Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Pomoc žákům s výběrem střední školy
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Pomoc žákům s výběrem střední školy  Odpovědět s citací
ahojky já bych chtěla doporučit gymnázium a to konkrétně Gymnázium Amazon.
Příspěvek Napsal: čtv 23. lis 2017 13:58:23
  Předmět příspěvku:  Re: Pomoc žákům s výběrem střední školy  Odpovědět s citací
Já jsem se se střední školou neloučil, studoval jsem rovnou 3( dva s výučním listem a jednu maturitní) V 15 jsem nevěděl co vlastně chci v životě dělat a tak jsem šel na první školu kde brali bez přijímaček, byla to Středni zemědělská a zahradnícká škola v Děčíně- Libverda, ale jak to tak bývá člověku to dojde až později, ačkoliv jsem úspěšně dokončil a získal výuční list, chtěl se ubírat jiným směrem.A to studiem v zahraničí. Lákala mě i naše krásná Praha a tak jsem to sloučil dohromady a začal studovat na Gymnáziu Amazon.
Díky této škole jsem se mohl podívat do zahraničí a splnit si svůj další sen.Hned po studiu jsem se přihlásil na vysokou školu kde jsou převážně jazyky a umění.
Rád bych se podělil o tuto zkušenost s ostatními, proto jsem se rozhodl napsat tuto recenzi na Gymnázium Amazon- můžu opravdu doporučit. Na této škole vyučují převážně rodilý mluvčí a mladý učitelský kolektiv. Líbí se mi, že s každým jednají stejně ať už má nějaký handicap nebo nemá. A't mu jde něco lépe nebo něco méňě vždy je jejich přístup férový.Proto přeji mnoho úspěchů při hledání střední školy, a když si právě zvolíte tuto tak vám přeju jen hezky prožitá léta na této škole. Martin
Příspěvek Napsal: stř 06. zář 2017 11:40:02
  Předmět příspěvku:  Re: Pomoc žákům s výběrem střední školy  Odpovědět s citací
Při hledání vhodné školy je třeba primárně vyjít z oboru nebo oborů které by chlapce nebo dívku mohly zajímat, pro které by měl(a) vlohy, schopnosti a předpoklady a také možnost pracovního uplatnění v místě bydliště nebo předpokládaného místa pobytu po ukončení školy.

Pak teprve přichází na řadu výběr vhodné školy, pokud je vůbec z čeho vybírat. V menších městech je možnost výběru snížená a nelze ji srovnávat s možnostmi velkých měst, kde je škol se stejným oborem nebo zaměřením víc.

Na webu jsou různé stránky o povoláních i s popisem pracovní náplně, kvalifikace apod., ale pátrání po nich a pročítání zabere spoustu času a nejlepším průvodcem žáků bývá školní poradce pro volbu povolání, který má o nich nejlepší přehled a dovede cíleně odkázat na vhodné stránky.

Vybírat školu podle přijímaček je polekaný alibismus, který se vymstí. Nejhorší co může být, je přijmout žáka podle vysvědčení i bez přijímacího řízení, když si nemůže alespoň trošičku vyzkoušet budoucí náročnost vzdělávání a porovnat své vlohy a schopnosti s nutnými předpoklady pro vzdělávání (nejde jen o talentové zkoušky, ale třeba i o matematické uvažování, technickou představivost, schopnost naučit se zpaměti spoustu pojmů a souvislostí, řemeslnou zručnost, vztah nebo odpor k nějakým činnostem, radost z poznávání, četby literatury, nebo naopak odpor k učení, datům, názvům, atd., záleží na oboru činnosti a vzdělávání). Když vzdělávní na vybrané škole z nejrůznějšího důvodu předčasně ukončí, je to ztráta jeho času i vložených prostředků do jeho vzdělávnání.

Další důležitý aspekt je genius loci (duch školy), který se těžko popisuje nebo klasifikuje, ale existuje. Výborné jsou zkušenosti a reference dětí a rodičů ze sousedství, které dají zájemcům o studium nejlepší informace jak o pozitivním, tak negativním hodnocení. A neméně důležitá bývá osobní návštěva školy při dnech otevřených dveřích. Není to nutné, ale zajímavé. Někoho už na začátek varuje zápach a špína na záchodech, nebo naopak zaujmou odborné učebny, vlídná učitelka, školník, nebo zajímavé a aktuální nástěnky a pár slov se žáky školy.
Příspěvek Napsal: pát 27. bře 2015 10:27:29
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr SŠ  Odpovědět s citací
myslím, že nedělal, ale určitě to píšou na jejich stránkách. A syna chápu, já sama jsem měla příšernou trému z přijimaček ;-)
Příspěvek Napsal: čtv 26. bře 2015 2:39:31
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr školy  Odpovědět s citací
Děkuji namal, určitě se podívám na jejich stránky. A nevíte, dělal brácha přijímačky? Ten můj dost nervák, tak nevim jestli by to dal. Přiznávám, že jsem stejně na nervy jako on
Příspěvek Napsal: čtv 26. bře 2015 0:53:03
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr SŠ  Odpovědět s citací
Brách chodí na spš dušní (spsdusni.cz), kdyžtak mrkni na stránky, dělí obor architektura a stavitelství
Příspěvek Napsal: stř 25. bře 2015 14:29:31
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr školy  Odpovědět s citací
Stavebka je v úvaze :) můžu se zeptat na jakou školu brácha chodil? A jaký měl obor? To je pro nás další neznámá...
Příspěvek Napsal: stř 25. bře 2015 12:51:51
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr školy  Odpovědět s citací
Tak stavební průmyslovka podle mě vůbec není špatný tip. Myslím, že tenhle obor bude mít vždycky budoucnost, stále se něco staví nebo přestavuje... Ale určitě je i plno jiných oborů, záleží na vás
Příspěvek Napsal: úte 24. bře 2015 22:15:23
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr sš  Odpovědět s citací
Ahojda, brácha chodil na stavebku, taky vybíral dlouho, ale nakonec se rozhodl pro pozemní stavby. Řekla bych, že si to tam fakt užil a co si pamatuju, tak si ani moc nestěžoval :-D
Příspěvek Napsal: pon 23. bře 2015 23:14:27
  Předmět příspěvku:  Re: Výběr střední školy  Odpovědět s citací
Zdravím, synovec vybírá střední školu a nemůže se rozhodnout mezi průmyslovkami. Upřímně těch oborů je tolik, že se ani nedivím... Nemáte někdo nějaké rady? :) Budu ráda za cokoli :)
Příspěvek Napsal: pon 23. bře 2015 21:49:26


Přejít na:  
cron