Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Před spaním...
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
My třeba u nás když je čas k odpočinku taky dětem pouštíme pohádky z DVD a většinou to celkem funguje. Je ale pravda, že ne na všechny děti. V poslední době jsem si ale všiml, že docela dost velký vliv na to, jak usínají mají třeba i matrace, na kterých spí. Před časem jsme totiž do školky nakoupili nové a všímám si, že na těch rychle usnou i ty děti, které předtím s usínáním měly problémy.
Příspěvek Napsal: pon 02. bře 2020 18:40:12
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
I tak ale spí čím dál méně dětí, nemají prostě potřebu, rodiče si to nepřejí :o -protože večer nechtějí brzo do hajan.

Je to sice delší čas, kdy jste diskutovali na téma usínání, ale zaujala mne tato část jedné z odpovědí. Vracím se k němu z jiného úhlu. Nejde o to jakým způsobem, ale zda děti spí. Stále častěji se v praxi setkávám s tímto problémem. Pedagogové poukazují, že rodiče nechtějí, aby děti spaly. Nejvíce mne trápí, když se jedná o nejmenší děti. Přitom tyto děti opravdu odpočinek ve formě spánku zpravidla nutně potřebují. Pedagogům doporučuji, aby o tom s rodiči mluvili. Vysvětlili jim náročnost programu v mateřské škole a s tím spojenou potřebu spánku. Pro večerní nespavost velmi často pomůže pravidelnost v domácím režimu (večeře, večerníček, hygiena, pohádka, dobrou noc). Vše ve stejném pořadí a stejnou dobu. Sama jsem s tím měla ve své praxi dobrou zkušenost. Rodiče mi postupně dávali za pravdu. Je to ovšem běh na dlouhou trať. Jak to máte u vás?
Příspěvek Napsal: pát 05. úno 2016 10:25:25
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Pořád se nemůžu rozhodnout, zda "nutit" děti ke spánku (odpočinku), nebo jim vymýšlet odpočinkovou činnost u stolečku. Ve třídě mám děti od 3 do 5 let. Někdy se mi stane, že spí všichni děti, jindy spí jen někdo. Většina dětí, ale spí. Máme jednu velkou třídu, kde jíme, hrajeme a odpočíváme. Nechci aby se mi stalo, že děti raději nebudou spát a budou rušit u stolečku. Na druhou stranu nechci ale děti nutit k odpočinku, když opravdu neusnou. Máte nějaké zaručené odpočinkové činnosti, které by nerušily ostatní děti co zrovna spí? Po jaké době si myslíte, že dítě už určitě neusne?
Příspěvek Napsal: úte 21. kvě 2013 13:02:16
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Dobrý den,
mě osobně se osvědčilo číst dětem dlouhé pohádky.
Většina usne během čtení, ostatní si počkají na ukázku
obrázků, ale je to spolehlivé uspávadlo.

Pohádky z přehrávače takový efekt nemají. Až na ukolébavku "Hajej můj andílku" - i na tu je spoleh. ;)
Příspěvek Napsal: úte 05. úno 2013 20:28:48
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Bc. Radka Mašková píše:
Zdravím jmenovkyni Radku.
Také zpívám ukolébavky, bohužel ale poslední dobou nezabírá už nic. Od té doby, co kvetou kaštany jsou děti nějaké čilé :lol: Skoro nikdo z dětí nespí a tak po půl hodince vstávají téměř všechny děti ke klidovým činnostem. 3-4 spáči zatím v klidu dospí. Jak bych si to někdy ráda vyměnila ;) .


Zdravím tě Radko,uvažovala jsem nad tím,proč tolik dětí u vás nespí.U nás spí většina a to mám děti starší.Mám odpozorováno,že když jsme měli ve školce kroužky od 13 hod.,tak nespala většina dětí.Nemůže to být tímto? ;) Nyní odpočíváme,relaxujeme při relaxační hudbě,po přečtené pohádce a uspávací básničce,pohlazení maňáskem(stejný rituál) se svým plyšáčkem z domu.Každý pátek je "Pohádkový páteček"s pohádkou,kterou děti donesou z domu na DVD.Stejné rituály děti hodně zklidňují.
Pěkný den
Příspěvek Napsal: ned 03. úno 2013 18:01:34
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Dobrý den,v moji třídě Koťátek máme masírovací rituál.Děti se uloží na lůžko,dětičky které chtějí( většinou jsou to všechny děti)se otočí na bříško a já je lehce masíruji po zádíčkách masážním dřevěným prasátkem( každé dítě chvilinku, jen pár vteřin ).Děti se hezky zklidní a pak je čas na pohádku. Nejraději mají pohádky ,,Z hlavy", To znamená, že si děti vymyslí téma(dnes to bylo např. O hodném drakovi) a já na toto téma vyprávím pohádku. Někdy je pohádka i na pokračování.
Příspěvek Napsal: stř 14. bře 2012 19:19:10
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Tak mě napadá, jestli se třeba v předvánočním čase u vás nějak to usínání neliší.
Příspěvek Napsal: ned 27. lis 2011 13:40:06
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Dobrý večer, překvapuje mě, že se v některých MŠ pouští pohádka na DVD. My máme TV ve třídě ,ale já bych jí nejraději hodila za psem:)
Nepouštíme jí a dětem to nechybí - i tak si myslím, že TV si užijí doma až až. to je ale jen můj názor.Jinak pouštíme také relax. CD u kterého je ve třídě klid a atmosféra pohody - přesně taková jakou si já představuji pro odpočinek. Děti, které nespí (především předškoláky) vstávám až tak ve 13:30 prostě to na tom odpočívadle musí vydržet - prohlíží si knihy, poslouchají hudbu a velice často mi usnou jako první. Odpočinek patří k životu stejně jako potrava a vylučování a trend současnosti dávat děti co nespí a nebo si rodiče nepřejí ke stolečku je poněkud jednotvárný. Myslím, že si děti tohoto období- kdy ještě mohou odpočívat během dne nejsou schopny vážit a neumí ocenit chvilku poeldního klidu. Podle mne je to o přístupu k odpočinku a o umění odpočívat jiným stylem než jen ležet. relaxace u hudby, prohlížení, ......spánek. Mě například přijde naprosto nevhodné organizovat zájmové aktivity po obědě, kdy je výkonnostní křivka dítěte nejnižší a tělo potřebuje mnoho energie na strávení oběda. A hlavně mám zkušenost, že děti, které obvykle spí se dost často starají co se děje u stolečku a nemají prostě ten svůj klid na usnutí a proto jim dávám možnost usnout.
Hezký večer a dobrou noc!
Příspěvek Napsal: úte 01. lis 2011 21:41:34
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Bohunko, poptám se, jak to dopadá... :P
Do této MŠ chodí neteř,která je doma nespáč a ve školce spáč :D
U nás některé děti (a to jsou předškoláci) samy řeknou: "Paní učitelko, já už jsem unavený/á" a to, že si jdou lehnout berou jako pozitivum. Naopak pro některé totální nespáče je i ten odpočinek za trest :?
Příspěvek Napsal: pon 02. kvě 2011 7:24:57
  Předmět příspěvku:  Re: Před spaním...  Odpovědět s citací
Marci,
a nestanou se tak ze spáčů nespáči :mrgreen: :?: Naše děti, kdyby zjistily, že si mohou jít hrát místo spaní, tak by toho okamžitě využily. Já to mám tak, že odpočívat po obědě jdou úplně všechny děti. I pro předškoláky by měla platit jakási duševní hygiena - alespoň půl hoďky odpočívají a poslouchají pohádku. Kdo usne, usne. Kdo ne, jde se věnovat nějakým klidným činnostem - kreslení, modelování, vystřihování, starší děti grafomotorice a prac, listům (konečně čas na individ. přístup :mrgreen: ).
Příspěvek Napsal: pon 02. kvě 2011 5:57:27


Přejít na:  
cron