Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kde můžu pracovat po vystudování oboru Učitelství pro MŠ?
PříspěvekNapsal: stř 11. lis 2015 21:39:29 
Dobrý den,

jsem studentkou 3. ročníku na VŠ, obor Učitelství pro MŠ. Pokud se vše podaří tak, jak má, měla bych letos končit s titulem Bc. a já momentálně přemýšlím, co dál.

Malé děti mám opravdu ráda, jsem ráda, za obor jak studuji, ale přeci jen si nejsem jistá, zda chci opravdu navždy pracovat v MŠ.

Chtěla jsem se proto zeptat, zda jsou i jiné možnosti, kde bych mohla pracovat po vystudování tohoto oboru? Nebo dále na jaký navazující magisterský program se vlastně můžu hlásit?

A také jsem se chtěla zeptat, zda je možné například po vystudování navazujícího magisterského programu učit třeba na střední pedagogické škole? Třeba obory pedagogika a psychologie, ze kterých bych měla státnicovat? Nebo jaké vzdělání bych si musela dodělat, abych něco takového mohla později učit?

Předem moc děkuji za odpovědi.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kde můžu pracovat po vystudování oboru Učitelství pro MŠ
PříspěvekNapsal: pon 25. led 2016 9:00:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. srp 2013 11:13:12
Příspěvky: 60
Bakalářský studijní obor Učitelství pro mateřské školy připravuje studentky pro kvalifikaci učitelky mateřské školy. Navazující magisterský obor Pedagogika předškolního věku rovněž. Zde se počítá s budoucím zapojením absolventek na pozicích ředitelek mateřských škol, pracovníků ČŠI nebo jiných pozicích rozvíjejících a posilujících kvalitu předškolního vzdělávání. Studium i SZZ z pedagogiky a psychologie je směřováno zejména k vývojovým specifikům předškolního věku (0 - 6 let). Pokud byste se chtěla věnovat vzdělávání budoucích učitelek MŠ, musíte absolvovat adekvátní magisterský obor nebo následně využít možnosti studia CŽV. Více o jednotlivých vzdělávacích oborech včetně uplatnění v praxi se dozvíte z profilů absolventa, případně na konkrétní fakultě.

_________________
Mgr. Hana Splavcová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: