Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz
PříspěvekNapsal: pon 09. črc 2012 8:37:00 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Mohu Vás ujistit, že pokud zřizovatel nevyjde vstříc, paní ředitelka se může stavět na hlavu. Nám se po letech povedlo prosadit " dělení" prázdninového provozu mezi naši a školku v sousední vsi, takže si mohou všechny vybrat většinu dovolené a školka je prakticky otevřena měsíc ( 14 dnů a 14 dnů). Ale trvalo to více než pět let a mnohdy to byl zoufalý boj!


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc 2012 20:31:34 
Dobrý den,mohu se zeptat jak jste si vybírali zbytek dovolené? U nás je to během roku nemyslitelné. Celý rok by tam někdo chyběl a v současné době je nás tam opravdu jen hrstka.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz
PříspěvekNapsal: pon 16. črc 2012 7:21:23 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Pokud se to jen trochu dalo, využívali jsme školních prázdnin ( třeba jen částečně) a zbytek dobrali o vánočních prázdninách- u nás jde konkrétně o dvě učitelky, takže zástup je také nemyslitelný, ale věřte, že bylo hodně lidí, kteří dělali peklo- přihlásili děti na prázdninový provoz, dokonce přemluvili i další a po dvou dnech provozu byly ve školce tři děti a to jen na dopoledne....
S takovou statistikou jsem chodila na zastupitelstva a snažila se prokázat, že skutečná potřeba je úplně jiná. Myslím, že je to všude stejné.
Na druhou stranu- až se zase objeví velké množství dětí zaměstnaných maminek, které nemohou děti dát k babičkám apod. ( což na lze vesnici velmi dobře zjistit :-)), budeme muset prázdninový provoz řešit tak, že do školky v některé dny prostě nastoupí učitelky ze školy, aby opravdu dovolené k čerpání zbylo minimum ( jen na ty určené prázdniny)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc 2012 12:39:50 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
Jak to tady pročítám, tak jsem šťastná, že jsme soukromé zařízení a nikdo nám nemůže diktovat, co máme nebo nemáme dělat. Kdyby se ředitelka rozhodla zavřít zařízení na celé prázdniny, má na to právo. My ale chceme rodičům vycházet vstříc, chápeme, že ne všichni mají možnost zajistit si hlídání. Střídáme se proto s jinou MŠ. Jeden měsíc je provoz u nás, druhý u nich. Docházky se ale neúčastní děti nezaměstnaných rodičů, kteří si je mohou hlídat sami. Samozřejmě vše po domluvě. I tak se nám letos k prázdninovému provozu přihlásilo přes 70 dětí a měli jsme co dělat, abychom si vyčerpali řádnou dovolenou.

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz ve školce
PříspěvekNapsal: pát 11. říj 2013 18:21:14 
Já jsem byla loni sama ve třídě 26 tříletých dětí. Tedy s Paní ředitelkou, která mě střídala buď v půl druhé, což děti spaly a bylo jich méně nebo jsem jí já střídala v 9 hodin a do 16 hodin jsem byla sama. Sama na oblékání, na oběd, ukládání na spánek, vydávání dětí po obědě atd. Vždy tam byly aspoň dvě učitelky, letos tam jsou tři. Nic jsem s tím neudělala, psala jsem ČŠI , zřizovateli, ale vše je v kompetenci ředitelky.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz ve školce
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 18:57:18 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 20:19:04
Příspěvky: 674
A Vám nebyla k ruce žádná provozní pracovnice (nerada používám slovo "uklízečka" ;) ).

_________________
Bohunka T.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz ve školce
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 20:41:38 
Nebyla mi k ruce žádná pomocná pracovnice, by naopak jsem se až letos dozvěděla, že měla zakázáno mi pomáhat. Až od listopadu mi pomáhala v šatně, ale během oběda, ukládání ke spánku a vydávání dětí po obědě jsem byla sama. Taktéž i venku.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz ve školce
PříspěvekNapsal: stř 16. říj 2013 18:58:12 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Pokud jste chodila na vycházky s 26 dětmi, šlo snad i o porušení předpisů, ne? To jste měla právo odmítnout, protože v případě úrazu by Vám nepomohla ani svěcená. Nebo se mýlím?


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Prázdninový provoz ve školce
PříspěvekNapsal: čtv 17. říj 2013 16:20:46 
nechodila jsem mimo areál sama. Buď jsem musela být na zahradě a hodinu chodit po cestách nebo když to šlo , tak se připojit k jiné třídě, kde byly učitelky dvě.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: