Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 19:26:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 15:07:05
Příspěvky: 50
Krásný den,
nejen jako jednu z autorek DUMů mě zajímá, jestli je v praxi využíváte. Podělte se o zkušenosti!

Jak se Vám v praxi osvědčily? Upřednostňujete spíše DUMy černobílé (snazší tisk a kopírování) nebo barevné? Jak DUMy baví děti?

Těším se na vaše příspěvky ;)

Klára


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 20:49:21 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý večer :P ,
já při své práci využívám převážně pracovní listy z DUMů, ale i prezentace, protože mám ve školce k dispozici jeden notebook a v brzké době bude i interaktivní tabule (moc se na ni těším - to by mohlo být zvláštní téma pro diskuzi :!: ). Myslím si, že pro děti jsou jistě lákavější pracovní listy s barevnými obrázky, ale já, jako učitelka mám raději listy černobílé (děti si je mohou potom samy vybarvit, dle své fantazie) a u vedení spíše projde kopírování černobílých pracovních listů než barevných. A jak to vidíte Vy?
Dobrou noc, přeje Míša

_________________
Míša G.


Naposledy upravil Michaela Gondeková dne čtv 28. kvě 2009 18:34:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě 2009 21:16:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den, já DUMy také velice často využívám, nejčastěji prezentace. Ráda je používám na interaktivní tabuli. Velkou spoustu materiálů jsem si stáhla. Doufám, že budu mít možnost je všechny využít. Je to opravdu ohromná pomoc. Dost jsem se divila, když jsem kolegyním na ped.radě Metodický portál ukazovala a stručně popsala, jak vyhledávat apod...a nesetkala jsem se s příliš velkým nadšením. Měla jsem pocit, že se jim do toho nějak nechtělo, že by to byla práce navíc někde něco vyhledávat, že raději zůstanou ve svých starých kolejích.
Myslím, že se z nich ani nikdo nearegistroval, ani to nejěk nesleduje. Nemáte podobnou zkušenost?
Já když jsem se poprve na tyto stránky dostala, tak jsem byla úplně nadšená. Vy také?

Petra Stan.

_________________
Petra Stan


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě 2009 10:50:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 15:07:05
Příspěvky: 50
Dobré dopoledne!
Děkuji za vaše příspěvky. Jsem ráda, že jsou DUMy opravdu využívány.

Osobně jsem k nim přišla přes svého kamaráda, který přispívá do DUMů pro ZŠ a byla jsem k nim ze začátku skeptická. To ale bylo dáno také tím, že pro MŠ v tu dobu bylo jen velmi málo materiálů. Říkala jsem si, že učitelky nijak nezaujmou (ne obsahem, ale spíš malým množstvím), nebudou mít potřebu je vyhledávat.
Doufám, že propagací DUMů se počet návštěvníků zvýší, zvýší se také počet jejich tvůrců, a že se DUMy opravdu do praxe dostanou. Ovšem vše je jen na ochotě učitelů, že? Jak tedy motivovat kolegy, aby byli iniciativní a sami si vyhledávali nové materiály?

Jinak jsem ráda, že se do MŠ dostává i interaktivní technika - já osobně jsem tedy byla v několika mateřských školách (pravda, spíš menších), kde jediné PC měla paní ředitelka. Jak je to u vás ostatních?

Klára


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě 2009 13:18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. kvě 2009 17:18:30
Příspěvky: 90
Hezký den!
Ráda bych Vám sdělila novinku, kterou pro Vás chystáme na září, a určitě Vás potěší. Bude to možnost vytvářet a stahovat si DUMy ve formátech interaktivních tabulí. Je to další prostor, kde si můžeme vzájemně si předávat další zkušenosti......Jinak věřím, že i ti největší skeptici pochopí jedno africké přísloví: Pokud chceš jít rychle, jdi sám, pokud chceš jít dál, jdi se skupinou.
S pozdravem Stáňa A.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě 2009 15:10:22 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Zdravím všechny,
reaguji na poznatek Petry co se týká kolegyň v práci a DUMů. U nás to probíhalo obdobně. Portál rvp jsem všem představila, ale tím to skončilo. Ale asi právě proto jsme na této diskuzi my a ne ony. Tím se ale nechci nikoho dotknout. Prostě, každému vyhovuje něco jiného :D .

Přeji krásný sluníčkový den. Bohunka T.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 10:16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 21. kvě 2009 15:07:05
Příspěvky: 50
Dobré dopoledne!
Stáňo - myslím, že tato možnost bude jistě využívána (soudě podle reakcí ostatních kolegyň) a určitě je to další posun k lepšímu využití DUMů. Jen tak dál! ;)

Bohunko - je to smutné, ale bohužel je to tak... Mě ještě víc mrzí, že takový přístup pozoruji už u mých spolužaček (samozřejmě ne u všech :!: , ale pár by se jich našlo). Občas si říkám, proč vůbec takový obor studují (asi jako nouzovku?), raději měly přenechat místo těm, kteří o takovou práci zájem mají... :roll:


A co ostatní? Zapojte se do diskuze! Znáte DUMy? Využíváte je aktivně při výuce? Připadají vám pro výuku přínosné? Líbí se vám jejich zpracování?

Těším se na vaše reakce!
Klára :D


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě 2009 19:53:59 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. kvě 2009 19:32:25
Příspěvky: 2431
Mgr. Petra Stanjurová píše:
Dost jsem se divila, když jsem kolegyním na ped.radě Metodický portál ukazovala a stručně popsala, jak vyhledávat apod...a nesetkala jsem se s příliš velkým nadšením. Měla jsem pocit, že se jim do toho nějak nechtělo, že by to byla práce navíc někde něco vyhledávat, že raději zůstanou ve svých starých kolejích.
Myslím, že se z nich ani nikdo nearegistroval, ani to nějak nesleduje. Nemáte podobnou zkušenost?
Já když jsem se poprve na tyto stránky dostala, tak jsem byla úplně nadšená. Vy také?

Petra Stan.


Bohužel, i já mám stejnou zkušenost. Ne mnoho učitelů si "tyká" s počítačovou technikou, tzn. že ani takový vynikající portál je nemůže nadchnout (tak jako nás).

Abych odpověděla na úvodní otázku...
Využívám především pracovní listy. Ačkoli mám RSS čtečku, přesto častěji využívám možnosti vyhledávání k určitému výstupu nebo podle indexovaných slov.
Nacházím tak množství opravdu zajímavých prací.

Jako lektorka mám možnost seznamovat učitele i s tímto portálem a dělám to ráda a často. :P

_________________
Pavlína Hublová
koordinátor referátu pro správu a rozvoj Metodického portálu RVP.CZ


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 21:17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den
Reaguji na Stáňu a na její oznámení k interaktivní tabuli. Jak už někteří psali, bude to určitě posun k lepšímu. Já už sice většinu prezentací, které jsem si z DUM stáhla, používám na inerakt.tabuli, ale programy určeny přímo k tomu budou určitě ještě hodnotnější. Už se těším.

Petra Stan

_________________
Petra Stan


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Digitální učební materiály a jejich využití při výuce
PříspěvekNapsal: čtv 18. čer 2009 20:14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 15:18:17
Příspěvky: 7
Dobrý večer všem,
při své práci jednak využívám různé materiály z DUMu, ale také je tam prezentuji a mám velkou radost, když se i někomu dalšímu mé pracovní listy líbí a využije je ve výuce.
Informace od Stáni o možnosti stahovat nové DUMy na interaktivní tabuli mě velice potěšila. V květnu jsme do školy pořídili první interaktivní tabuli a některé klegyně se těší, že v září začnou s vlastní tvorbu výukových materiálů. Pokud je budou moci ještě prezentovat na DUMu, tak to bude pro ně ještě víc motivující.

A co se týká prezentace samotného portálu http://www.rvp.cz v naší škole? Mám štěstí, že jsem se seznámila se Sašou Dobrovolnou, která propaguje mezi pedagogy metodický portál. Domluvily jsme se na začátek školního roku, kdy přijede k nám do školy a kolegyním představí portál.

Kolik z nich bude mít zájem přispět do DUMu zatím nedokáži posoudi, ale jak je znám, tak to alespon jednou zkusí.

Věra K.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: