Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Kamery ve škole
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Myslím si že v této době by kamery měli být povinné. Samozřejmě občas to omezuje naše soukromí, ale koukněte co se děje kolem nás. občas je to opravdu potřeba. Vyučuji na základní škole anglický jazyk a ještě pracuji ve firmě která děla online školení řidičů atd. A rozhodně s tímto souhlasím.
Příspěvek Napsal: pon 23. črc 2018 13:59:26
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Ahoj, no kamery ve škole jsou a budou. Jelikož se pořád píše o tom, že do školy se dostávají cizí lidé, kteří tam nemají co dělat. A vysvětlete rozhořčenému rodičovi, že se stalo něco jeho dítku, právě proto, že do školy se dostal někdo neoprávněný.
Příspěvek Napsal: stř 20. čer 2018 20:29:56
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Kamery ve škole nemáme, ale nemám nic proti jejich instalaci. Nevidím na tom nic špatného.
Příspěvek Napsal: pát 01. lis 2013 22:35:58
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Jsem pro dát kamery do škol a to nejen na chodby a šatny, ale také do tříd. Jednak kvůli chování žáků, ale i kvůli chování učitelů k žákům. Jak dokážete učiteli, že Vaše dítě nějakým způsobem šikanoval? Ještě řekne, že lže, je to slovo proti slovu.
Příspěvek Napsal: stř 30. led 2013 12:08:44
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Možná najdeme některé odpovědi v článku na stránkách MŠMT.
Příspěvek Napsal: čtv 04. úno 2010 19:06:57
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Dobrý den Martino,
také jsme na velké městské škole začínali s kamerou u vchodových dveří ze stejných důvodů, které uvádíte. Přesto se našlo několik kolegů, kteří zpochybňovali umístění kamery z prostého důvodu: to už budeme hlídáni, kdy jdeme do školy a kdy jdem ze školy!
Přesto se kamera umístila, další roky byly instalovány další (před školou, na školní hřiště..i v prostorách šaten). Už jsem dříve psala, že nám kamery pomohly řešit některé situace.
Dana
Příspěvek Napsal: pát 02. říj 2009 12:32:02
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Dobrý den,

kamery ve školách, to zní dost děsivě :o !! Ještě bych pochopila na chodbách, šatnách a kolem vchodu škol, aby nedocházelo k demolování vybavení, ale ve třídách??
My ve škole máme kameru u vchodu do školy, aby sekretářka viděla, kdo vchází do školy.

Martina G.
Příspěvek Napsal: čtv 03. zář 2009 20:07:03
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Dobrý den, pokud mohu přidala bych jednu osobní zkušenost. Ještě když jsem studovala gymnázium, což není doba až zas tak vzdálená, rozmohlo se toto téma i na naší škole a to hlavně kvůli podezření z prodeje některých omamných látek na záchodcích. Nakonec bylo usneseno, že kamery ano, ale komické mi přišlo, že na celé naše čtyřpatrové a velmi rozsáhlé gymnázium byla použita pouze jedna jediná kamera na jedné chodbě. Čeho tím bylo dosaženo je mi záhadou :?:
Příspěvek Napsal: úte 18. srp 2009 8:49:00
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
K tomuto tématu vkládám jeden hodně zajímavý odkaz.
Příspěvek Napsal: pát 07. srp 2009 8:19:51
  Předmět příspěvku:  Re: Kamery ve škole  Odpovědět s citací
Zajímavé téma a snad i stále více aktuální. Stále mi ale uniká smysl takového opatření. Výstupy z kamer budou v ředitelně, aby měl ředitel přehled ? Pak by k sobě potřeboval zásahového pracovníka, který by po zjištění nepravostí na monitoru účinně zasáhl ve třídě. Ředitel by od monitoru nemohl přece odejít! Třeba by něco dalšího zatím přehlédl.
A co školník? Ten by měl též zájem takový systém na škole zavést. Pak by ale za něj musely všechny další práce dělat uklizečky.
A ještě je tu sborovna? Učitel přeci snese a zvládne všechno. Tak ať se u monitoru vždy dva po dobu vyučování střídají (dal bych jim to do rozvrhu). Jeden bude sledovat, druhý zasahovat. A je to! Za mimnořádně dobrý zásah mimořádná odměna od ředitele...
Tak a snad už dost ironie. Dozor nemůže být všude, takže proti kamerám ve škole nejsem a je to jedno z řešení. Zatím v rovině SCI-FI. kdo by kamery a provoz v chudém rozpočtu naší venkovské školy platil ? Ale když by jednou kamery ve škole byly, ta bych je umístil určitě do šatny, kde se nejčastěji krade a snad by to zloděje trochu odradilo. A pak určitě také na záchody. Samozřejmě že né nad kabinky, ale stačilo by ke vchodu, aby bylo jasné kdo tam vchází a vychází. A nejen o přestávkách, ale hlavně během vyučování. Nechtějte vědět, co se tam za jediný den všechno semele. Těch nervozních žáků, kteří se tam chodí uklidňovat cigaretou!? Alespoň by při šetření bylo jasné, koho se má šetření týkat.
Je typické, že v reakcích mají největší starosti o funkčnost kamer sami učitelé. Že prý by byli pod kontrolou. Tak tohle by mi ale vůbec nevadilo.
JE fakt, že zneužít se to proti učitelům samozřejmě dá. Znal jsem řeitele, který už kdysi dávno (to ještě o žádných kamerách a monitorech nebyla řeč) uvažoval o tom, že zapojí obráceně školní rozhlas a bude postupně odposlouchávat co se děje při vyučování (ale i o přestávkách) v jednotlivých třídách. Tak tohle už jde dost za hranice slušnosti...
Příspěvek Napsal: stř 05. srp 2009 17:01:10


Přejít na: