Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Vzdělávání nadaných prostřednictvím Internetu
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Vzdělávání nadaných prostřednictvím Internetu  Odpovědět s citací
Dobrý den,

děkujeme za názory. Máte někdo odlišnou zkušenost?

A jaké alternativy kromě Talnetu existují, nebo byste doporučili, či od nich odstrašili :-):
Příspěvek Napsal: pát 18. čer 2010 5:58:05
  Předmět příspěvku:  Re: Vzdělávání nadaných prostřednictvím Internetu  Odpovědět s citací
Upřímně nedokážu říct, jaké pocity a životní postoje mají vysloveně nadané děti. Mám ale osobní zkušenosti s tím, jak to vypadá, když máte zájem se o něco snažit, ale škola na to není "stavěná". Myslím si, že tyhle bariéry by moderní školství mělo jednoznačně odbourat, a to jak ze strany učitelů, tak ze strany dětí, protože spousta věcí začíná v rodině a "náladě" v "komunitě" dětí...
Být z vesnice znamená úplně jiné životní zkušenosti a možnosti než každodennost Brna či Prahy, často začínáte v daleko menší skupince třeba na vesnické škole - (To sem úplně nepatří, ale rozhodně jsem pro to, aby děti chodily do školy nejdřív na vesnici a ne hned do města. Podle mě je lepší i průměrný učitel, který učí pět prvňáčků, než sice velmi dobrý učitel,jenž se ale má věnovat třiceti dětem.)
Podle mého názoru je v téhle situaci, když se děti náhle dostanou do města a prostoru trochu ubyde, komunikace přes internet ideální. Každé médium je dobré, ale internet má tu výhodu, že primárně podporuje aktivní účast dítěte. Proto jsem pro Talnet, který může rozvíjet to, na co jinde není čas.
Z hlediska většího města se totiž ten nedostatek zájmu a času nezdá tak hrozivý, jako na vesnici, jak tady straší děti. Najít někoho, kdo vám bude ochoten odpovídat na všetečné otázky, to je skoro nadlidský úkol, prakticky vás to brzo přestane bavit (a to je škoda, ne?). Když svět technologií dokáže zmenšit vzdálenosti, je toho, myslím, dobré využít.
Určitě souhlasím s tím, že nejlepší je, když najdete svého průvodce neznámého a tak zajímavého světa kolem přímo na škole. Já jsem ale musela hledat jinde, a Talnet mi přišel jako skvělé místo pro novou cestu dobrodružstvím... dodnes mi to přijde nedocenitelné.
Příspěvek Napsal: čtv 17. čer 2010 15:24:05
  Předmět příspěvku:  Re: Vzdělávání nadaných prostřednictvím Internetu  Odpovědět s citací
Že by online vzdělávání bylo přímo universálním řešením popsané situace bych neřekl. Může však k takovému řešení významně přispět. Předně se domnívám, že role pedagoga v každodenním osobním kontaktu s žákem je rozhodující. A to oběma směry: může nadaného motivovat a správně usměrnit jeho aktivitu - třeba k projektům typu Talnet - ale také jeho talent totálně "zazdít".
Dále znám případy nadaných - objevily se i v jiné diskuzi zde na portálu - kteří nebyli schopni se věnovat systematicky jedné náročné aktivitě, jak to účast v Talnetu vyžaduje.
Na druhé straně je online perfektním řešením pro ty, kdo mají zájem o další vzdělávání, informace, diskuze, kontakty atd. a ve výuce se na to nedostává čas.
Příspěvek Napsal: čtv 17. čer 2010 14:39:52
  Předmět příspěvku:  Vzdělávání nadaných prostřednictvím Internetu  Odpovědět s citací
Dobrý den,
domníváte se, že vzdělávání nadaných žáků pomocí internetu je řešením situace, kdy je "odhalen" osamocený nadaný žák v nenším městě či vesnici, který výrazně převyšuje ostatní žáky ve třídě? Je dobré využít takové možnosti (např. kurzy Talnetu) přímo při výuce v běžné hodině? Vyzkoušeli jste to přímo v praxi?
Příspěvek Napsal: stř 05. kvě 2010 16:46:51


Přejít na:  
cron