Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: stř 24. úno 2016 21:17:50 
Dobrý den,
mám konflikt se svojí služebně starší kolegyní. Chtěla jsem se zeptat jak je to se správným postavením učitelek při vycházce? Můj názor byl že je jedna učitelka vzadu a druhá vepředu. Chodí na straně, která je blíže silnici. Můj názor mi byl zkritizován tak prosím o radu.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: pát 26. úno 2016 19:24:18 
Dobrý večer, máte pravdu,pracuji ve školce 36 let a vždy chodíme , jak uvádíte, tzn. ta uč., která má ranní jde první a blíže k vozovce, ta, která slouží odpolední jde vedle poslední dvojice, případně s lichým dítětem a blíže vozovky. Navíc 1.uč. z ranní má terčík a lékarničku...tak to u nás funguje. R


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: sob 27. úno 2016 13:46:50 
Pracovala jsem v MŠ 40 roků a po zkušenosti s kolegyní, která sice chodila s první dvojicí dětí, ale nevšímala si, co se děje za ní, jsem toho názoru, že by měla první učitelka mít polovinu dětí před sebou ( při přecházení vozovky samozřejmě být u první dvojce dětí)a druhá mít stejnou polovinu dětí na dohled a jít vzadu. Kolegyně


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: ned 28. úno 2016 17:03:22 
Dobrý den,
také mám zkušenosti s bývalou kolegyní, která nevěděla co se za ní děje. Ale ona to nevěděla, ani když šla uprostřed nebo vzadu. Bylo to stresující, měla jsem neustále pocit, že musím ohlídat všechny děti sama, nedalo se na ni spolehnout. Navíc měla problémy s kázní, děti ji neposlouchaly.
Jinak s ostatními kolegyněmi nemám problém, většinou to praktikujeme jako vy, jedna vepředu, jedna vzadu a snažíme se mít obě přehled, co se děje. Vždycky se najde někdo, kdo potřebuje vysmrkat, zavázat tkaničku, vyčůrat... :)
Z mého pohledu je nejdůležitější si s kolegyní navzájem důvěřovat, respektovat se, mít stejné požadavky na děti, doplňovat se. Děti to vycítí a znají hranice. ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2016 17:27:26 
U nás je také zavedené pravidlo z BOZP jedna vpředu, druhá vzadu. Což beru jako vpředu v 1/2 skupiny, ty hlídat. Duhá vzadu se stejnou skupinou dětí. Potom je vždy přehled o dětech.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Správná vycházka
PříspěvekNapsal: sob 26. bře 2016 15:04:55 
Dobrý den,
u nás to funguje tak, že pokud jsou 2 učitelky jde jedna vpředu (ne v polovině) a druhá na konci. Mně se to bohužel stane jen málokdy, jelikož pracuji ve třídě se zástupkyní p. ředitelky a ta na vycházky chodí minimálně. Pokud mám moc dětí ve třídě, předám jich tolik do druhé třídy (kde jsou 2 paní učitelky) aby mi zůastalo 16-18 (vyjimečně 20) dětí. Vycházka potom vypadá tak, že běhám jak vzteklý ratlík z jednoho konce na druhý podle potřeby :-). Už se těším, až budu ve třídě, kde budeme na vycházku 2. Jinak to, že jedna paní učitelka děti nesleduje ať jde kdekoliv je asi problém všude. Je to o osobnosti a zodpovědnosti.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron