Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnících?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnícíc  Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. :) Ano, máme jen tyto čtyři žáky, ovšem ŠVP jsme vypracovali, v tom problém není, akorát že je to opravdu náročné dát dohromady, když se liší počty hodin i vyučované předměty, když k tomu mám ještě 3. r. ZŠP, navíc nemůžeme mít v hodině pouze jednoho či dva žáky, takže se hlavně koncové hodiny, kterých je ve vyšších ročnících víc, spojují, čili se pak běžně stává, že v jedné hodině vyučujeme i tři, čtyři různé předměty! ;) Ono se to nakonec vždycky nějak zvládne, protože se musí, že ano... :D Jen kdyby se páni nahoře více zajímali o praxi a nehleděli jen do tabulek, to by byla paráda. Nám letos málem nechtěli povolit ani asistenta, že je méně dětí, ale to vážně nevím, jak bych to dělala, protože např. ten chlapec v rehabilitačním programu na místě neposedí a velmi ruší, křičí, shazuje věci, utíká ze třídy, když u něj nikdo nestojí, navíc musí pracovat podle auti struktury atd. atd. IVP mu zpracuji s přihlédnutím k RVP, ať popojedem... :lol: Ještě jednou díky!
Příspěvek Napsal: čtv 19. srp 2010 14:59:45
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnícíc  Odpovědět s citací
Záleží na tom, kolik žáků speciální školy máte. Pokud se v celé škole jedná jenom 4 žáky, které uvádíte (3., 4., 7. a 10.r.) nemusíte tvořit celý ŠVP - tito žáci by zřejmě pracovali podle IVP, vytvořených na základě RVP ZŠS. Pokud máte ve škole těchto žáků víc, měli byste už mít hotový celý ŠVP ZŠS. Potom žák 7. ročníku podle tohoto programu pracovat musí. Ale jak jsem uváděla v předchozím příspěvku, je možné a nutné upravit si i dobíhající programy tak, aby to bylo možné skloubit dohromady. Tak hlavu vzhůru :) , každý (i kontrolní orgán) musí pochopit, že v takto poskládané třídě se kompromisy dělat musí. Snad jsem vám aspoň trochu odpověděla.
Příspěvek Napsal: stř 18. srp 2010 19:40:29
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnícíc  Odpovědět s citací
Dobrý den, učím na základní škole praktické, a to kombinovanou třídu ZŠS (3., 4., 7. a 10.r.) a 3. r. ZŠP. Od 1. 9. 2010 by se mělo začít i v ZŠS s výukou podle ŠVP, ovšem u mně se jedná pouze o 1 žáka ze 7. r. Musí tento žák být takhle vyučován, i když je sám? Rozvrh se opravdu dává velice těžko dohromady! :( A jestli chápu správně, pokud mám v této třídě také jednoho žáka vyučovaného podle rehabilitačního programu (je to ten ze 3. r.), nemusím mít pro něj zvlášť vypracované ŠVP, když je zase sám a ještě není ani v 1., ani ve 7. r.? Jsem už z toho vážně jelen. A to jsem musela tvrdě bojovat i o asistentku! ;) Děkuji za odpověď.
Příspěvek Napsal: úte 17. srp 2010 21:22:24
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnícíc  Odpovědět s citací
Na semináři v Praze na MŠMT 11.6. zazněla jasná odpověď na Vaši otázku z úst Mgr. Brychnáčové. Je bezpředmětné žádat o tuto vyjímku, zákon to nepovoluje. Ale dle RVP je možné a žádoucí upravit stávající vzdělávací programy tak, aby přechod ke vzdělávání podle RVP ZŠS byl plynulý. Podle mého názoru tato interpretace dává celkem dobrou možnost k tomu, abychom si učební a vzdělávací plány sladili nějakým způsobem dohromady.
Příspěvek Napsal: pát 18. čer 2010 7:36:16
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnícíc  Odpovědět s citací
Děkuji za návod, bohužel zatím byla žádost zamítnuta, ale třeba se něco stane přes prázdniny.
I.Pánová
Příspěvek Napsal: čtv 17. čer 2010 19:14:30
  Předmět příspěvku:  Re: Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnících?  Odpovědět s citací
Přeji hezký den!
Tak jsme se za Vás informovali na VUP a zde je odpověď.
Ministerstvo školství zatím nechce změnit zákon a povolit výuku podle ŠVP v jiných ročnících než v 1. a 7. ročníku. VUP si však uvědomuje, že by bylo lepší pro školy začít vyučovat i v dalších. Jedinou cestou, jak zlomit "zkostnatělost" MŠMT je pokudist se požádat o výjimku u jednotlivých škol.
Cesta je následující:
- musíte požádat MŠMT o výjimku vyučovat podle ŠVP ve všech ročnících - žádá přímo škola prostřednictvím zřizovatele.
- je potřeba to odůvodnit složením žáků, počtem atd.
- žádost musí jít přes zřizovatele!!!!!!

Je to jediný možný postup jak se pokusit situaci změnit. Přejem hodně úspěchů při prosazování dobré věci.
Příspěvek Napsal: úte 04. kvě 2010 9:57:48
  Předmět příspěvku:  Můžeme od září 2010 podle ŠVP vyučovat ve všech ročnících?  Odpovědět s citací
Na 5.celostátním setkání vedoucích pracovníků speciálních škol jsem se dozvěděla, že je možné začít vyučovat podle ŠVP pro středně těžké a těžké MP od září 2010 ve všech ročnících ZŠ speciální. Je pouze nutné požádat přes zřizovatele o vyjímku ma MŠMT. Velmi by to zjednodušilo administrativu i práci učitelů, protože ve třídách ZŠ speciální je většinou několik ročníků a kombinace žáků se středně těžkým a těžkým MP. Je tento postup možný a má naději na úspěch?
Děkuji za odpověď I.Pánová
Příspěvek Napsal: čtv 29. dub 2010 19:23:18


Přejít na:  
cron