Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bossing?
PříspěvekNapsal: pon 02. črc 2012 14:35:46 
Alkohol na pracoviště určitě nepatří a zajímalo by mne jak jsi na to přišla, že ředitelka je pod vlivem alkoholu. Možná, že měla zdravotní problémy a nový lék způsobil, že jsi měla pocit, že je pod vlivem alkoholu. Rovněž by mne zajímalo jaké tvé vzdělání o kterém ses v příspěvku nezmínila.Domnívám se, že máš příliš vysoké sebevědomí. Denní plán si píše každý dobrý pedagog bez ohledu kolik let má praxi a když začínáš je samozřejmostí, že má být podrobný a v neposlední řadě se pozastavuji nad tím, že zrovna ty vykonáváš i práci ředitelky a velice by mne zajímalo jakou.
Pokud však i ostatní učitelky s několika letou praxí mají stejný pocit jako ty, je možný, jak už zde bylo v diskuzi řečeno - konkurz .
Adéla

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

PříspěvekNapsal: úte 10. bře 2015 19:31:13 
Nadřízený si šikanu vždy obhájí. On má přece na to právo... Pokud mu dojdou argumenty, tak alespoň označí podřízeného za problémového, tudíž musí mít nad ním zvýšenou kontrolu. Píšete tu o denních plánech. Ano, kdekdo si je dělá. Ale pochybuji, že každý den je konzultujete s ředitelkou, která se snaží v nich vyhledávat mouchy. Na našem pracovišti (ZŠ a MŠ) je bossingu až až (proto bohužel taky píšu anonymně). Pokud se podíváte do wikipedie, tak splňujeme skoro všechny charakteristické body (kromě sex. obtěžování- máme skoro ryzí ženský kolektiv, takže to ani nejde ;)) Vede to k rozkladu kolektivu, žalování nadřízeným i pokud jde o maličkosti(jako ve školce), vzájemné nedůvěře, kolegové si přestávají navzájem pomáhat, každý si hledí svého, atd. Vedení k tomu ještě přispěje vzájemnou kontrolou mezi učiteli a požaduje písemné výsledky se jmény. Dům hrůzy... Problém je neřešitelný, je třeba tiše čekat na nějakou novou pracovní příležitost nebo na vzdálený odchod do důchodu naší ředitelky...

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: sob 14. bře 2015 20:00:47 
Člen Rady starších

Tak tohle je fakt smutné. Co s tím :| :?: :?:

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: ned 15. bře 2015 9:21:32 
Zkuste si založit odborovou organizaci. Není sice všemocná, ale má určitá práva a ředitel je musí respektovat.

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: ned 22. bře 2015 8:59:50 
Zažila jsem to, bohužel i ČŠI je bezradná, pokud za ředitelkou stojí zřizovatel (umlčený tučnou obálkou), najděte si jiné místo, potřebujete, aby Vás někdo podporoval, vedl Vás správným směrem a Vy jste si vytvořila vlastní pedagogický styl vstřícný k dětem, podporující jejich samostatnost a zodpovědnost. V tomto případě je nejlepším řešením útěk jinam. Věřte mi, mám to za sebou a jsem spokojená.

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2