Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Ruský jazyk - materiály
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Ruský jazyk - materiály  Odpovědět s citací
ruský jazyk je zbitečnej slovinija slovinsko a polštinu jazyk bilobito lepči
Příspěvek Napsal: sob 30. srp 2014 8:19:54
  Předmět příspěvku:  Re: Ruský jazyk - materiály  Odpovědět s citací
Dobrý den,

podle učebnice předpokládám, že se jedná o 2. stupeň ZŠ... Určitě se můžete zkusit podívat na stránku http://littera.uhk.cz/index.php/rustina/, jsou tam materiály sice pro starší žáky, ale třeba něco vyberete. Vše je doplněno metodickými postupy a doporučeními k práci. Co se týče interaktivních materiálů, pak bych určitě doporučil web http://jazykyinteraktivne.cz/predmety/rusky-jazyk/?, kde naleznete množství nejrůznějších materiálů pro interaktivní tabuli (teď je jen otázkou, zda máte ve škole stejný typ, jednotlivé typy se vzájemně nepodporují). Z knižních materiálů bych vřele doporučil novou publikaci nakladatelství Edika - Hry ve výuce ruštiny (vyšlo na podzim 2013, autorka K. Eibenová a kolektiv).

Můžu se zeptat, jaká byla motivace pro výběr učebnice Echo? Osobně bych pro ZŠ volil spíše Pojechali - je česká (zatímco Echo je převedeno z polštiny), je již kompletní (v případě učebnice Echo těžko říct, zda se nakladatelství vyplatí v tomto projektu pokračovat a vydávat další díly), obsahuje celou řadu doplňujících materiálů - tři čítanky, zpěvník, pexeso aj.

Jinak držím pěsti, ať Vás i žáky ruština baví :)
Příspěvek Napsal: pát 07. bře 2014 22:35:37
  Předmět příspěvku:  Ruský jazyk - materiály  Odpovědět s citací
Dobrý den, ráda bych se s vámi poradila a doplňkových materiálech do výuky ruštiny. Na naší škole se začala nově učit od září 2013. Je to pro mě zcela nový jazyk, začala jsem jej kvůli tomu studovat před rokem (můj původní obor je čj a aj)3, ale při brouzdání internetem či prohlížení stránek vydavatelů učebnic zjišťuji, že sehnat nějaký pěkný materiál, nedejbože web (který Vám nezaviruje pc) či software pro práci na interaktivní tabuli není vůbec žádná sranda. Učím podle učebnice ECHO 1, máme k ní PS a taktéž pracujeme s ruskou písankou. Ráda bych však čerpala z nějakých jiných zdrojů, poradíte, jak se s tímto problémem perete vy. Díky ;)
Příspěvek Napsal: pát 07. bře 2014 14:20:41


Přejít na:  
cron