Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Před tím, než začneme autoevaluaci plánovat
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Před tím, než začneme autoevaluaci plánovat  Odpovědět s citací
Jak se stavíte k autoevaluaci ve Vaší škole? Napište nám nějaké "drby" pro inspiraci ;) .

Děkuji a těším se!
Příspěvek Napsal: pát 25. led 2008 20:45:12
  Předmět příspěvku:  Před tím, než začneme autoevaluaci plánovat  Odpovědět s citací
Už jsme mnohokrát řekli nebo slyšeli, že autoevaluace je pro školy novinka. Je to pravda, nebyli jsme zvyklí koncepčně a systematicky hodnotit svou práci. Ale je pravda, že školství tak byl asi jeden z posledních rezortů, kde mechanizmy vlastní kontroly nebyly jasnou a viditelnou součástí práce. Přitom ve všech podnicích je zcela běžné, že se vnitřní kontrola průběžně a důsledně provádí. Je dobře, že něco podobného proniklo i do škol.
Školy jsou povinny (zejména podle vyhlášky 15/2005 Sb.) naplánovat a provádět vlastní hodnocení - i když vědí málo o tom, jak ho vlastně provádět.
Ze zkušenosti naší školy - jako pilotní gymnázium jsme už autoevaluaci naplánovali - vím velmi dobře, jak je důležité vše předem dobře promyslet. Na stránkách http://www.jaroska.cz najdete náš školní vzdělávací program a v něm (povinnou) kapitolu o autoevaluaci. Byla psána s tím nejlepším převědčením. Ukázalo se ale, že takto je vlastní hodnocení neproveditelné :oops: - "nedělali bychom nic jiného, než jenom autoevaluovali".
Jako úvodní inspiraci k zamyšlení doporučuji materiál od pana dr. Karla Tomka, který mi připadá vynikající - a který je součástí práce dílny o autoevaluaci na minikonferencích. Stáhnete jej, když ťuknete na odkaz: VUP_PG_mini_auto_1pracmat_v2_hl.pdf za článkem na této adrese viewtopic.php?f=13&t=20. (je to zde na gymplišti v sekci věnované minikonferencím).
Až si materiál prohlédnete, podělte se s námi o názory a zkušenosti. Všichni hledáme účinné a efektivní a přitom co nejméně pracné nástroje.
Příspěvek Napsal: sob 03. lis 2007 21:24:28


Přejít na:  
cron