Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Metoda dobrého startu
PříspěvekNapsal: úte 07. črc 2009 19:59:29 
Člen Rady starších

Díky moc, Míšo.
Praha je sice pro mne dosti daleko, ale dvakrát do roka to zvládnu levou zadní :D . Jen musím počkat, až jednotlivé kurzy zaktualizují. Snad se mi taky podaří přesvědčit vedení o prospěšnosti takového kurzu :) . Ještě jednou dík ;) .

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

PříspěvekNapsal: sob 07. lis 2009 17:26:07 
Zdravím všechny,
Metodu dobrého startu jsem absolvovala vloni v DYS-centru v Praze. Musím říct SUPER. Učím 20 let jen a pouze 1. třídu. Zařadila jsem si ji do hudební výchovy, někdy ji vložím i do hodiny čtení na odreagování. Dětem se líbí, chtějí ji. Vedu i Předškoláka. I tam ji zařazuji. Kolegyně z kurzu (z mateřinek) říkaly, že některá písnička dětem nesedla, přeskočily ji, nedělaly a šly dál. Byly na kurzu už podruhé, aby se jim dostal pod kůži.
Holky, učitelky, elementaristky, nevyměníme si zkušenosti, hry, nápady, soutěže? Jsem pro. Ozvěte se!

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: stř 25. lis 2009 17:57:21 
Zdravím všechny, kdo se zajímá o metodu Dobrého startu.
Jsem studentka pedagogické fakulty v Ústí nad Labem a o MDS píší diplomovou práci. Zaměřuji se především na její využití v první třídě. Pokud by jste chtěli mohu zaslat vlastní náměty a i já budu ráda, když mi pošlete nějaké svoje. Jinak bych se také ráda zúčastnia tohoto kurzu, ale pro tento rok jsem ho zatím nenašla nikde vypsaný. Kdyby jste někdo o něčem věděl, budu ráda za každou radu.

Ohlásit tento příspěvek

Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 6:13:38 
Člen Rady starších

Přeju hezký den,
Milena píše o kurzech v DYS-centru v Praze. Myslím, že tam byste měla šanci. ;) Na jaře plánují otevřít nový kurz. Zajímalo by mne, kde jste se Vy s touto metodou setkala? Také Vám chci nabídnout registraci, umožní Vám například stát se autorem portálu a publikovat, třeba Vaše náměty k této metodě. Zvažte to. Přeju hodně úspěchů ve studiu!

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: čtv 26. lis 2009 17:49:42 
Člen Rady starších

Ahoj všem,
kurz MDS je ke shlédnutí přímo zde na těchto stránkách http://www.dyscentrum.org/education/index.htm
Datum konání jednotlivých kurzů: 22. 3. 2010 a 26. 4. 2010 Cena: 1 600 Kč
Zdravím
M.

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 11:42:10 

Dobrý den,
zdravím všechny, kteří se zajímají o metodu dobrého startu. Já sama s ní mám velmi dobré a již dlouholeté zkušenosti .....víc jak deset let....Zatím jsem jí využívala jen u předškolních dětí v posledním roce před nástupem do základní školy a u dětí s OŠD. Však od svých kolegyň v prvních třídách vím, že jí zařazují nejen do HV, ale i do ČJ a jsou s ní spokojené. Děti práce s touto metodou velmi baví a zároveň jim i pomáhá. A není to jen můj subjektivní názor, ale mám samozřejmě zpětnou vazbu od odborníků a rodičů dětí, kteří tuto metodu absolvovaly a nyní např. ukončují základní školu. Sami rodiče potvrzují její pozitivní účinek. Samozřejmě ne všechny děti jsou stejné vzhledem k svým individuálním možnostem. Ale metodika zpracovaná pí.dr. Swierkoszovou je velmi dobře zpracovaná a myslím, že téměř všem pedagogům vyhovuje. Je zřejmé, že se nabídka činností v dané lekci musí přizpůsobit skupině dětí, se kterou pracujete. Vždy je však nutné zachovat dané schéma a sousled navazujících kroků. To, že každou lekci doprovází jedna píseň, se kterou souvisí rytmické schéma a grafický vzor, vidím jako ideální spojení. Nerozvíjí se tak jen hrubá, jemná mot., grafomotorika a vizuomotorika, ale také komunikativní dovednosti dětí, které jsou neméně důležité...........nějak moc jsem se rozepsala.. ;) a dostávám se už do přílišných detailů. Kdyby někdo z Vás měl dotaz na toto téma...napište
Lenka

Naposledy upravil Lenka Minaříková dne pon 28. pro 2009 15:49:59, celkově upraveno 2

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pon 28. pro 2009 11:46:43 

......ještě zpráva pro studentku, která píše na toto téma svou DP. Kdyby chtěla nějakou praktickou a doufám, že i zkušenou, radu z mé strany, klidně se na mně můžete obrátit. A to přes toto fórum nebo ve škole.

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 20:46:28 
Člen Rady starších

Tak jsem dnes v Ostravě absolvovala seminář k "Metodě dobrého startu" p. Swierkoszové. Co na to říci. Jsem přímo unešená a jen to bude možné a já se pořádně připravím, vyzkouším si vše v praxi :D . Tato metoda mne chytla ne drápkem, ale drápem :!: Mám blízko k hudbě a lidové písně zbožňuji. Možná proto se mi vše zdá šité přímo mně na míru. Děkuji, paní Swierkoszová, za krásný zážitek ;) :!:

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 21:29:48 
Člen Rady starších

Ahoj Bohunko,
jsem ráda, že si z MDS nadšená :D , další věc kterou máme společnou :P

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

PříspěvekNapsal: pon 18. led 2010 21:45:51 
Člen Rady starších

Ahoj děvčata,
napsaly jste mnoho dobrého o MDS. Míša se pokusila shrnout 26. července 2009 to podstatné. Co kdybyste se na její příspěvek podívaly a případně doplnily, abychom to mohli shrnout do WIKI?
Poslouží to jako základní informace pro ostatní.

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4  Další