Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Jaký obor si vybrat po gymplu ? :)
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Jaký obor si vybrat po gymplu ? :)  Odpovědět s citací
Denisa píše:
.. vždy jsem snila o tom že půjdu učit. :) .. poslední době hodně přemýšlím nad možností středních škol- biologie, tělocvik.

Co takhle po získání všeobecného středního vzdělání získat specializaci ve které váš zájem o biologii, tělocvik a učení uplatníte i jinak než ve školství. Například nástavbou pro rehabilitační pracovnice (uplatnění v rehabilitaci, LDN, v lázních, nápravný tělocvik, atd.) nebo radiologický laborant, diplomovaný radiologický asistent (dříve rentgenový laborant), nebo nějakou zdravotnickou školu, VOŠ zdravotnickou, nebo snad diplomovaný zdravotnický záchranář, nebo i bakalářské studium záchranáře.

Pokud chcete učit, vězte, že i pacienti jsou jako děti a učit choré rehabilitovat cvičením v bazénu, v tělocvičně nebo při individuálním cvičení, nebo vysvětlit a pomoci pacientovi jak se má připravit na provedení snímku a jak zaujmout správnou fixní pozici, je stejně náročné a stejně záslužné jako učit děti.

Nebo vás zaujme studium a uplatnění v oborech ekologie a ochrana přírody nebo hygiena prostředí, atd..? Ještě máte čas na rozmyšlenou, sama nejlépe víte, co vás baví a pro co máte předpoklady.
Příspěvek Napsal: ned 10. kvě 2015 10:26:47
  Předmět příspěvku:  Re: Jaký obor si vybrat po gymplu ? :)  Odpovědět s citací
Ahoj,
pokud jsi si jistá, že chceš být učitelkou, musíš zaprvé počítat s tím, že děti jsou dnes zlobivější a neukázněnější než tomu bývalo dříve - a to jak na základní škole, tak na střední. Jevíš se mi trochu naivní a citlivá duše, proto bych Ti asi doporučila jít spíše studovat učitelství na 1. stupeň základní školy. Zadruhé bych Tě chtěla upozornit na to, že pokud chceš učit děti (kdekoli), měla bys mít coby studentka 3. ročníku gymnázia výrazně lepší pravopis a písemný projev vůbec. Pročti si odstavec, který jsi napsala, snad poznáš, o čem píšu. Jako budoucí učitelka bys měla psát bez hrubek a stylisticky správně, ať už píšeš dopis, vzkaz, dotaz, mail, prostě cokoli. Je to Tvoje vizitka.
Přeji hodně štěstí při volbě povolání.
LenkaB
Příspěvek Napsal: úte 28. dub 2015 10:37:25
  Předmět příspěvku:  Jaký obor si vybrat po gymplu ? :)  Odpovědět s citací
Ahoj, jsem ve třetím ročníku na gymplu a vždy jsem snila o tom že půjdu učit. :) Ale nějak se nemůžu rozhodnout zda 1.st zš, 2. st nebo střední školy, každé má své pro a proti. Mám ráda děti, dělám instruktorku a říkají mi, že by mi na 1.st bylo dobře s malými dětmi, ale zase jsem od malička chtěla na 2st.-biologie, matematika,ale děti v téhle věkové skupině jsou docela nehodní a prý bych na ně byla moc hodná :D a v poslední době hodně přemýšlím nad možností středních škol- biologie, tělocvik. O tělocviku mi zase říkají at nechodím, že je tam chodí hrozně moc lidí. Líbilo by se mi učit na gymplu, ale zase na učnáku asi ne :roll: Prosím, poradite mi ? co se vám zdá nejlepší ? Přemýšlím nad tím hrozně dlouho a chtěla bych slyšet radu od někoho jiného :) Prosím ;)
Příspěvek Napsal: ned 22. úno 2015 9:36:58


Přejít na:  
cron