Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Třídní webové stránky - máme a fungují...
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Návštěvník píše:
Web zdarma, doménu nepotřebuji. Co byste doporučili? S čím máte dobré zkušenosti? Angličtina není moje silná stránka, tak s ní raději na mě opatrně. :-) Děkuji.

Pokud máte materiály uložené na Google Disku, pak bych volila jednoznačnou variantu Google weby (Google sites). A čestinu umí.
Bohužel je to jen jednosměrné sdílení, neumožňuje veřejnosti psát komentáře (jde to obejít, ale prostě to není v základních funkcích).
Příspěvek Napsal: úte 01. bře 2016 11:41:17
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Dobrý den, uvažuji o založení webu pro jeden konkrétní předmět. Web by byl dostupný i třídě (vždy páťáci), kterou budu právě v tomto předmětu učit. Několik let mám třídní stránky u Webnode. Dosud jsem byla s nimi velmi spokojena, ale jejich současný nový systém mě totálně odradil a nový web si chci založit jinde. Web zdarma, doménu nepotřebuji. Co byste doporučili? S čím máte dobré zkušenosti? Angličtina není moje silná stránka, tak s ní raději na mě opatrně. :-) Děkuji.
Příspěvek Napsal: pon 29. úno 2016 22:41:43
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Jak už jsem psala, mám webové stránky na www.tridnistranky.cz. Nejsou zaheslované, i když to tento web nabízí. Nevkládám tam žádná jména dětí, slouží pouze k informování rodičů (1. třída) o akcích školy a třídy, probíraném učivu (pro nemocné děti) a domácích úkolech.
Pokud bych se pustila do rubriky POCHVALA ŽÁKŮM, asi bych uvažovala o zřízení hesla pro rodiče.
Příspěvek Napsal: čtv 03. říj 2013 8:43:59
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Pokud mají stránky třídy, školy nebo jakékoliv zájmové skupiny sdělnou hodnotu i pro další zájemce, je nanejvýš užitečné tyto informace poskytovat bez omezení všem zájemcům. Zvlášt učební materiály nebo aktuální informace, které by rychle zastaraly. Některé školní stránky nebo stránky vyučujících jsou hlubokou studnicí nejrůznějších materiálů nebo odkazů na ně, které mohou využívat i další návštěvníci těchto stránek. Některé školy v konkurenčním boji své učební materiály nezveřejňují, nemají zájem o jejich zveřejnění, prozrazení a používání. O to cennější jsou školy, které plody své práce zveřejňují.

I stránky určené pouze menšímu okruhu zájemců, například třídní stránky jsou výborný srovnávací objekt, vzor, ukázka, jak to jde dělat, jak to dělají jinde, příklad dobré praxe.

Jakmile se může objevit riziko zveřejnění citlivých údajů (například příjmení žáků, jejich známky, fotografie se jménem, různé bližší údaje umožňující identifikaci), je třeba s těmito údaji zacházet nejen ve smyslu zákona o ochraně osobních údajů, ale i ve smyslu běžné lidské slušnosti (nikdo se nechce třeba po padesáti letech stále dozvídat, že ve škole měl poznámku za ..., ale taková informace stále může ležet na discích diskových polí serveroven dokud budou existovat).
Příspěvek Napsal: stř 02. říj 2013 9:49:48
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Návštěvník píše:
A toto myslíte vážně?
Pomohlo by, kdybyste napsal/a, co konkrétně myslíte. Takhle ostatní těžko odhadnou, co se vám nezdálo, a těžko budou i reagovat.

Děkujeme za VŠECHNY postřehy k třídním webovým stránkám!
Vaše zkušenosti a nápady mohou inspirovat ostatní kolegy. Budeme rádi za další příklady. A pokud jste narazili na nějakou obtíž, sem s ní.
Jednou obtíží může být právě ochrana či otevřenost stránek.
Jak to vidíte vy? Ochrana heslem, nebo volný přístup?
Příspěvek Napsal: stř 02. říj 2013 9:19:29
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
A.G.: nechci šťourat, ale dávejte si pozor na zveřejňování příjmení, zvláště těch méně obvyklých. Ochrana osobnosti a zvláště dětí je přede vším ostatním, včetně různých byť užitečných sdělení.
Pokud chcete zveřejňovat celá jména, udělejte web přístupný pouze registrovaným účastníkům - žákům, rodičům a vedení školy (např. i pro kontrolní činnost).
Například v Moodle také nevidíte za titulní stranu co se tam děje, pokud není umožněný přístup pro hosty.
Příspěvek Napsal: úte 01. říj 2013 21:13:12
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. píše:
Pavlína Hublová píše:
Uvažovala jsem PROČ si vlastně učitelé zakládají třídní webové stránky? Co je vede k tomu, že opět ukrojí čas ze svého soukromého života a věnují ho práci?


Chápat třídní webové stránky jako cosi navíc, je velmi nesprávné. Stejně jako školní web prezentuje školu, třídní zase třídu. Měl by ale být nedílnou součástí výuky. Již jsem zde zmiňoval, že může fungovat jako portfolio publikovaných výukových výstupů. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je zřídit třídní blog, pro jednotlivá témata wiki, pro delší činnost síť Ning apod. V okamžiku, kdy budou žáci i mobilně online, je třeba počítat se zřízením zpětného kanálu, s jěhož pomocí budou učitelé připraveni kdykoli pomáhat řešit výukové problémy.
Vím, co si myslíte, ale jinudy cesta nevede! Přečtěte si třeba toto: Donedávna nemyslitelné je dnes běžné! - http://www.spomocnik.cz/index.php?id_document=2422, Den Země v prostředí 1:1 - http://www.spomocnik.cz/index.php?id_document=2463 nebo Technologiemi posílená individualizace výuky - http://www.spomocnik.cz/index.php?id_document=2479.

A toto myslíte vážně?
Příspěvek Napsal: úte 01. říj 2013 20:56:26
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Stránky pro svou třídu mám už několik let. Využila jsem nabídky webnode, docela lehce se spravují. Dávám na ně úplně všechno - úkoly, učivo pro nemocné, odkazy na procvičování učiva, informace pro rodiče o akcích, pomůckách, co potřebujeme atd. atd. Mám tam i kolonku pro děvčata z pěveckého sboru, kde jim dávám odkazy na písničky, které zpíváme, texty a pod. Jsem se stránkami maximálně spokojena, co děti nevyřídí, si rodiče přečtou, mají přehled a nemusí telefonovat, chodit rádno a vyptávat se. Bez stránek už bych nebyla. http://www.trojkazsjindrichov.webnode.cz
Příspěvek Napsal: úte 01. říj 2013 14:22:14
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Třídní stránky jsem měla pro minulou třídu (devítku), a ty spravovali tři žáci a já. Víceméně fungovaly pro děti, spíš kronika našich akcí. Letošní třída (šestka) má informace o akcích apod. již v rámci školních stránek.
Máme ale stránky předmětové komise - češtinka, sem jsme naučily chodit rodiče i žáky. Informace o probíraném učivu, zajímavé odkazy, texty k učení nebo četbě atd.
Příspěvek Napsal: úte 01. říj 2013 10:44:17
  Předmět příspěvku:  Re: Třídní webové stránky - máme a fungují...  Odpovědět s citací
Stránky fungují, dá se do nich dát skutečně všechno možné, ale je třeba důsledně dbát na ochranu osobnosti, především dětí, které nemohou ovlivnit obsah webu, který může vidět celý svět. Navíc informace pro malou skupinu žáků a rodičů běhají po nejrůznějších zrcadlících serverech celého světa, zabírají datový prostor a spotřebovávají energii pro ukládání i přenášení dat a informací o obsahu informací na webu, byť malém, školním.
Vypadá to jako škarohlídství skeptika, ale berte to realisticky. Pokud nestačí uložit předávané informace na školním intranetu odděleném od světa zdí firewallu a informace zprostředkovat i rodičům, nebylo by efektivnější posílat informace cíleně žákům a jejich registrovaným rodičům na vybrané e-mailové adresy formou informativních letáčků, nebo i v HTML verzi nebo textového sdělení s ilustracemi, čistě cíleně pro tyto osoby, které pak mohou nepotřebné informace smazat?
Příspěvek Napsal: pon 30. zář 2013 21:17:30


Přejít na:  
cron