Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik barev je na české vlajce:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Máte zkušenost s indviduálními vzděl. plány pro cizince?
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Máte zkušenost s indviduálními vzděl. plány pro cizince?  Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. Na včerejším semináři Mety jsme se dobrali k názoru, že vytváření IVP je jedno z řešení, jak vymezit co má žák z každého předmětu minimálně zvládnout a na základě toho už se dá klasifikovat. Ale pousta lidí nemá o IVP ani potuchu a i když už se o tom něco ví, je to pro většinu ztráta času něco takového vytvářet. Další věcí ale je i uplatňování takového IVP v praxi. Někteří učitelé se dost podivovali, že by žák-cizinec nemusel zvládnout všechno jako ostatní děti. Ideální by byl asistent do výuky v kombinaci s kurzem češtiny.
Příspěvek Napsal: stř 11. lis 2009 9:45:14
  Předmět příspěvku:  Re: Máte zkušenost s indviduálními vzděl. plány pro cizince?  Odpovědět s citací
Dobrý den Petro, vím, že ZŠ Bronzová, Lužiny, Praha 5 tyto individuální studijní programy tvoří pro své žáky. Také spolupracují s Metou, která nabízí kurzy češtiny pro děti cizinců. Obraťte se na zástupkyni pro I.stupeň, ta vám jistě pomůže. ZŠ Mezi Školami, Nové Butovice, Praha 5 mají asistentku pro žáky-cizince, která v rámci dopolední školní výuky vyučuje češtinu individuálně nebo ve skupině všechny žáky-cizince, kteří mají problémy s českým jazykem. Sama si hodiny organizuje a to tak, že si žáky vytahuje z hodiny, rozděluje do skupin podle slovanské a neslovanské jaz. větve apod.
Příspěvek Napsal: stř 11. lis 2009 9:12:51
  Předmět příspěvku:  Máte zkušenost s indviduálními vzděl. plány pro cizince?  Odpovědět s citací
Máte někdo prosím zkušenosti s tvorbou Individuálních vzdělávacích programů pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami-konkrétně pro cizince? Na semináři o.s. Meta jsme se shodli na tom, že je to jedna z možných cesta, jak určit minimum, jaké musí žák z daných předmětů umět a na základě toho už můžeme provádět klasifikaci. Ideální je využití asitenta pedagoga do výuky. Máte s tím někdo osobní zkušenost?
Příspěvek Napsal: úte 10. lis 2009 21:38:28


Přejít na: