co je skutecne efektivni zpusob vyuky...
Tento postoj jsem z dokumentu uplne necitil...



Zase ono je to definováno tak obecně, že to vědět nepotřebujeme. I když bylo by vtipné, kdyby notebooky za 5 let třeba vyšly z mody. Ony ale vyjdou z módy mezi mladými, když už, takže se nic neděje.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: K dokumentu obecně
PříspěvekNapsal: pát 19. zář 2014 21:52:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 19. zář 2014 10:25:56
Příspěvky: 4
  • Na 4. straně 5. řádku je místo memorování mentorování.
  • Na straně 17 je jako jeden z indikátorů uvedena šířka pásma připojení škol - možná spíše než konkrétní nevysoká hodnota 30Mbps by mohla být popsána jako dostatečná pro jeho využívání všemi aktéry vzdělávání v areálu školy najednou.
  • Ve verzi pro připomínkování strategie nejsou uvedeni autoři ani odpovědná instituce - nicméně přiznávám, že jediná překážka k jejich zjištění je moje pohodlnost.
  • Jsem skeptický k účinkům národních vzdělávacích strategií a reforem, při pohledu zpět u těch dosavadních vidím převahu negativ. Vzpomínám na konec 90. let, kdy naše škola přirozeně a bez direkcí shora inovovala neméně progresivně než teď, ale paradoxně s větší finanční, časovou i ideovou svobodou.
  • V dokumentu mi chybí slova “poctivost” a “pracovitost”. Ta jsou z módy ale už dlouho. Bohužel samotná “inovace” nestačí ve vzdělávání ani pro konkurenceschopnost společnosti, ani pro uplatnění jedince.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: K dokumentu obecně
PříspěvekNapsal: ned 21. zář 2014 12:58:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. zář 2014 21:55:20
Příspěvky: 1
Dokument se mně zdá až příliš optimistický. Asi to tak má být – je to strategie – výhled do budoucna.
Obavy mám ne z naplánovaných úspěchů („jsme 2.0 budeme3.0…“), ale z následných kroků, jak vzletná slova z dokumentu „Strategie digitálního vzdělávání“ přenášet do praxe. Největší problémy očekávám již v oblasti průběžného monitoringu a následného výzkumu. Sběr dat pomocí dotazníkového šetření s dotazy typu: „Je Vaše škola připojena k síti Internet? Jakou rychlostí?...Jak využíváte…..“ nemusí zaručit 100% objektivitu. Každý chce vypadat lépe, to je přirozené. Příliš optimistický pohled na historii a současný stav a následná období může vést k situaci, kdy realita a stav na papíře se budou stále více rozcházet. Zajistit kvalitní monitoring a přitom nezvýšit administrativní zátěž bude pro všechny velká výzva.
Problematika měřitelnosti výstupů a hlavně výstupů vzdělávání a následného celoživotního vzdělávání (Je žák, učitel, nepedagogický pracovník počítačově gramotný? Jaké má kompetence v oblasti ICT?...) je oblast, kde bych se přimlouval za větší spolupráci s ČSKI. ČSKI má díky konceptu ECDL mezinárodně ověřenou metodiku, kterou lze aplikovat právě při hledání odpovědi na otázky týkající se dosažených digitálních kompetencí. Dále jsou veřejně k dispozici stále aktualizované sylaby ECDL, a ty jsou vhodnou a poměrně výhodnou pomůckou při aktualizacích RVP a následně ŠVP.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron