Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - RVP a ŠVP Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání prakt
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: RVP a ŠVP Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání p  Odpovědět s citací
Provozní služby jsou dvouletý učební obor typu E, tedy bez maturity. Lze získat Výuční list a nižší střední vzdělání, což může postiženým pomoci při získání pracovního uplatnění. .Obor je určen přednostně žákům s lehkým mentálním postižením, případně postižením na hranici lehkého a středního mentálního handicapu. Rámcový vzdělávací program 69-54-E/01 provozní služby rozpracovávají učiliště, která jej vyučují, do školských vzdělávacích programů (ŠVP). Těch je několik:

ŠVP Rodinka se zaměřuje se hlavně na údržbu a úklid cizí domácnosti a tím se velmi podobá oboru praktická škola. Ale vše se na rozdíl od praktické školy probírá více do hloubky. Výuka je také zaměřena hlavně na šití, úklid domácnosti a vaření. Vzdělání poskytuje několik škol, např. Střední škola a Základní škola, Nové Město nad Metují [1
Příspěvek Napsal: sob 03. čer 2017 16:18:37
  Předmět příspěvku:  Re: RVP a ŠVP Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání p  Odpovědět s citací
Vážený návštěvníku nebo návštěvnice, díky za příspěvek.
Prosím, můžete ještě připsat, jak by ostatní mohli pomoci, jaké reakce čekáte?
Jste v diskuzním fóru a tak příspěvek by měl být tématem k debatě. Ale pokud k debatě určený nebyl, pak je potřeba naložit s ním jinak. Ráda vám poradím jak! Stačí odpovědět tudy :-) Díky!
Příspěvek Napsal: pon 05. zář 2016 7:16:29
  Předmět příspěvku:  RVP a ŠVP Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání prakt  Odpovědět s citací
Rámcový vzdělávací program pro obor vzdělání praktická škola Provozní služby (Rodinka) jsou dvouletý učební obor typu E. Zaměřuje se hlavně na údržbu domácnosti a tím se velmi podobá oboru praktická škola. Ale vše se na rozdíl od praktické školy probírá více do hloubky. Výuka je také zaměřena hlavně na šití, úklid domácnosti a vaření. Z tohoto oboru je možné získat Výuční list a tím mít střední vzděláníStudijní obor je konkrétní zaměření daného studia, které je na žádost školy akreditováno. Většina středních, vyšších odborných, vysokých či učňovských škol apod. je zaměřena na specifické studijní obory jako např: ekonomika, strojírenství, stavebnictví, zemědělství. Tyto obory se pak ještě dál mohou rozvětvovat, jako např.: elektrikář, nástrojař, karosář, obráběč kovů a mnoho další. Učební obory se rozdělují na dvouleté a tříleté.Praktická škola je učební obor typu C určený pro žáky s mentálním postižením. Zaměřuje se hlavně na údržbu domácnosti a některé pracovní činnosti. Žáci se učí základům matematiky, českého jazyka, občanské nauky a také různým pracovním činnostem, hlavně vaření, keramice, šití, úklidu a údržbě domácnosti. V praktické škole je možnost rozdělení (jeden rok se dělá dva). Školy jsou jednoleté a dvouleté, v případě rozdělení mohou být až čtyřleté. Absolventi nezískávají výuční list, ale dostávají závěrečné vysvědčení
Příspěvek Napsal: ned 04. zář 2016 17:00:41


Přejít na: