Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kvalifikace
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2012 17:15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 26. zář 2012 17:01:26
Příspěvky: 1
Dobrý den. Problematika kvalifikovanosti učitelky MŠ mne momentálně zajímá. Před rokem jsem si udělala maturitu na SPgŠ obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.Byla to tedy další maturita v pořadí - první byla na SPŠ automobilní.Pracuji v běžné MŠ a nyní jsem v 1. ročniku VŠ obor speciání pedagogika pro MŠ. Ředitelka mi tvrdí, že mne nemůže uvolnit na studium, protože to není v zájmu ,, běžné" školky :cry: . Do školy tedy jezdím v rámci dovolené.Pro spec. ped. jsem se rozhodla proto, že jsem si chtěla rozšířit znalosti o předškolním vzdělávání. Nyní mne však ale každý přesvědčuje, že by bylo vhodnější přejít na ,,normální " pedagogiku pro MŠ. Opravdu se spec. ped . neslučuje s normální pedagogikou?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: kvalifikace
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2012 19:13:03 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den Dagmar, speciální pedagogiku předškolního věku mám vystudovanou a vřele ji doporučuji. Určitě ji využijete v běžné MŠ!!! Mezi dnešní trendy patří integrace dětí, ale i když ve třídě nemáte žádné "oficiálně integrované" dítě, určitě se najde minimálně jedno, které spec. přístup potřebuje. Za mě - rozhodně nepřecházejte. Vždyť jak píšete "normální" pedagogikou MŠ jste prošla v rámci středoškolského studia a věřím, že i v rámci vysokoškolského ji budete mít. Přeji úspěšné studium!

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: kvalifikace
PříspěvekNapsal: stř 26. zář 2012 20:00:55 
Mám učitelství pro Mš, ale i speciální pedagogiku a mohu potvrdit, že znalosti ze specky rozhodně využívám. Jsou velmi cenné. Bohužel specku většinou opravdu ředitelky nedoceňují, protože pro výkon povolání stačí střední škola zaměřená na předškolní pedagogiku. Ale v dnešní době v mateřské škole je dobré vědět, kdy můžu diagnostikovat a jaké jsou příznaky např. hyperaktivity, ADHD, nebo dyslexie.... a neplácat přitom hlouposti :)
Zaměstnavatelé opravdu nehradí takové " nadstandartní" vzdělání.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2012 19:24:16 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Z toho, že potřebné vzdělání není odměňováno podle Vašich představ bych nevinila zaměstnavatele. Na platy nepřispívá ředitel, ale kraj ( MŠMT...) dle poměrně striktních tabulek. Věřím, že žádný ředitel nejásá nadšením, když mu přijde rozpočet na daný rok.
Jinak je speciální pedagogika v praxi stále potřebnější, to bezesporu.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron