Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: úte 28. črc 2009 10:23:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 28. črc 2009 10:21:06
Příspěvky: 1
Dobrý den,
je mi 30let,mám vystudovanou SOU kuchař číšnk s maturitou.Ráda bych pracovala s dětmi ať v MŠ,kojeneckém ústavu nebo dětském domově.Mohl by mi někdo prosím poradit jakou školu bych měla začít studovat?
Děkuji
Dana


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne stř 29. črc 2009 18:25:30, celkově upraveno 1
úprava názvu tématu


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: ned 02. srp 2009 17:47:20 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Dobrý den, Dano.
Musíte vystudovat alespoň střední pedagogickou školu. Ale nejsem si jista, zda to dnes stačí. Je totiž trendem, že učitelky mateřských škol by měly mít dokončeno bakalářské studium obor předškolní pedagogika.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: stř 12. srp 2009 11:59:08 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den,
v současné době stále pro uč. MŠ stačí střední pedagogické vzdělání - obor předškolní pedagogika :!:
Nejsem si zcela jistá, ale myslím si, že v kojeneckých ústavech pracují jenom dětské zdravotní sestry.
Pro práci v dětských domovech je vhodný obor vychovatelství, který také zajišťují střední pedagogické školy nebo VŠ.
Některá centra celoživotního vzdělávání při VŠ pořádají DPS (doplňující pedagogická studia) různých pedagogických směrů, je třeba si to hlídat a sledovat jejich internetové stránky.
Tak snad jsem trochu poradila :)

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: pon 31. srp 2009 21:55:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. črc 2009 16:27:49
Příspěvky: 8
Dobrý den,
myslím, že Míša podala vcelku vyčerpávající odpověď. Pravdu má i Bohunka, že dnes se pro učitelství MŠ požaduje VŠ vzdělání. Teď jsem přes půl roku sháněla místo, chtěla jsem pracovat v MŠ, ale bylo to úplně marné :cry: . V kojeneckých ústavech pracují zdravotní (dětské) sestry, to už se teď dá vystudovat jen na VOŠ nebo VŠ, dříve to byl obor na SZŠ. V dětském domově vyžadovali nejméně SPgŠ + doplnění o speciální pedagogiku (VOŠ, bc). Nevím, jestli ještě fungují dětské domovy pro děti 1 - 3 roky, tam také vyžadovali kvalifikaci dětské sestry. Nakonec jsem sehnala místo ve výchovném ústavu, jsem za to vděčná, ale pořád mě láká pracovat s malými dětmi. Vystudovala jsem SZŠ obor dětská sestra, pak ještě VOŠ se zaměřením na spec. pedagogiku. Musím říct, že jsem práci sháněla hodně dlouho, jako zdr. sestra bych sehnala práci okamžitě, ale jako pedagog to je skoro nemožné. A.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: úte 13. říj 2009 13:51:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě 2009 7:20:01
Příspěvky: 56
Přeji dobrý den,
pokud chcete pracovat v mateřské škole, určitě budete potřebovat vystudovat minimálně střední pedagogickou školu. Trendem je ještě vyšší stupeň vzdělání pro učitelky MŠ.
Souhlasím i s kolegyněmi které píší, že v současné době již volná místa v některých oblastech prakticky nejsou. Znám již několik učitelek MŠ, které se pokoušejí sehnat místo. A je to období, kdy se zřizují nové mateřské školy. Nechci Vás odradit. Pokud máte vztah k dětem a chcete s nimi pracovat, cesta vede jen přes střední pedagogickou školu nebo pedagogickou fakultu. Nekvalifikovaných učitelek v dnešní době pracuje velmi málo.

Jakou máte zkušenost se získáváním pedagogické kvalifikace?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: čtv 02. čer 2011 16:13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 02. čer 2011 13:36:08
Příspěvky: 5
Zdravím vzhledem k tomu, že jsem řešila kvalifikovanost učitelky mateřské školy a k tomu potřebné předpoklady kvalifikace bylo mi odborníky odpovězeno takto: pro výkon profese učitelky mateřské školy je nutné mít vystudován obor předškolní výchova na Střední pedagogické škole jako základ. Samozřejmě, že je trend mít v této profesi vystudován alespoň bakalářský obor předškolní pedagogice - není to však nutnost - rozdíly jsou pak pouze v zařazení do platových tabulek, kde jsou zvýhodněni vysokoškoláci.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: sob 24. zář 2011 21:18:40 
Dobrý den, chápu, že v dnešní době je stále více požadováno vysokoškolské vzdělání pro MŠ. Nutno však dodat, že více záleží na osobnostních předpokladech každého. Mám však několik připomínek. Jak je hodnoceno vzdělání na VOŠ pedagogické (Litomyšl, tato škola má tradici i úroveň..proč v MŠ učí i nekvalifikované učitelky (například se střední soc.právní), do kdy si musí doplnit vzdělání nebo stačí pouze začít...a proč je umožněno abs. Bc. oboru speciální pedagogika učit v MŠ, když nemají zkoušky z předškolní pedagogiky, ani z jednotlivých výchov.. Záleží vůbec ještě na dětech? Děkuji. Jana


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 11:13:22 
Dobrý den,
mám vystudovaný obor sociální pedagogika (Mgr.) a chtěla bych působit jako učitelka v mateřské škole. Nevíte, jaké vzdělání či kurz je třeba si doplnit? Nebo mohu působit ve školce i s tímto vzděláním?
Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 15:20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Dobrý den, měla byste vystudovat obor zaměřený na učitelství MŠ nebo předškolní pedagogiku (SŠ, VOŠ, VŠ).


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Chci pracovat v MŠ - co mám vystudovat?
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj 2011 17:23:50 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
... a nebo VŠ obor zaměřený na speciální pedagogiku.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: