Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Nakládání s chemikáliemi
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Nakládání s chemikáliemi  Odpovědět s citací
Dobrý den,
škola má nakládat s odpady v souladu se zákonem o odpadech, podle něhož jsou prakticky všechny ch.látky nebezpečný odpad. Zákonu lze v podstatě vyhovět asi takto:
1. Zbytky po pokusech shromažďovat (látky lze slít do 2 základních skupin: zbytky roztoků anorg.látek a zbytky org. rozpouštědel) a odevzdat k likvidaci odborné firmě. Větší množství odpadu k odevzdání (kilogramy) se v běžném provozu menší školy shromáždí za několik let.
2. Škola produkuje i další nebezpečné odpady např. obaly od čisticích prostředků, vybité baterie, staré zářivky, náplně do tiskáren, o které se stará školník nebo někdo z kolegů. Hlavní zodpovědnost za nakládání s odpady a dodržování zákona má ředitel/ka.
3. V některých případech lze použít v chemii běžné látky. Např. lze filtrovat směs práškového CaCO3 s vodou, jde vlastně o křídu a ta jistě má charakter běžného komunálního odpadu a filtr lze vyhodit do koše.
Příspěvek Napsal: stř 24. zář 2014 7:36:41
  Předmět příspěvku:  Nakládání s chemikáliemi  Odpovědět s citací
Dobrý den,
jsem začínající učitelkou na 2.st. ZŠ a mimo svou aprobaci jsem dostala na letošek i výuku chemie. Samozřejmě se nehodlám hned takhle od začátku nějak přeceňovat, ale přece jenom - do chemie patří i pokusy (existuje spousta jednoduchých, bezpečných a dobře vypadajících). Jak ovšem nakládat s odpady po těchto pokusech? Ze své školní docházky si pamatuji, že jsme prakticky vše ,,jen tak" lili do výlevky, na střední zase naopak - vše se pečlivě skladovalo a odborně likvidovalo... Směrnice naší ZŠ nějak nemohu sehnat - jiný chemik tam totiž není... Poradíte, jak to chodí u Vás? Dík Martina
Příspěvek Napsal: pon 22. zář 2014 13:44:48


Přejít na: