Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Omlouvání žáků z výuky skrze telefon
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Některé školy mají na svých webových stránkách přímo e-mailovou adresu pro omlouvání, například omlouvani(zavinac)adresaskoly.cz na kterou je možné poslat omluvenku, která je tudíž uložena jako text i s časovým razítkem (time-stamp) a e-mailovou adresou odesilatele, kterou odesilatel v textu doplní tak, aby bylo zřejmé, kdo omluvenku posílal. V textu samozřejmě musí být uvedeno koho odesilatel omlouvá a případné další rozlišovací údaje. Nestačí text "omluvte mého syna, pepek123".

E-mail nebo SMS nemůže být jediný prostředek k omlouvání, protože by to byla diskriminace rodičů, kteří nemají k dispozici internet nebo možnost poslat sms. Některé školy mají pro omlouvání žáků samostatné telefonní číslo, ale předběžná telefonická omluvenka žáka musí být platná i při hovoru s pracovnicí kanceláře nebo sekretariátu školy na jiném telefonním čísle.
Příspěvek Napsal: pon 03. úno 2014 12:22:38
  Předmět příspěvku:  Re: Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Oficiální číslo školy, samozřejmě, žádné soukromé.
Rodič nebo jiný zákonný zástupce žáka může kdykoliv v průběhu pracovní doby ve škole telefonicky žáka omluvit na oficiálním čísle školy, v oficiální kanceláři, bez odmítání s tím, že paní učitelka učí, že není přestávka, že učí až od desíti a dosud není ve škole, nebo že už je přestávka, ale že má dozor... znáte to, že?

Volající rodič ihned může sdělit svou zprávu škole, bez zbytečného utrácení za hovorné při čekání na spojení. Kancelář zprávu zapíše a při nejbližší vhodné příležitosti sdělí adresátovi sdělení, například, že žákyně onemocněla a přijde asi až za týden. Tím je žákyně předběžně omluvena a při návratu do vyučování předloží oficiální psanou omluvenku, podepsanou rodičem nebo jiným zákonným zástupcem.

Pokud vyučující potřebuje nějaké ujištění o pravdivosti zprávy, má možnost si ve škole najít kontakt na rodiče a zpětným dotazem si zprávu ověřit a zároveň rodiči potvrdit, že zprávu přijal a žákyně je předběžně omluvena. To je až na další všechno.
Příspěvek Napsal: pon 03. úno 2014 11:42:52
  Předmět příspěvku:  Re: Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Dobry den, ja nemela s poskytnutim soukromeho tel. cisla dobrou zkusenost. Nekteri rodice mi volali o vikendech, pozde vecer, o Velikonocich atp. Navic se casto jednalo o blbosti typu "Anicka ma tremu jit zitra na konverzacni soutez." Momentalne tridu nemam, ale jsem rozhodnuta si pro tu pristi poridit druhy telefon, ktery budu mit pouze ve skole a rodicum sdelim, ze jsem dostupna od 7:00 do 15:00, jinak at pisou na mail.
Příspěvek Napsal: pon 03. úno 2014 1:19:19
  Předmět příspěvku:  Re: Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Rodiče mých žáků (6.ročník, ZŠ) mají k dispozici mé maily pracovní i soukromý, dvě soukromá telefonní čísla. Nikdy se nestalo, že by toto bylo zneužito.
Příspěvek Napsal: ned 02. úno 2014 18:51:05
  Předmět příspěvku:  Re: Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Rodiče nejpozději 15 minut před začátkem vyučování pošlou SMS na můj telefon.
Příspěvek Napsal: ned 02. úno 2014 16:30:00
  Předmět příspěvku:  Omlouvání žáků z výuky skrze telefon  Odpovědět s citací
Dobrý den, zajímalo by mne, jakým způsobem přijímáte jako třídní učitel/ka omlouvání žáků z výuky. Mají rodiče k dispozici pouze školní telefon nebo mají Vaše osobní telefonní číslo? Co se Vám osvědčilo a co naopak? Děkuji za reakce.
Příspěvek Napsal: pát 24. led 2014 21:55:18


Přejít na: