Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Učební plány
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Učební plány  Odpovědět s citací
aha :) díky za odpověď

no máme rozhodně co studovat :)
Příspěvek Napsal: pon 25. led 2010 10:52:17
  Předmět příspěvku:  Re: Učební plány  Odpovědět s citací
V šesté třídě je celý Člověk a svět integrovaný, v 7. je zvlášť Člověk a příroda a Člověk a společnost, v 8. a 9. záleží na domluvě učitelů, kteří tam vyučují - v současné době jede devítka ještě podle bývalého vzdělávacího programu a protože je jich víc než osmáků, se kterýma jsou v jedné třídě mají každý předmět zvlášť.
V našem typu školy došlo k výraznému navýšení hodin oproti době před RVP. Takže teď máme přechodný UP do doby než podle ŠVP pojedou všechny ročníky. Příští rok už na druhém stupni těch 122 hodin mít budeme.
Příspěvek Napsal: pon 25. led 2010 10:37:14
  Předmět příspěvku:  Re: Učební plány  Odpovědět s citací
Díky, Lenko

Máte tedy předměty integrované?
Nečerpáte celých 122 hodin (viz strana 80 RVP LMP)? To lze?
Příspěvek Napsal: pát 22. led 2010 22:14:12
  Předmět příspěvku:  Re: Učební plány  Odpovědět s citací
ahoj, přikládám tabulku s časovou dotací, jak to vypadá u nás.


Přílohy:
asová dotace.doc [48 KiB]
576 krát
Příspěvek Napsal: pát 22. led 2010 22:08:40
  Předmět příspěvku:  Re: Učební plány  Odpovědět s citací
Jdu se zeptat sem, páč jako učitel základní školy nemám absolutní odhad, co se dá a za jak dlouho zvládnout u dětí s LMP.

Můžu se zeptat, jakou časovou dotaci dáváte vzdělávacím oborům na 2. stupni, vycházíte-li z přílohy pro žáky s LMP?
Příspěvek Napsal: pát 22. led 2010 14:11:40
  Předmět příspěvku:  Re: učební plány  Odpovědět s citací
V Manuálu je výslovně uvedena možnost rozpracovat výstupy Z RVP do ročníků, případně delších časových úseků, také je možné vytvořit výstupy např. pro konec 2. období a k tomu rozpracovat učivo po ročnících. V RVP jsou pouze konečné výstupy pro 2. stupeň a vy byste si je měli rozpracovat jako postupné dílčí výstupy třeba do ročníků, s tím, že k tomu konečnému budou směřovat a někteří tam třeba i dojdou :-). Záleží na vás, na tom jaké máte žáky a k jakému předmětu to děláte.
Příspěvek Napsal: čtv 22. říj 2009 20:48:50
  Předmět příspěvku:  Re: učební plány  Odpovědět s citací
Dobrý den,
i my se potýkáme s tvorbou ŠVP ZŠS. Jsem koordinátorka pro tohle ŠVP a protože jsem učila a učím v Pom.šk. tak se mi zdá reálné tvořit ŠVP po obdobích. Podle RVP ale je rozděleno období již jinak než bylo u pom.školy dříve a to na1.a 2.stupen kde 1.st. se dělí na: 1.obd. = 1-3.r, 2.obd.=4-5.r což odpovídá bývalým nižšímu a střednímu stupni, ale pak je 2.st. a ten je celý a to 7-10.r. takže my jsme udělali oblasti prostě podle RVP...zatím takhle jak jsem to popsala. Jestli můžeme 2.st. rozdělit si vnitřně na vlastní stupně čili na 7-8 a 9-10.r, to nevím...mám za to ale, že pokud to není v RVP uvedeno, tak ne. třeba někdo poradí...?
S pozdravem P.
Příspěvek Napsal: stř 21. říj 2009 18:57:37
  Předmět příspěvku:  Učební plány  Odpovědět s citací
Zdravím všechny.
Dnes jsem objevila tento portál a hodlám přispět taky se svou troškou do mlýna. Jsem koordinátor a mám za sebou tvorbu ŠVP ZŠ s LMP na bývalé škole. Na nové škole, kde působím 2 rokem, dělám koordinátora a zpracováváme ŠVP ZŠSp. Nikdy jsem neučila v pomocné škole, o to to mám složitější. Jsme ve fázi, kdy tvoříme předměty a rozklíčováváme kompetence. Teď se radíme, jak udělat osnovy a plány, zda je udělat po ročnících nebo po obdobích či stupních. Shodly jsme se s kolegyní na tvorbu po stupních tedy 1. - 3.roč., 4. - 6.roč., 7. - 8.roč a 9. - 10.roč. Jakým způsobem zpracováváte učební plány vy? ŠVP ZV s LMP máme plány udělané po týdnech a v měsících, pro pomocnou školu se mi to zdá být nereálné. Poraďte, prosím.
Ve škole máme 2 třídy pomocné školy, v každé třídě máme žáky různého stupně a různého ročníku. V 1.třídě je 6 žáků a každý je v jiném ročníku a v jiné skupině, tedy učitelka má tím pádem ve třídě šestitřídku, učit jeden předmět v jedné hodině s každým žákem zvlášť - to opravdu nejde.

LídaM.
Příspěvek Napsal: úte 20. říj 2009 20:41:53


Přejít na: