Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Zdravá škola
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
Dobrý den,Kolik školy jsou součástí školy podporující ZDRAVÍ (SPZ) v České republice z celkového počtu? Všechno nebo nic.
Příspěvek Napsal: úte 17. čer 2014 21:21:22
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
Milá Dano,
děkuji Vám. Přečtu si knihu, kterou jste mi doporučila.
Hezký den
Příspěvek Napsal: sob 13. čer 2009 10:24:05
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
Milá Petro, soudíte velmi dobře. Velký důraz je kladen právě v pilíři "Zdravé učení" na osobnostně sociální výchovu, mezilidské vztahy: ž-ž, u-ž, u-u, ž-u-r... a komunikaci. Ano, i vztah ke svému zdraví a zdraví ostatních může být součástí vize školy v projektu Zdravá škola. Pravidelně jsme se zúčastňovali mimo jiné projektu "Zdravé zuby", město (je také "zdravé") organizuje Dny zdraví, připravovali jsme školní projekt Veletrh zdraví.
V současné době sama vedu semináře - pracovní dílny na téma Zdravá škola, zdravá školní družina, kde pochopitelně využívám a zúročuji vlastní zkušenosti s touto problematikou...
Dana
Příspěvek Napsal: sob 13. čer 2009 7:51:31
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
Dobrý den,
děkuji vám za odpověď. Už jsem myslela, že s tím nikdo nemá zkušenosti. Je to velmi zajímavé, především ta část o pohodě prostředí. To mi připadá zatím dost neobvyklé. Zdravé učení - pokud jsem to dobře pochopila, asi souvisí s os.-soc. výchovou, tedy i s mě blízkou kooperativní výukou, podporou spolupráce, včetně spolupráce s věřejností a soc. partnery, jak jste také uvedla.

Rozhodně kouknu do knihy, kterou jste mi doporučila. Děkuji za literaturu.
Ještě jeden dotaz. Souvisí název Zdravá škola i s větším zaměřením výuky na hygienické návyky, bezpečnost dítěte, peče o zdraví, tělo, první pomoc, prevence užívání návyk. látek apod.?
Příspěvek Napsal: pát 12. čer 2009 22:31:13
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
...ale možná očekáváte konkrétnější odpovědi.
Dovolím si uvést několik málo příkladů: pohoda prostředí - vytváření relaxačních zón (nejen ve třídě, ale i školní - příležitost k setkávání věkově různých kamarádů) - u nás byla mimo jiné i možnost využívat školního klubu i během polední přestávky (žáci nesedí v šatně, nepotloukají se v okolí školy - koordinátorka volného času má k dispozici deskové hry, žáci mají příležitost si v provizorní "čajovně" uvařit čaj a v křesílkách, na sedačce povídat, diskutovat. Ve školní jídelně nerezový box na zeleninové a ovocné saláty. Každé dítě má možnost si vybrat, nabrat a sníst tolik, na kolik má chuť a břicho...
Otevřené partnerství - veškeré akce, které děláte pro veřejnost, ve spolupráci se sociálními partnery. Nám se v poslední době podařilo mimo jiné organizovat i kurzy českého jazyka pro děti cizinců. Zpracovali jsme projekt "Mosty" a získali finanční podporu z kanceláře Zdravého města. Do kurzu chodilo osm dětí (azerbajdžánci, rusové) i se svými matkami. Po zvládnutí základů českého jazyka (nebo i se svým tlumočníkem) navštěvovali třídy, děti poznávali různé kultury, řeč (oboustranně prospěšné). Největším oříškem byl pilíř zdravého učení.Troufám si říct, že toto je běh na dlouhou trať. Důležité však bylo, že jsme si dokázali říct, jak to či ono děláme a jak bychom to mohli dělat ještě lépe....
Dana
Příspěvek Napsal: pát 12. čer 2009 20:34:16
  Předmět příspěvku:  Re: Zdravá škola  Odpovědět s citací
Dobrý večer, Petro!
V posledním období mé učitelské praxe jsem pracovala na "Zdravé škole" i jako koordinátorka projektu Zdravá škola. Velmi dobré východisko (možná i rozdíly) najdete v publikaci: Miluše Havlínová, Pavel Kopřiva, Ivo Mayer, Zdena Vildová a kolektiv, Program podpory zdraví ve škole, Praha, Portál 1998.
V podstatě jde o vytvoření a hlavně praktické naplňování tří pilířů podpory zdraví ve škole.
1. Pohoda prostředí (pohoda věcného prostředí, sociálního prostředí, organizačního prostředí)
2. Zdravé učení (smysluplnost, možnost výběru, přiměřenost, spoluúčast, spolupráce, motivující hodnocení)
3. Otevřené partnerství (škola- model demokratického společenství, kulturní a vzdělávací středisko obce
Připomíná Vám to něco???? :lol: Pro naši školu vynikající východiska pro tvorbu našeho školního vzdělávacího programu.... :D
Dana
Příspěvek Napsal: pát 12. čer 2009 20:15:56
  Předmět příspěvku:  Zdravá škola  Odpovědět s citací
Dobrý den všem
Ráda bych se dozvěděla, čím konkrétně se liší Zdravá škola od běžné školy. Učíte někdo v takové škole? Jak podporujete zdraví či výchovu ke zdraví?
Podělíte se s námi o své zkušenosti?
Děkuji Petra Stan
Příspěvek Napsal: pon 08. čer 2009 10:49:21


Přejít na: