Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Taneční výchova
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Taneční výchova  Odpovědět s citací
Můj tip je domluvit se s Lenkou Tretiagovou, která učí TPV každý pátek na Lyčkovo náměstí. Určitě by nebyla proti :) Jana Švejdová
Příspěvek Napsal: úte 16. úno 2010 11:44:12
  Předmět příspěvku:  Re: Taneční výchova  Odpovědět s citací
Dobrý den, zabývám se myšlenkou taneční výchovy na ZŠ. Ráda bych nasbírala inspiraci návštěvou některé z pilotních škol, ve kterých TPV probíhá. Mohla bych vás poprosit o tip? Děkuji, Jana Modrá
Příspěvek Napsal: ned 25. říj 2009 17:02:42
  Předmět příspěvku:  Re: Taneční výchova  Odpovědět s citací
Já si naopak myslím, že vyhradit jednu hodinu týdně na TPV by nebyl takový problém. Na pilotních školách je to myslím tak, že se nahrazuje střídavě za tělocvik a hudebku, což v podstatě odpovídá. I když já bych klidně (jako budoucí učitelka) obětovala hodinu češtiny nebo matiky - vždyť v tanci lze rozvíjet i znalosti z těchto předmětů. Navíc bych chtěla podotknout, že z toho, co jsem pochopila o TPV a viděla v pilotních třídách, nemá být TPV nácvikem jednotlivých tanečních druhů jako polky, rocknrolu a dalších, které mnohé děti vůbec nebaví. Cílem je podle mě otevřít děti přirozenému pohybu, hudebnímu vnímání, citlivosti k ostatním atd. pomocí dobré motivace, pohybových her spojených s hudbou atd. Opravdu nemůžeme očekávat, že se nám všechny děti podaří nadchnout pro valčík či hip hop, i když to budou dělat zkušení lektoři.
Příspěvek Napsal: čtv 15. říj 2009 9:41:38
  Předmět příspěvku:  Taneční výchova  Odpovědět s citací
Pročetla jsem RVP - bylo by pěkné taneční výchovu zařadit do výuky jako pravidelný předmět,ale obávám se, že uplatnění může být v takovém rozsahu pouze na specializovaných školách jako jsou sportovní třídy nebo taneční konzervatoře. Studenti mají předepsaný počet hodin týdně, který je zcela naplněný jinými předměty a žádný z vyučujících by své hodiny nevěnoval taneční výchově ( ve smyslu např. místo 4 hodin čj výdně by měli pouze 3 a 1 hodinu by dali taneční výchově).
V současné době však ne všichni studenti, jsou nadšeni taneční výukou. Týká se to hlavně chlapců, ale i některých děvčat.
Taneční výchovu realizujeme v rámci hodin TV jako prvky moderní gymnastiky, aerobiku - choreografie skupiny, základní taneční kroky a krátké choreografie ( polka, valčík, kankán, rokenrol, funky, hip hop, orientální tance...). Využíváme vlastních znalostí , seminářů a také studentů, kteří se věnují konkrétním tancům a mohou tak vystupovat v roli lektora. Nejstarší ročníky si organizují své maturitní a studentské plesy a ve volném čase nacvičují předtančení, nástupy a půlnoční vystoupení s tématikou, kterou si sami zvolili. Úroveň je velmi vysoká.
Příspěvek Napsal: úte 13. říj 2009 7:01:17


Přejít na: