Pozor! Jste na staveništi. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se



Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich dětí?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich d  Odpovědět s citací
Podle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů ve znění pozdějších předpisů (jedná se o citlivý údaj dle § 4 písm. b) tohoto zákona), dříve také ochrana osobnosti upravená občanským zákoníkem v § 11 a následujících (jak je to v OZ nyní, nevím).
Příspěvek Napsal: ned 02. úno 2014 16:03:20
  Předmět příspěvku:  Re: Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich d  Odpovědět s citací
Dobrý den, podle jakého zákona musím souhlas mít? V případě zveřejnění bez souhlasu rodičů hrozí jaký postih? Děkuji
Příspěvek Napsal: ned 02. úno 2014 7:41:01
  Předmět příspěvku:  Re: Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich d  Odpovědět s citací
Já děkuji za odpovědi :-)
Příspěvek Napsal: úte 18. říj 2011 13:19:34
  Předmět příspěvku:  Re: Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich d  Odpovědět s citací
Dobrý den,

1) Vámi navržená formulka stačí, pouze bych doporučoval doplnit adresu na titulní stranu Metodického portálu (www.rvp.cz).
2) Postačuje, když zašlete emailem naskenované nebo jinak ofocené kopie souhlasu/souhlasů.
3) Ano, můžete. K tomu doporučuji onu formulku zachovat v obecné rovině a nevztahovat ji ke konkrétnímu článku. Jako dobrý způsob vyřízení souhlasů mi připadne také jejich vyžádání např. na celý školní rok, někteří pedagogové to tak řeší již automaticky (nejen kvůli Metodickému portálu, ale i kvůli webu školy a její další prezentaci).
4) Ještě bych podotkl, že souhlas zákonného zástupce dítěte/žáka vyžadujeme u fotografií dětí ze základních a mateřských škol. Starší žáci mohou udělit souhlas sami. Pokud není tvář žáka zřetelná, pak není ničí souhlas nutný.

Děkuji za dotazy.
Zdraví,
Příspěvek Napsal: úte 18. říj 2011 12:08:17
  Předmět příspěvku:  Re: Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich d  Odpovědět s citací
Dobrý den,
mám několik otázek týkajících se souhlasu rodičů s uveřejněním fotografií jejich dětí.
1. Stačí na souhlasu uvést například pouze formulku "Souhlasím s uveřejněním fotografií mého syna/dcery ...... (jméno dítěte) na Metodickém portále." a připojit podpis rodiče nebo musí souhlas obsahovat nějaká konkrétní data (popřípadě, kde je najdu)?
2. Můžu Vám zaslat pouze kopie souhlasu nebo musím zaslat originál?
3. Můžu jeden souhlas využít u více článků (jedno dítě na fotografiích u různých článku)?
Předem děkuji za odpovědi.
Příspěvek Napsal: ned 16. říj 2011 17:23:17
  Předmět příspěvku:  Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotek jejich dětí?  Odpovědět s citací
Potřebuji souhlas rodičů před zveřejněním fotografií jejich dětí?
Potřebuji souhlas zákonných zástupců dětí, které jsou na fotografiích v mém článku?


Ano, tento souhlas je potřeba, pokud je dětem vidět do tváře. Souhlas zákonných zástupců se zveřejněním fotografií jejich dětí na Metodickém portále RVP je dále třeba doručit do kanceláře projektu Metodika II ve Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze. Buď můžete prohlášení zákonných zástupců naskenovat a poslat je emailem koordinátorovi modulu Články (simek@vuppraha.cz), nebo je zaslat dopisem na adresu:

Mgr. Petr Šimek
Koordinátor modulu Články
Výzkumný ústav pedagogický v Praze
Senovážné náměstí 1588/4
P. O. BOX  1422
111 21  Praha 1

Postačuje, aby pod prohlášením byl podepsán jeden ze zákonných zástupců.
Příspěvek Napsal: pon 26. črc 2010 8:38:40


Přejít na: