Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit seOdeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Jaká je barva nebe?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Ne, snažíme se povolit na našich akcích téměř vše. Nepovolujeme jen sex shopy, erotické kluby a podobně. Vaše oblast určitě spadá do a podobně. Akce fiktivních firem bývá zároveň i propagací školy pro budoucí žáky. Jsou zvány tedy i žáci posledního nebo předposledního ročníku základní školy. Pohybují se nám tam tedy nejen mladiství, ale dokonce i nezletilí. Na půdě školy je to vaším rozhodnutím, ale na akcích CEFIF by to opravdu nešlo.
Příspěvek Napsal: stř 26. říj 2011 14:18:44
  Předmět příspěvku:  Re: Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Naše firma by chtěla hostesky nahoře bez, Je to možné. Alespoň v katalogu?
Příspěvek Napsal: stř 26. říj 2011 12:49:47
  Předmět příspěvku:  Re: Je možné založit FF v oboru výroby destilátů a likérů?  Odpovědět s citací
Žádný problém. V síti fiktivních firem bylo relativně dost firem, zabývajících se výrobou a prodejem alkoholu. Můžeme polemizovat o tom, že některé živnosti se nám zdají výchovnější než jiné. Ale pokud naši žáci si vyberou, budou mít k uvedené živnosti pozitivní vztah, budou mnohem aktivnější. A aktivita žáků při výuce je zvláště v dnešní době jedním z nejvýraznějších aktiv. Pokud mají do této oblasti podnikání opravdu chuť, umožněme jim to.
Příspěvek Napsal: úte 11. říj 2011 9:12:41
  Předmět příspěvku:  Je možné založit FF v oboru výroby destilátů a likérů?  Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné založit fiktivní firmu v oboru výroby destilátů a likérů. Děkuji předem za odpověď
Příspěvek Napsal: pát 30. zář 2011 10:35:33
  Předmět příspěvku:  Re: Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Nápady zatím nehýřím, spíš je sbírám a využívám Vás zkušenějších. Snad později. Děkuji.
Příspěvek Napsal: čtv 23. čer 2011 11:24:27
  Předmět příspěvku:  Re: Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Dobrý den Ilono,
ráda bych odpověděla na každoroční změny v OR. Jedním ze základních cílů fiktivní firmy je určitě udělat žákům představu o tom, jak to v reálném světě podnikání probíhá. A určitě nejlepší způsob u praktického předmětu je vyzkoušet si to - jednou. Souhlasím s Vámi, že podnikatelské právo je v ČR velmi plodné a tudíž pro středoškoláka dosti obtížné.
Proto se u nás v CEFIF snažíme nabízet relativně široké mantinely toho, co je potřeba, v průběhu předmětu fiktivní firma, provést. Záleží na typu školy, zařazení do ročníku, na hodinové dotaci. Bez toho všeho se nedá udělat ani vhodný plán, protože nejméně toto všechno ovlivní znalosti a schopnosti žáků. A pak přibývá další a další, každá skupina žáků - pracovníků fiktivní firmy je jiná. Ale myslíme si, že ke změně by každoročně dojít mělo, bez toho by tento předmět, jeden ze svých základních cílu, nesplnil.
Možná bychom se ale mohly společně podívat na zápis některé Vaší firmy a třeba ho pro příští rok, zjednodušit, aby byl pro žáky jednodušší a přehlednější.
Dana
Příspěvek Napsal: stř 17. úno 2010 15:26:23
  Předmět příspěvku:  Re: Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Dobrý den Ilono,

mám radost, že se zapojujete do diskuzí ve fóru „Odborné vzdělávání“. Položila jste celou řadu podnětných, ale různorodých otázek, o kterých se jistě začne diskutovat.

V zájmu zpřehlednění diskuzí pro ostatní uživatele je lepší, když se každé nové téma začne rozjíždět v „Novém tématu“. Každý se pak lépe zorientuje podle názvu a najde si „tu svoji problematiku“.

Proto jsem zatím Váš příspěvek přesunul do tohoto tématu, kde bude prostor pro odpovědi na Vaše otázky. Pokud jde o otázku počítačového vybavení fiktivních firem, pojďte se dělit o své názory a zkušenosti do samostatného tématu ZDE.
Příspěvek Napsal: sob 09. led 2010 21:22:52
  Předmět příspěvku:  Burza nápadů – Vaše otázky a odpovědi  Odpovědět s citací
Dobrý den,
jsem ráda že se vytvořilo toto fórum. Od září 2009 vyučuji tento předmět na OA (předtím jsem byla 10 let v praxi). Předmět je dotován 2 hodinami ve čtvrtém ročníku. Mám na Vás několik dotazů, neboť Vaše zkušenosti jsou jistě bohaté...:
1) je nutné provádět každý rok změny na OR? připadá mi, že studenti nechápou co mají dělat, vše jim musím vysvětlit, krok po kroku...nevím, jestli je vhodné toto provádět, neboť se myslím v praxi k tomu nedostanou (většinou je práce právníka)...a opsat dle vzoru zápis z VH, který se mimochodem takto také nedělá je podle mého názoru také trochu neefektivní....
2) měl by mít každý student PC?? v mojí učebně je cca na 2 studenty 1 (v kvalitě před 10 lety)
3) stává se mi, že ne všichni studenti mají celé 2 hodiny náplň práce....dávám jim samozřejmě i jiné úkoly....
4) pracují ve Vašich FF studenti spíše s elektronickými formuláři, nebo písemnými....myslím, že elektronické jsou vhodnější, ale maturitu budou dělat s písemnými....
5) pracují ve Vašich FF studenti s účetním a ekonomickým SW?? my máme Pohodu, ale bohužel není síťové propojení, takže se musí vést pouze na 1 PC a to znamená, že kromě účtárny s ním nikdo nepracuje....
Mám daleko více dotazů a určitě ještě nějaké pošlu, zatím mi bude stačit, když odpovíte na tyto....předem moc díky za pomoc....Ilona Fialová
Příspěvek Napsal: sob 09. led 2010 19:05:43


Přejít na: